Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez Vojtas » Śr gru 28, 2011 21:20

miniofilka napisał(a):Jaka jest różnica między tym kościołem a KEA?
pytam z ciekawości

Są s różnice. RKK odwołuje się do tradycji Starokatolickiej. Uznają w pelni 7 Soborów Kościoła I tysiąclecia, mają 7 Sakramentów (jak KRK). RKK nie ma zasady "Sola Scriptua"
Nie wspominając juz o tym że ma kontrowersyjne poczynania jak wyświęcania kobiet, praktykowanie ślubów homoseksualnych
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez skomplik » Cz gru 29, 2011 15:08

ostatnio widziałem zdjęcia z ekumenicznego nabożeństwa Bożo Narodzeniowego w Kościele metodystów... nie wiem co się dzieje z Kościołem - albo uznajemy że coś jest grzechem albo mówimy ze nim nie jest, nie rozumiem postawy superintendenta... Postawa skrajnie ANTY-ekumeniczna. Kwestia moralności uważam że jest bardzo ważna
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez skomplik » Pn lut 27, 2012 11:11

Viking napisał(a):Mam piekny stroj lutheranskiego inkwizytora. Rozmowa bedzie sie toczyc bardzo pokojowo, bo dobrze zaczeli, ale zle dzialaja, zapewne skupiaja wiecej mlodych zbuntowanych ludzi, niz ludzi starszych doswiadczonych. Pomimo ich jaskrawych bledow mam do Nich nic sympatii. A po drugie musze sie dobrze przygotowac bo bedzie transmisja na Eurovizji. W razie czego poprosze Tomasza , Ciebie, Wedrowca-ktorego bardzo powazam, o pomoc strategiczna, gdybym sie za mocno zdnerwowal.Do zobaczenia w Poznaniu. I jeszcze jedno-wczoraj na oficjalnej stronie, publicznie zadalem pytania a/ Jakie Macie podstawy Biblijne dla ordynacji homosexualistow na duchownych?. b/ Prosze podac podstawy uzasadniajce ordynacje kobiet. Pytania byly widoczne do godz.16.oo. Sprawdzam teraz ,brak mojego tekstu i brak moich pytan. Wniosek?- Boja sie publicznej konfrontacji. Odwoluje zapowiadana wczesniej polemike z RKT, tak to jest jak ktos bladzi.


i jak Jacku rozmowy?
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez Jacek » Pn lut 27, 2012 12:01

Z tymi HERETYKAMI zadnych rozmow !!!! to bagno.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez skomplik » Pn lut 27, 2012 18:52

próbowałeś?
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez skomplik » Pt mar 02, 2012 10:46

Widać chyba nie :wink:
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez Jakub » Pt mar 02, 2012 17:04

Tylko czy droga "zero rozmów" to właściwa droga?

Kiedy ELCA podpisała dokument wg którego pastorzy mogą żyć w związkach jednopłciowych, LCMS wydało dokument potępiający, ale cały czas ELCA z LCMS spotykają się razem, bo jest jeszcze wiele różnych płaszczyzn chrześcijańskiego współdziałania.

Missouri to rozumie, niestety Wisconsin nie.
Avatar użytkownika
Jakub
Moderator
 
Posty: 454
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:16
Lokalizacja: Gródek - LEKAW
wyznanie: Lut. Ew. Kość. AW w Czechach
  

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez skomplik » Pn mar 05, 2012 18:30

Tylko czy droga "zero rozmów" to właściwa droga?


Myśle że jest to najgorsza z dróg. Brakuje wtedy braterskiego upomnienia.
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez Tomasz » Pn mar 05, 2012 19:02

Brakuje wtedy braterskiego upomnienia.


A jeżeli braterskie napomnienie nie skutkuje ?
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez Andrzej » Wt mar 06, 2012 09:02

(8) Gdy mówię do bezbożnego: Bezbożniku, na pewno umrzesz - a ty nic nie powiesz, aby odwieść bezbożnego od jego postępowania, wtedy ten bezbożny umrze z powodu swojej winy, lecz jego krwi zażądam od ciebie. (9) Lecz gdy ostrzeżesz bezbożnego, aby się odwrócił od swojego postępowania, a on się nie odwróci od swojego postępowania, to umrze z powodu swojej winy, lecz ty uratujesz swoją duszę.
Ez 33
Andrzej
 
Posty: 151
Dołączył(a): N sty 23, 2011 10:13
wyznanie: ewangelicko-reformowane
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron