Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez skomplik » Pt sie 10, 2012 20:44

A jak ktoś się rodzi z hemofilią, alkaptonurią? A co jak leworęczny/a? A albinos? Albo karłowatość?


Pytanie było w tematyce sfery seksualnej. Skoro ktoś się rodzi homosekualistą i jego związek jest błogosławiony w Kościele to dlaczego np. nekrofil nie może zostać pobłogosławiony ze zwłokami, albo zoofil z np. psem?
Przecież taki się urodził, idąc tym tropem myślenia można powiedzieć "takim go chciał Bóg".

Nie uważam siebie za najmądrzejszego, dlatego moja wypowiedź jest w formie pytającej.

Ewangelia wyzwala z grzechu, a nie go kultywuje.


No własnie, ale jeśli homoseksualizm jest grzechem to Kościoły liberalne go kultywują a nie pomagają się z niego wyzwolić.

Forum jest dostępne publicznie, bowiem nie mamy nic do ukrycia. Jednak jest to strona o określonym profilu, przeznaczona generalnie dla ortodoksów luterańskich. Każdy kto rejestruje się na forum, akceptuje jednocześnie regulamin, którego musi przestrzegać. Nikt Cię tutaj nie zapraszał, ani zmuszał do rejestracji. Jeżeli nie odpowiadają Ci panujące zasady – proszę bardzo – drzwi otwarte.


Kurcze ostro. Osobiście bardzo cenie wkład Andrzeja na forum i przyznam, że straciłoby ono bez niego. Mam nadzieje, że mimo wszystko nie odejdzie stąd.

pozdrawiam
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez Tomasz » Pt sie 10, 2012 21:13

Kurcze ostro. Osobiście bardzo cenie wkład Andrzeja na forum i przyznam, że straciłoby ono bez niego. Mam nadzieje, że mimo wszystko nie odejdzie stąd.


Wiem, że ostro. Jest to chyba jedna z najostrzejszych moich wypowiedzi. Cenię sobie każdego użytkownika na forum, ale to jest "strona o charakterze ortodoksyjnym i staroluterańskim" i każdy musi to uszanować.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez Dredd » So sie 11, 2012 10:03

Muszę tu stanąć po stronie Tomasza. Ale krótko, bo jestem w terenie i w telefonie się nie rozpiszę.
Jednak zareagować muszę.
Sam jestem konserwatystą, może nie aż tak ortodoksyjnym jak Tomasz,
ale wkurza mnie w dzisiejszych czasach taka kuriozalna sytuacja,
w której ludzie głoszący normalne stare konserwatywne zasady
są zaraz atakowani i posądzanii o dyskryminację i homofobię!!!
A jak już ktoś próbuje wmawiać, że religijny liberalizm jest ok,
to rozumiem, że można się zdenerwować!
Dobrze, że są Kościoły i ludzie, którzy,
o zgrozo znowu ta kuriozalna sytuacja,
którzy idąc pod prąd!!!! współczesnym trendom,
stoją na straży prawdziwej wiary.
Dredd
 
Posty: 176
Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 11:58
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
  

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez Jacek » N sie 12, 2012 11:22

Na wstepie witam wszystkich ze sluzbowego pobytu w Amsterdamie. Dlugo nie bralem udzialu, poniewaz niektore moje wypowiedzi, niektorze odczytywali jako agresywne,napastliwe. Niestety taki mam charakter tzn. ostry i nieustepliwy. W sprawach polityki i pogody mozemy sie roznic i dyskutowac. Natomiast w sprawach wiary jestem nieustepliwy.Wracajac do tematu RKK i wypowiedzi Pana Tomasza reprezentujacego ta Organizacje Wyznaniowa czyli RKK. Panie Tomaszu/Pozdrawiam moj ukochany Poznan z ktorego zapewne Pan pisze/. W jednym ze swoich postow wspomnial Pan o mnie jako Wielkim Inkwizytorze, ktory chcial sie z Wami spotkac na dyskusje i zdezerterowal, i tu zadaje mi Pan klamstwo. A mianowicie; Ja napisalem na adres Waszej wspolnoty mail, ze chetnie bym podyskutowal. Zaznaczylem jednak ze jestem konserwatywnym Staroluteraninem, i co ?nie otrzymalem od Was odpowiedzi. Pan wybaczy, ale ja nie traktuje Waszej wspolnoty jako kosciol, lecz jako organizacje. Dla mnie koscioly starokatolickie to Kosciol Polsko-katolicki. PNKK. I mam do tego prawo tak uwazac. Pan nam zarzuca o czym wspomnial administrator Tomasz nietolerancje nieznajomosc Biblii, czy wrecz falszywa interpretacje. Ja rozumiem ze oparliscie sie w swojej wierze na nowinkach z zachodu, ale nie tedy droga. Wasza liberalna polityka w sprawie wiary, wrecz zdumiewa, i szokuje. Uwazacie chyba ze Biblia to przezytek, jedna z historycznych ksiazek, potrzebna do zaistnienia wspolnoty religijnej. Uwaza Pan ze udzielanie slubow para seksualnym jest zgodna z Biblia? to niech Pan jeszcze raz poczyta uwaznie, i nie interpretuje zgodnie z zaleceniami Waszego osrodka kierowniczego o ile wiem to z Utrechtu. Jesli cos jest obrzydliwoscia dla Boga to nadal tak pozostaje, a nie ze tak bylo kiedys !!!!. Czy Bog zmienia swe poglady ? Dlaczego w Svenska Kyrkan do ktorego naleze, ale do konserwatywnego odlamu Missionsprovinsen, jak grzyby po deszczu tworza sie nowe wenetrzne parafie o charakterze ortodoxyjnym? Czy Svenksa Kyrkan myslalo ze jak odejdzie od Biblii to zdobedzie wielka rzesze wyznawcow ? lub ze wieli zsekularyzowanych Szwedow powroci ?. Niestety skutek byl odwrotny. Prosze przyjechac i sie zapoznac. Drogi Andrzeju z KER- Insynuowanie ze Konfesyjni, sa oplacani z zagranicznych srodkow, to chyba jakas pomylka ? Ta strone tworzylismy my, a glownie administrator Tomasz, narazie nikt nas nie finansuje, to raczej chyba KER i jego parafie na szybcika, lacza sie z parafiami luteranskim ze wzgledow finansowych aby nie zniknac z pola widzenia. Pozdrawiam.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez Jonah » N sie 19, 2012 00:00

Libertyni głoszą jakiegoś dziwnego Jezusa. Czy jest to Jezus Ewangelii? To prawda, że Bóg umiłował nas kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, ale czy chciał, abyśmy pomarli w grzechach? Czy Jezus Ewangelii obdarzał bezwarunkową miłością zarówno grzesznika, jak i grzech? Czy grzech jest czymś, co konstytuuje człowieka jako osobę? Jeśli tak, to stworzył nas grzesznikami, czyli byliśmy grzeszni już przed upadkiem, tak więc upadek był tylko iluzją. Skoro upadek był iluzją, po co mówić o Odkupieniu?
A może człowiek po prostu wedle nich jest bezgrzeszny? I nadal takim pozostaje, bez względu na to, co czyni. Albo grzech polega na czym innym niż czynienie zła? To chyba pewniej. Grzech polega tutaj na błędzie poznawczym, który każe grzesznikom rozróżniać (dyskryminować), czyli widzieć jedne czyny jako złe, inne jako dobre. Wówczas grzesznikami nie są ci, którzy zło czynią, ale ci, którzy widzą ich czyny jako grzeszne.
Na czym więc polega według powyższych libertynów zbawienie? Ano, na wyleczeniu z błędu poznawczego. Bo, według nich tkwimy w błędzie poznawczym, i to jest istota grzechu. Jezus jawi się jako ktoś, kto przynosi wiedzę na temat prawdziwej natury człowieka i świata. Co wobec tego jest Dobrą Nowiną? Wieść o tym, że nie ma grzechu. Świat jest bezgrzeszny! Człowiek jest stworzony jako dobry i nadal takim pozostaje. Nie było żadnego upadku!
Królestwo Boże to nie komuna hipisów, gdzie „wszystko ujdzie”. Jezus pragnie nas uwolnić od grzechu, ale nie w taki sposób, że mówi nam, iż grzech nie jest grzechem. Bo po co wówczas umierałby na Krzyżu?
Taki Jezus jest figurą wziętą z gnozy i panteizmu New Age, doprawionych lewicową ideologią polityczną.
Dlaczego nie postacią z Biblii? Bo Biblia, ich zdaniem, jest tekstem ideologicznym, który wspiera „opresyjne” struktury społeczne. Jeśli coś z Biblii ma się ostać, to musi być ona dostosowana do ideologii. Ideologia jest tutaj norma normans, a Biblia norma normata. Ideologia polityczna stoi dla nich ponad Biblią!
Czy dla Jezusa metanoia była tylko przemianą sposobu myślenia? Nie. Była i przemianą życia, odwróceniem się od grzechu. Czy Jezus miłował nie tylko grzesznika, ale i jego grzech? Nie. Powiedział nie tylko „i Ja cię nie potępiam”, ale i „idź, i odtąd już nie grzesz”. Jezus więc nie uznawał grzechu za integralną część osoby ludzkiej, ale za to, co człowieka poniża i kala. To prawda, że przychodzimy do Jezusa obciążeni swoimi grzechami, ale nie po to, by usłyszeć, że mimo wszystko jesteśmy OK, tylko po to, by Jezus zabrał od nas nasz grzech. Jezus szuka grzeszników nie po to, by ich poklepać po plecach, ale, aby ich zbawić. I On bierze grzech, by zanieść go na Krzyż Golgoty. Tam wraz z nim umieramy dla grzechu i obmyci Jego krwią rodzimy się do nowego życia.
Libertyni są jak ślepi przewodnicy ślepych. Mamią grzeszników, że wejdą do Królestwa Bożego, nie odwróciwszy się od swoich grzechów. I to jest w tym wszystkim najgorsze, bo wiodą tych ludzi na zatracenie.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez skomplik » Pn sie 20, 2012 17:05

Ciekawe czy temat bedzie kontynuowany
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez Jonah » Wt sie 21, 2012 17:53

i w związku z tym "pójściem pod prąd" trzymać się jak niepodległości wszelkiej panującej dyskryminacji, homofobii tego świata byleby tylko schlebić gustom większości...nieważne orędzie Jezusa, bo jeszcze możnaby stracić kogoś, kto musiałby przemyśleć swój sposób myślenia, relacji z innymi i zer światem. Wygodniej trwać w usypiającym dymku kadzideł palonych na cześć własnej bezkompromisowości w swoim wymyślonym świecie.


Twórca psychoanalizy, Zygmunt Freud, uważał, że nie ma paranoi bez homoseksualizmu. Można by się zastanawiać, czy nie działa to w drugą stronę - i nie ma też homoseksualizmu bez paranoi. Wyrażenia jak "dyskryminacja" i "homofobia" stają się słowami-kluczami nowej nowomowy, która utrwala paranoidalny obraz świata wywiedziony z urojeń osób dotkniętch zaburzeniami libido. Sprawia to, że kwestia homoseksualizmu jest w wysokim stopniu zmistyfikowana. Język kreuje tutaj rzeczywistość. Wszelka krytyka homoseksualizmu, wskutek retorycznego działania słów-kluczy, przekształcona zostaje w chorobę ("fobia"), której osią jest irracjonalny lęk; efektem zaś agresja, znajdująca ekspresję w prześladowaniu. W taki sposób ten, który krytykuje ruch gejowski wykluczony (!) zostaje z racjonalnego dyskursu. Krytyka zostaje określona mianem niegodnej riposty chorobliwej "mowy nienawiści". Wedle więc aktywistów gejowskich miejsce ich oponentów jest w domu wariatów lub więzieniu.

Niestety, często tej paranoicznej mistyfikacji ulegają ludzie o dobrym sercu, acz nieco pozbawieni rozeznania w rzeczywistości.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: REFORMOWANY KOSCIOL KATOLICKI

Postprzez Jacek » Śr sie 22, 2012 17:53

Blad liberalnych kosciolow polega glownie na przystosowaniu Biblii dla potrzeb ich wspolnoty. Stosuja haslo; Kosciol jest dla wszystkich , a wiec do wszystkiego, granica moralnosci , ktora zaznacza wyraznie Biblia, zostala przerwana. My zas stosujemy haslo; Kosciol jest dla wszystkich, ale nie dla wszystkiego, tzn. drzwi sa otwarte dla wszystkich, ale wara bracie od wprowadzania herezji, i odstepstwa od Biblii.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron