Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Rozporządzenie w szkołach Kościoła Anglii

Rozporządzenie w szkołach Kościoła Anglii

Postprzez Aleksander » Pn lis 13, 2017 09:07

Wczoraj zostało rozesłane rozporządzenie do 4700 szkół Kościoła Anglii. "Zabranianie" w postaci komentarza lub uwagi ze strony nauczycieli do dzieci transgender chcących nosić ubranie przeciwnej płci jest zachowaniem dyskryminującym. Powoływanie się przez nauczycieli/zarząd szkoły na naukę chrześcijańską lub Pismo Święte w celu usprawiedliwienia "zabronienia" noszenia ubrania przeciwnej płci będzie traktowane jako znęcanie się nad dziećmi transgender. Chłopcy od najmłodszego wieku od teraz mają prawo chodzić w spódniczkach, sukienkach i obcasach. Dziecko ma prawo samo określić swją płeć. Podstawą rozporządzenia jest dokument o "działaniu przeciw homofobii...." przyjęty Kościołem 3 lata temu, w którym stwierdza się, że być gejem jest dobre. Pomimo wszystko oficjalną doktryną Kościoła Anglii pozostaje nauka o tym, że homoseksualizm jest grzechem.
Nauczyciel z Oxfordshire został zawieszony w obowiązkach za to że nazwał dziewczynką dziecko, które określa siebie jako chłopiec. Czeka na decyzję o zwolnieniu.
Konserwatywne, ewangelickie skrzydło Kościoła Anglii już wczoraj nazwało rozporządzenie jako krzywdzące wielu chrześcijańskich nauczycieli. W jednej chwili stali się oni dręczycelami dzieci transgender. Rozporządzenie zawiera jeszcze jeden ważny przepis. Każda szkoła należąca do Kościoła Anglii w swoim zarządzie musi mieć osobę, która zna się na zagadnieniu transgenderyzmu. Podejrzewam, że każda szkoła bezie musiała zatrudnić kogoś z LGBT albo kogoś podobnego.
Następnym krokiem będzie atak na KRK w Anglii. Tak się działo z domami dziecka. Katolicy byli ostatnimi, którzy się bronili. Również katolicy decydowali się zamknąć działalność, służbę dlatego że zakazy państwa uderzają w istotę wiary chrześcijańskiej.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Ostatnio edytowano Pn lis 13, 2017 16:29 przez Aleksander, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Rozporządzenie w szkołach Kościoła Anglii

Postprzez Aleksander » Pn lis 13, 2017 10:08

Doradca arcybidkupa Canterbury Lorna Ashworth w akcie protestu zwolniła się ze stanowiska. "W świetle rewizjonizmu i heretyckiej nauki....Nie zamierzam zasiadać za stołem i udawać, że my jako zarząd Kościoła Anglii mamy prawo mówić o misji."- powiedziała Lorna. Dodała te, że pragnie "jasnego/prostego i odważnego biblijnego przywództwa."

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Rozporządzenie w szkołach Kościoła Anglii

Postprzez Zofia » Pn lis 13, 2017 13:47

Koszmar! Marksizm w homo-genderowym wydaniu zawłaszcza Europę zachodnią .... A protestancka wiara (oczywiście z wyjątkami), zatruta liberalną teologią, nie potrafi się temu przeciwstawić. Mam nadzieję, że to parszystwo nie przekroczy granicy na Odrze, ale stanie się to dzięki Kościolowi katolickiemu, który nie wymięka pod naciskiem homo-liberałów z Brukseli....

Ja jestem nadal luteranką, ale powtarzam wszystkim moim znajomym , że nie wolno w obecnej sytuacji atakować , ani krytykować Koscioła Rzymskokatolickiego w Polsce, bo to teraz jedyna siła, która potrafi przeciwstawić się niszczeniu chrześcijanstwa i chrześcijańskiej cywilizacji w Europie.
Zofia
 
  

Re: Rozporządzenie w szkołach Kościoła Anglii

Postprzez Aleksander » Pn lis 13, 2017 16:56

Daily Mail zadaje pytanie: "Kościół Anglii kształci w swoje szkołach pięciolatki tak, że chłopcom można nosić spódniczki i zakładać buty na obcasach jeśli sobie tego życzą. Uniform nie może być obowiązkowy dlatego że może "sprawić zakłopotanie trans uczniom. Czy tak absurdalna i poprawnie politycznie postawa nie jest wynikiem drastycznego upadku we wspólnotach Anglikańskich?"

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Ostatnio edytowano Pn lis 13, 2017 22:04 przez Aleksander, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Rozporządzenie w szkołach Kościoła Anglii

Postprzez Elżbieta » Pn lis 13, 2017 20:58

Wydaje mi się, że w tym przypadku Kościoły nie mają żadnej możliwości obrony. Jeżeli państwo decyduje o wszystkich stanowiskach, to nie pomogą żadne protesty. My mamy to szczęście, że PIS trzyma z Kościołem i nie dopuści by takie zepsucie przeniknęło do Polski. Wiem, że wielu naszych nie popiera partii rządzącej, ale nie zdają sobie sprawy z tego co by było za rządów PO. Inna sprawa, że Unia wcześniej, czy później zechce nam narzucić "poprawność polityczną".
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Rozporządzenie w szkołach Kościoła Anglii

Postprzez Aleksander » Pn lis 13, 2017 22:05

Elżbieta napisał(a):Wydaje mi się, że w tym przypadku Kościoły nie mają żadnej możliwości obrony. Jeżeli państwo decyduje o wszystkich stanowiskach, to nie pomogą żadne protesty. My mamy to szczęście, że PIS trzyma z Kościołem i nie dopuści by takie zepsucie przeniknęło do Polski. Wiem, że wielu naszych nie popiera partii rządzącej, ale nie zdają sobie sprawy z tego co by było za rządów PO. Inna sprawa, że Unia wcześniej, czy później zechce nam narzucić "poprawność polityczną".
Rozporządzenie wyszło nie od państwa, lecz kurii Kościoła Anglii.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Rozporządzenie w szkołach Kościoła Anglii

Postprzez Grzegorz » Wt lis 14, 2017 18:21

A to nawet nie państwowe, tylko kościelne rozporządzenie? Tragedia.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Rozporządzenie w szkołach Kościoła Anglii

Postprzez Zofia » Śr lis 15, 2017 13:10

Pastor Aleksander napisał:
"Czy tak absurdalna i poprawnie politycznie postawa nie jest wynikiem drastycznego upadku we wspólnotach Anglikańskich?"

Tak Pastorze, upadek drastyczny , ale należało by zadać pytanie KTO ZAWINIŁ..... doktryna protestancka czy człowiek (duchowni protestanccy)?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ostatnio, mając nieco więcej czasu, przeczytałam i wysłuchałam większości publikacji i doniesień, jakie pojawiły się w Polsce nt. 500-lecia Reformacji:
*wykłady prof. Grzegorza Kaczmarczyka, cykl: "Reformacja -odnowa czy destrukcja?"

*wykłady i konferencje ks.prof.Guza (youtube)

*dyskusja w IPN nad ksiazka Pawła Lisickiego "Luter - ciemna strona rewolucji protestanckiej" (udział wzięli jeszcze prof. Cenckiewicz i red. Gmyz)

*debata: red. D. Bruncz (portal ekumenizm.pl) i red. Paweł Lisicki (wyraźne zwycięstwo red. Lisickiego, nawet Brunczowi nie udało się obronić liberalnego protestantyzmu!;((

Byłam na premierze filmu Jerzego Brauna: "Luter-rewolucja protestancka" , "podtytuł": "100 minut prawdy
na 500-lecie zakłamania". Potem była dyskusja. Ani jednego pozytywnego słowa pod adresem Reformacji. Nie dziwiłabym się, gdyby to były glosy duchownych katolickich czy KRK. Ale te publikacje są dziełem (za wyjątkiem wykładów ks.prof.Guza) autorytetów świeckich, historyków, publicystów .....
Po prostu totalna masakracja protestantyzmu.

[Elzbieto, możesz oczywiście usunąć mój komentarz, ale sytuacji obecnego protestantyzmu nie zmienisz. Opinię mamy okropną, a żadnego przebudzenia z łona Kościoła luterańskiego, zwłaszcza ze strony duchowieństwa - ani widu, ani słychu.]
Zofia
 
  

Re: Rozporządzenie w szkołach Kościoła Anglii

Postprzez Grzegorz » Śr lis 15, 2017 13:20

A tak konkretnie to co w doktrynie jest nie w porządku?

Ja już w internecie widziałem mnóstwo argumentów antyprotestanckich, ale w większości nie mają one żadnej wagi teologicznej.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Rozporządzenie w szkołach Kościoła Anglii

Postprzez Aleksander » Śr lis 15, 2017 14:29

To nie ja zadałem takie pytanie, lecz czasopismo świeckie Daily Mail.
Natomiast zwróciłem uwagę na pewien szczegół w sytuacji Kościoła Anglii. Doktryna Kościoła wciąż mówi o homoseksualizmie jako grzechu, a małżeństwo traktuje tylko pomiędzy mężczyzną i kobietą. Natomiast zmiany dokonują się po przez uchwały synodu i kurii. Zgodnie z doktryną Kościoła nauczyciel nie powinien był mieć problemów, a jednak ma poważne problemy. Wszczęto wobec niego proces dyscyplinarny.
Dlatego pytanie Grzegorza jest bardzo ważne. W całym tym sporze warto zwracać uwagę na dokumenty doktrynalne oraz uchwały i decyzje synodów.
Dlaczego to tak ważne? Dopóki doktryna nie została zmieniona skrzydło konserwatywne Kościoła powinno więcej uwagi skupiać na konsolidacji sił. Na promowaniu swoich biskupów. Uchwałę zawsze można zmienić. Odejście od Kościoła będzie w pełni uzasadnione jeśli zostanie zmieniona doktryna. Natomiast nie widać takiej konsolidacji w środowiskach konserwatywnych. Większość wciąż się kłóci o pojedyncze różnice. Ewangeliczne skrzydło Kościóła Anglii w ogóle nie jest zainteresowane mieć swoich biskupów, bo uważają że jest to marnowanie czasu. Uważają że ewangelizacja jest ważniejsza. I itd....
Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Następna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości