Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Bultmann - falszywy prorok, ciagle jeszcze wykladany na ChAT

Re: Bultmann - falszywy prorok, ciagle jeszcze wykladany na

Postprzez Elżbieta » Śr cze 22, 2016 22:43

bez p. Elżbiety tego forum by już może nie było albo nigdy by nie powstało

Pragnę sprostować: forum by powstało, bez względu na mnie, ale fakt, że już by nie było. Przecież właściwie zostałam sama. Moim celem jest by osoby poszukujące swojej drogi mogły w spokoju pytać bez obawy że zostaną zaatakowane. Ja sama osobiście niejednokrotnie pomagałam w pierwszych krokach, dzwoniłam do poszczególnych parafii z prośbą o pomoc dla nowej, zestresowanej osoby. Może Twoje cele Iwono, są inne, jednak moje są takie jak przedstawiłam. Dla mnie Bóg jest Miłością najdoskonalszą i Pokojem i pragnę by inni, czyli ci poszukujący, zobaczyli Go tak jak ja Go widzę.
Początkowo założenia były inne, ale nie wyszło. Jednak wiele osób zgłaszało się do mnie i prosiło o pomoc, bardzo wiele osób dobrze się tu czuje i pragną by forum zostało takie jakie jest, więc mimo, że zostałam sama, pragnę zachować tu taką formę jak dotychczas :)

Anolisie, dziękuję za wsparcie :)
Jedna uwaga, wszyscy jesteśmy na Ty, pamiętaj o tym :)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Bultmann - falszywy prorok, ciagle jeszcze wykladany na

Postprzez Herbert » Cz cze 23, 2016 07:26

Elżbieta napisał(a):
Dla mnie Bóg jest Miłością najdoskonalszą i Pokojem (...) bardzo wiele osób dobrze się tu czuje i pragną by forum zostało takie jakie jest

Dziekuje Ci. Chetnie powroce po urlopie.
Herbert
 
  

Re: Bultmann - falszywy prorok, ciagle jeszcze wykladany na

Postprzez Elżbieta » Cz cze 23, 2016 07:35

Miłego urlopu Ci życzę i pięknej pogody :)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Bultmann - falszywy prorok, ciagle jeszcze wykladany na

Postprzez Iwona » Cz cze 23, 2016 10:20

Tak, tak, drogi Herbercie, ja też bardzo cenię takie piękne deklaracje, zwłaszcza jeżeli towarzyszą im adekwatne uczynki. A ja w ramach tej Miłosci i Pokoju otrzymałam wczoraj chyba ze 4 napastliwe komentarze od szanownej moderatorki (nomen omen) i jeden dosyć plugawy od niejakiego Anolisa, któremu moderatorka dziękuje za wsparcie. .. .............

Też życzę udanego urlopu.
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Bultmann - falszywy prorok, ciagle jeszcze wykladany na

Postprzez Herbert » Cz cze 23, 2016 10:58

„Z wszelką pokorą i łagodnością, z cierpliwością, znosząc jedni drugich w miłości" (Ef 4,2)
„Bądźcie jedni dla drugich uprzejmi, serdeczni, odpuszczając sobie wzajemnie" (Ef 4,32)
„Miłością braterską jedni drugich miłujcie, wyprzedzajcie się wzajemnie w okazywaniu szacunku" (Rz 12,10)
Herbert
 
  

Re: Bultmann - falszywy prorok, ciagle jeszcze wykladany na

Postprzez Elżbieta » Cz cze 23, 2016 14:31

Iwono, w związku z Twoimi zarzutami jeszcze raz przejrzałam wszystkie moje wypowiedzi w tym wątku, jednak nie widzę żadnej uszczypliwošci chyba że za takie masz moje stwierdzenia że żeby coś krytykować, trzeba to znać.
Ja sama osobiście wczoraj na godzinie biblijnej poprosiłem księdza o materiały na temat Bultmanna. Chcę się z nimi zapoznać by móc go ocenić
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Bultmann - falszywy prorok, ciagle jeszcze wykladany na

Postprzez Iwona » Cz cze 23, 2016 18:17

Herbercie,
Gdyby M.LUTER stosował w swoim postępowaniu w/w zalecenia biblijne, to raczej nie mielibyśmy Konfesji Augsburskiej i luteranizmu w ogóle ..... Luter ukorzyłby się przed papieżem i bylibyśmy wszyscy nadal rzymskimi katolikami.

Kto wie, może byłoby lepiej ? Byłby jeden Kosciół Chrystusowy, a ze niezupelnie zgodny z przekazem Pisma św. ? Nikt by sobie z tego sprawy nie zdawał . Są takie chwile w życiu, kiedy warto powiedzieć NIE .
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Bultmann - falszywy prorok, ciagle jeszcze wykladany na

Postprzez anolis » Cz cze 23, 2016 18:19

Strasznie mi przykro że dostałaś ode mnie "dosyć plugawy komentarz".
I równie strasznie mi przykro, że jakoś nie potrafisz powiązać "dosyć plugawego komentarza" z wcześniejszym swoim chamskim stwierdzeniem, że ten portal to nie miejsce dla mnie.
Tyle.
anolis
 
  

Re: Bultmann - falszywy prorok, ciagle jeszcze wykladany na

Postprzez Elżbieta » Cz cze 23, 2016 19:44

Dosyć tej dyskusji, zamykam wątek Takie pisanie do niczego nie prowadzi a tylko sieje ferment.
Elżbieta
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron