Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

I nas czekaja przesladowania?

I nas czekaja przesladowania?

Postprzez Herbert » Pn lis 09, 2015 13:16

Ap. Paweł pisze: "Wszystkich, którzy chcą pobożnie żyć w Chrystusie Jezusie, spotkają prześladowania" (2 Tm 3,12).
https://www.youtube.com/watch?v=8-EfW7gYzns
"To all my suffering brethren in the Arab world: Hold on and stay strong! Lord Jesus Christ is with you all."
Herbert
 
  

Re: I nas czekaja przesladowania?

Postprzez Elżbieta » Pn lis 09, 2015 14:36

To nic nowego. Jestem od urodzenia Luteranką i żyję w społeczeństwie katolickim, często mało tolerancyjnym. Wiele przeżyłam i nie raz byłam doprowadzona do czarnej rozpaczy. Nie chcę nawet tego wspominać, bo to jest zbyt bolesne.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: I nas czekaja przesladowania?

Postprzez Herbert » Pn lis 09, 2015 14:44

Droga Siostro, ja tez mam swoje lata i do tego jeszcze wychowalem sie w NRD, gdzie w szkole kazali sie smiac z nas chodzacych jeszcze do kosciola (jeszcze w 1962 r.). Co to za przesladwania? Prawdziwe przesladowania byli w ZSSR, w Albanii i w Chinach.
Uwierz mi, nie katolicy sa dla nas problemem. Moze kiedys bedziemy szczesliwi spotkac chrzescijanina, obojetnie jakiego wyznania, ktory nie ulegl duchowi czasow, i moc modlic sie razem z nim. W Syrii juz dzis tak jest.
Herbert
 
  

Re: I nas czekaja przesladowania?

Postprzez Trubel » Cz lis 12, 2015 16:05

o ile prześladowaniem można to nazwać:
jako jedyna w liceum nie chodziłam na religię i to był jeden z powodów nieakceptacji mnie a nawet nietolerancji mojej osoby przez około 30-osobową klasę. nie wiem czy naprawdę jestem aż taka dziwna, inna i zła, że mnie spotkał rok męki z tymi ludźmi i różne najgłupsze myśli... teraz po zmianie szkoły już 3 rok mam w porządku klasę ale też niestety zdarzają się docinki względem wiary. ale już nie jestem napiętnowana.
Trubel
 
Posty: 56
Dołączył(a): N lis 01, 2015 12:08
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: chrześcijańskie
  


Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron