Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Postawa wobec uchodźców/imigrantów

Re: Postawa wobec uchodźców/imigrantów

Postprzez Kubala95 » Śr lis 04, 2015 02:40

@Anolis, ten fragment mówi o naturalnym zjawisku pogodowym, na które nikt nie miał wpływu. Natomiast przyjęcie imigrantów to kwestia decyzji, a całe nasze życie sprowadza się do ich podejmowania. Myślę, że Bóg wywyższa za pomoc bliźnim, ale i nie pochwala naiwnego i bezmyślnego humanitaryzmu (a rozum jest chyba Jego największym darem), który naraża niewinnych ludzi na poważne niebezpieczeństwo.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Postawa wobec uchodźców/imigrantów

Postprzez Aleksander » Śr lis 04, 2015 09:03

Kubala95 bardzo dobrze powiedziałeś, zgadzam się z tobą. Myślę w tym wątku to o co się apeluje to o rozsądek.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Postawa wobec uchodźców/imigrantów

Postprzez Trubel » Śr lis 04, 2015 15:42

nie wyobrażam sobie żeby obok mnie mieszkali ludzie, którzy nie widza niczego złego w gwałcie, bo wg nich kobieta jest "nieubrana" i ma słuchac się mężczyzny... do tego ludzie którzy będą chcieli zabic mnie, bo nie przejde na ich religie.
Trubel
 
Posty: 56
Dołączył(a): N lis 01, 2015 12:08
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: chrześcijańskie
  

Re: Postawa wobec uchodźców/imigrantów

Postprzez Elżbieta » Śr lis 04, 2015 16:17

:-D pewnie za mało miłości bliźniego jest w Tobie :-D
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Postawa wobec uchodźców/imigrantów

Postprzez Trubel » Śr lis 04, 2015 16:37

zdecydowanie nie jestem godna, by być ich sąsiadką :)
Trubel
 
Posty: 56
Dołączył(a): N lis 01, 2015 12:08
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: chrześcijańskie
  

Re: Postawa wobec uchodźców/imigrantów

Postprzez Iwona » Cz sie 04, 2016 10:23

Karneol napisał (16.10.2015):
"Obawiam się, że to postawa wrogości do uciekinierów jest zagrożeniem dla chrześcijaństwa."

I co ja biedna zrobię, skoro mój lęk przed potomstwem Izmaela (praojca Arabów) jest większy od mojego chrześcijańskiego miłosierdzia....? Zwłaszcza, że Bóg jakby ostrzegał przed nim (i nie zawarl z nim przymierza): Będzie to człowiek dziki, ręka jego będzie przeciwko wszystkim, a ręka wszystkich przeciwko niemu i będzie nastawał na wszystkich pobratymców swoich./I Mojż.16;12/

Pocieszam się, ze większym zagrożeniem dla chrześcijaństwa (przynajmniej ewangelickiego), aniżeli wrogość do uciekinierów jest liberalna teologia.
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron