Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Przewidywanie przyszłości i jasnowidzenie

Re: Przewidywanie przyszłości i jasnowidzenie

Postprzez Trubel » Pn lis 09, 2015 17:21

Dzięki Win :)
zdarzyło mi się ze skorzystałam z pomocy osoby, która zajmuje się jasnowidzeniem i ogólnie tego typu sprawami. co prawda ma dar, bo potrafi pomóc i nie tylko mi pomogła ale miałam trochę wyrzuty sumienia, ze to jest przeciw Bogu. Jednak ta osoba wykorzystuje swój dar w bardzo dobry sposób, pomaga innym i nie chce pieniędzy nawet na to.
co do snów to rzadko mi się zdarzają prorocze.
tak sobie tez myślę ile razy uniknęłam wypadku przez jedną myśl w głowie, żeby nie robic czegos lub zrobić później, że zastanawiam się czy nie jestem jakaś pechowa :P
Trubel
 
Posty: 56
Dołączył(a): N lis 01, 2015 12:08
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: chrześcijańskie
  

Re: Przewidywanie przyszłości i jasnowidzenie

Postprzez Trubel » Pn lis 09, 2015 18:46

ok postaram się ją zdobyć.
a takie pytanie, jaki stosunek do opętania i egzorcyzmów ma KEA?
Trubel
 
Posty: 56
Dołączył(a): N lis 01, 2015 12:08
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: chrześcijańskie
  

Re: Przewidywanie przyszłości i jasnowidzenie

Postprzez Trubel » Pn lis 09, 2015 21:43

Ilekroć rozmawiam na ten temat przechodzą mi dreszcze :P
Temat zawsze mnie ciekawil i nawet słyszałam o kobiecie ktora sama egzorcyzmowała swoja córkę... Znam tą dziewczynę osobiście (w sensie tą córkę) i uważam ze raczej ma ona problemy emocjonalne bo zachowuje sie często agresywnie i irracjonalnie.
Dziwi mnie to ze ludzie mają odwagę sie bawić w takie cos. Tragedia
Trubel
 
Posty: 56
Dołączył(a): N lis 01, 2015 12:08
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: chrześcijańskie
  

Re: Przewidywanie przyszłości i jasnowidzenie

Postprzez Herbert » Wt lis 10, 2015 08:11

„Wyrzekam się diabła, wszystkich jego spraw i czynów i oddaję się Tobie, w Trójcy jedyny Boże, Ojcze, Synu i Duchu Święty, i chcę Ci pozostać wiernym w wierze i w posłuszeństwie do końca życia mego – przez Jezusa Chrystusa, Pana mojego. Amen”.
To odnowienie przyrzeczenia chrzcielnego tradycyjnie składane jest przez konfirmantów. Można je częściej powtarzać, to najlepszy egzorcyzm - więcej nie trzeba.
Herbert
 
  

Re: Przewidywanie przyszłości i jasnowidzenie

Postprzez Elżbieta » Wt lis 10, 2015 10:17

To fakt, niczego innego nie potrzeba. Znam jednego z naszych księży, który właśnie jest egzorcystą i on też mówi że szatana odpędza się modlitwą i niczym innym.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Przewidywanie przyszłości i jasnowidzenie

Postprzez Martin76 » Wt lis 10, 2015 13:30

Trubel, duchowni podkreślają, nie tylko ci, którzy zajmują się tym zagadnieniem, aby na tym polu ograniczyć swoją ciekawość, ekscytację czy poszukiwanie sensacji. Historie, które przekazuje nam Nowy Testament są na tyle sugestywne, że to chyba wystarczy. Jakiś czas temu przetoczyła się taka fala, w środowiskach chyba nie tylko katolickich w Polsce, nadmiernego zainteresowania egzorcyzmami, opętaniami, działaniem złych duchów oraz kwestią różnych form okultyzmu. Naturalnie było to zainteresowanie poznawcze a nie czynne wchodzenie w takie praktyki. Wydano też pewną liczbę książek. Pojawił się wówczas, bodajże w Gościu Niedzielnym, komentarz jednego z biskupów, który jasno przypomniał, kto ma być w centrum uwagi chrześcijanina. Jakkolwiek na co dzień stykamy się ze złem, sami popełniamy grzechy, powinniśmy mieć świadomość, że zło, szatan, śmierć zostały pokonane przez Jezusa i to Bóg jest tu Panem sytuacji. Nie mamy więc tu do czynienia ze zmaganiem, którego wynik jest kwestią otwartą. Ad. Elżbieta - w trudnych przypadkach i postem, czyli jakąś formą wyrzeczenia (Mt 17,21).
Martin76
 
Posty: 28
Dołączył(a): Śr wrz 30, 2015 13:05
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Przewidywanie przyszłości i jasnowidzenie

Postprzez Elżbieta » Wt lis 10, 2015 13:46

Nic mi takiego znajomy ksiądz nie mówił. Mówił tylko o modlitwie.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Przewidywanie przyszłości i jasnowidzenie

Postprzez Trubel » Wt lis 10, 2015 14:36

non stop pojawiają się filmy o egzorcyzmach i książki. książkę czasem przeczytam ale po filmie przez tydzień się boję przebywać sama w domu :P
a jak myślicie , kobieta która sama "egzorcyzmowała" swoją córkę postąpiła słusznie? w ogólnie przecież nie wiadomo nawet czy ta była opętana, nie chciała żadnych modlitw powtarzac ale to dlatego ze uważa, że jest niewierząca. poza tym chyba nie powinna jej matka tego sama robić
Trubel
 
Posty: 56
Dołączył(a): N lis 01, 2015 12:08
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: chrześcijańskie
  

Re: Przewidywanie przyszłości i jasnowidzenie

Postprzez Trubel » Wt lis 10, 2015 17:02

może napisałam niezrozumiale- matka wierząca ale ta córka nie wierzyła w Boga. dlatego nie chciała powtarzac modlitw
Trubel
 
Posty: 56
Dołączył(a): N lis 01, 2015 12:08
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: chrześcijańskie
  

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości