Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

PROTESTANCKI SONADAŻ

PROTESTANCKI SONADAŻ

Postprzez Jacek » N maja 10, 2015 11:56

Na stronie skandynawskich Protestantow głownie Luteran konserwatystów i fundamentaliow, ale także innych wyznan protestanckich powiązanych ze stroną, przeczytałem o ciekawym sondażu, a temat brzmiał/glownie skierownanych do mązczyzn/; Czy jestes gotowy do wzięcia udziału z bronią w ręku w obronie barci i sióstr protestantow, w krajach afrykanskich i muzulmanskich, w ktorych nasi bracia i siostry są przesladowani i mordowani ??- Na stronie skandynawskiej az 97 % Protestantow jest gotowych bronić Protestantow i wziąsć udział walce w tych krajach jesli chodzi Skandynawie. Jako ze piewrszy zadałem to pytanie, a wiec pierwszy odpowiem; Oczywiscie pomimo 55-lat na karku i odbytą służbą wojskową tez wziólbym udział, lecz od pięciu lat zdrowie nie pozwala mi na ten udział. Chciałbym zapoznać się z opinami pozostałych kolegów protestantów z Polski ?
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: PROTESTANCKI SONADAŻ

Postprzez Elżbieta » N maja 10, 2015 17:51

Czyżby szykowały się następne wojny krzyżowe?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: PROTESTANCKI SONADAŻ

Postprzez Witold » Pn maja 11, 2015 07:19

Jacek napisał(a):Czy jestes gotowy do wzięcia udziału z bronią w ręku w obronie barci


W obronie barci, zawsze! Miód najwyższym dobrem!

A tak na serio to ważne jest też ile osób wypełniło ankietę, nie wierzę za bardzo by w tęczowej, bogatej Skandynawii znalazłoby się wielu chętnych na obronę chrześcijaństwa z bronią w ręku, tym bardziej że byłoby to zachowanie niezgodne z nakazami Pana Jezusa. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę z tego że i na tym forum są osoby dla których słowa miłować i mordować nie są przeciwstawne.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: PROTESTANCKI SONADAŻ

Postprzez Elżbieta » Pn maja 11, 2015 09:12

Z drugiej strony zdaję sobie sprawę z tego że i na tym forum są osoby dla których słowa miłować i mordować nie są przeciwstawne

Słuszna uwaga, chyba należy się zastanowić nad słowami Jezusa, gdy Go żołnierze zabierali w czwartkowy wieczór : "... kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie..." Czy rzeczywiście takie postępowanie jest zgodne z Bożymi nakazami ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: PROTESTANCKI SONADAŻ

Postprzez Jacek » Pn maja 11, 2015 13:47

Dzieki za iscie lewacką odpowiedz. Nie spodziewałem sie innej odpowiedzi ze strony polskich pseudo-protestantow, ktorzy bezpiecznie potarfia na odległość, tylko pomstować jak widzą w TV okrucienstwa islamistow wobec Chrzescijan. Az dziw bierze ze zapominają ze podczas wojny religijnej, WOJSKA PROTESTANCKIE walczyły w swej historii także o to zebyscie mogli dzisiaj w katolickiej RP wyznawać swoją wiarę !!!- WSTYD I HANBA !!!!! Niemogł bym wam juz podać ręki na przywitanie . wstapcie do Swiadkow Jehowy. Pozdrawiam. Ps. Jak wspomniałem sondaz byl przeprowadzony na zamknietej protestanckiej stronie tylko wylacznie dla konserwatystow i fundamentalistow, ..... - wykreślono. Jacku udzielam Ci ostrzeżenie, bo znając doskonale nasz regulamin, wypowiadasz się w sposób całkowicie z nim niezgodny Elżbieta
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: PROTESTANCKI SONADAŻ

Postprzez Bronisław Sztuchlik » Cz lip 16, 2015 22:49

Jacku.
DLuZszy czas nie uczestniczyŁem na ty forum.Dlaczego? Aby dokładniej wyłuskać Twoje intencje.Do czego doszedłem?
Otóż to. Ty jesteś człowiekiem chorym psychicznie.Może nikt tego Ci dotychczas nie powiedział.Dzisiaj ja Ci to wygarnę.
Jako konwertyta chcesz pokazać, iż rdzenni Ewangelicy nie umieją o swój Kościół zadbać.Kim Ty jesteś?,aby ferować takie opinie.Moim zdaniem dywersantem.Robisz wszystko,aby nas ewangelików skłócić.Nie masz zielonego pojęcia o naszym Kościele w Polsce.Chcesz pokazać, jaki to jesteś Staroluteraninem, a sam nie nie znasz tej definicji.Po prostu. Wynajmij kuter rybacki,popłyń do Kalingaodu,zakup kałasznikowa i płyń dalej do portu swojej fantazji, aby wystrzelaĆ swoje głupie fanaberie.Jako "staroluteranin" jesteś żałosny. Jesteś niczym Talib w Islamie.
Bronisław Sztuchlik
 
Posty: 155
Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 22:06
Lokalizacja: Studzionka
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: PROTESTANCKI SONADAŻ

Postprzez Elżbieta » Pt lip 17, 2015 00:32

Jacek jest zbanowany, więc sądzę, że nie ma większego sensu odpowiadać na jego uwagi.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  


Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości