Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Wspólne obchody 500-lecia Reformacji

Wspólne obchody 500-lecia Reformacji

Postprzez andrzej12 » N mar 01, 2015 17:45

Chciałbym dowiedzieć się, jak konserwatyści luterańscy odnoszą się do wspólnych katolicko-luterańskich obchodów 500-lecia Reformacji? Zarówno KRK w obyczajowości skręca w kierunku liberalizmu (np. ostatni synod o rodzinie), z kolei ewangelicyzm także (ordynacja kobiet, błogosławienie par homoseksualnych) (z wyjątkiem konserwatywnych wspólnot). Szef katolickiego niemieckiego episkopatu zapowiedział wspólne obchody przez katolików i ewangelików tej rocznicy. Czy w związku z tym może wydarzyć się coś ,,niespodziewanego" (np. połączenie Światowej Federacji Luterańskiej z katolicyzmem). Ks. Marcin Luter z pewnością miałby wiele zastrzeżeń do ,,nauk" współczesnych głównych denominacji chrześcijańskich.
andrzej12
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn paź 07, 2013 18:33
wyznanie: katolickie
  

Re: Wspólne obchody 500-lecia Reformacji

Postprzez blaisee » N mar 01, 2015 17:53

Wprawdzie nie jestem luterananiem, lecz dla mnei jakas farsa. Przez lata Kosciol Rzymsko-katolicki przesladowal protestantow (slynna inkwizycja) nazywał heretykami, rozłamowcami, opluwał, nałożył anateme ktorej chyba do dzis nie cofnął. A teraz chca obchdzic wspolnie rocznice reformacji :?: No i co niby katolicy chca swietowac? Przeciez dla nich to raczej powód do ubolewan nie do swieta.
Nie wiem. Moze w Niemczech jest inaczej, ale wiem jakie jest podejscie polskich katolikow do protestantow wiec z tej prespektywy dla mnie pomysl co najwyzej smieszny
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Wspólne obchody 500-lecia Reformacji

Postprzez andrzej12 » N mar 01, 2015 17:58

@blaisee zdziwiłby się Pan ilu jest ekumenistów w KRK, którzy nawet nie wierzą w podstawowe biblijne prawdy wiary (zbawienie przez Jezusa, Wniebowstąpienie, stworzenie Świata, prymat Boga nad światem). Szczególnie dużo ich wśród modernistów, dla których wszystko co w Biblii jest umowne, a Biblia to tylko ,,taka opowieść". oni dążą do budowy jednej światowej religii i to nie są żarty.
andrzej12
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn paź 07, 2013 18:33
wyznanie: katolickie
  

Re: Wspólne obchody 500-lecia Reformacji

Postprzez blaisee » N mar 01, 2015 18:04

andrzej12 napisał(a):oni dążą do budowy jednej światowej religii i to nie są żarty.


Tylko czemu ma sluzyc taki twor? Skoro nie wierza w podstawy Biblijne to chyba nie wierze?
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Wspólne obchody 500-lecia Reformacji

Postprzez andrzej12 » N mar 01, 2015 18:06

@blaisee więc sam Sobie Pan odpowiedział
andrzej12
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn paź 07, 2013 18:33
wyznanie: katolickie
  

Re: Wspólne obchody 500-lecia Reformacji

Postprzez Jacek » Pn mar 02, 2015 19:22

Ja bym prosil aby w tej sprawie zabrali glos Luteranie, poniewaz my nie potrzebujemy adwokatow nie bedacych Luteranami. Po drugie Blaisee - my tez swieci nie jestesmy, z naszych rak tez zginęło duzo katolikow; W Skandynawii, Anglii. Hollandii, Szwajcarii i Niemczech. Podobnie krew na rekach maja takze tzw. Poludniowi Baptysci i Metodysci z Poludniowych Stanow USA, ktorzy stanowili 90 % czlonkow rasistowskiej Ku-Klux- Klan i byla to organizacja takze mordujaca imigrantow katolickich, wiec prosze o Cisze nad ta trumną.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Wspólne obchody 500-lecia Reformacji

Postprzez blaisee » Pn mar 02, 2015 20:37

Nie miałem zamiaru byc adwokatem nikogokolwiek. Jesli tak to wygladalo to przepraszam.
Prawda jest ze nikt z nas nie jest swiety, jednak postepowanie KRK jest dla mnie troche niezrozumiale. Taki rozkrok - z jednej strony protestanci be a z drugiej cacy.
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  


Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron