Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Intelektualny Poziom Polskich Ateistow

Intelektualny Poziom Polskich Ateistow

Postprzez Jacek » Cz lis 20, 2014 12:21

Pozwolilem sobie wczoraj zarejestrowac sie na stronie tzw. Polskich Ateistow i Ludzi Wierzacych. Powiem szczerze wytrzymalem polowe dnia, potem sie skreslilem z uczestnictwa. Jezeli polscy ateisci taki reprezentuja jak; Cyt; A ja bym chcial poznac Waszego Jahwe na banknotach. Zastanowilem sie o co tu logicznie chodzi ? Zwrocilem sie z pytaniem do internauty czy mam to traktowac jako kpine i szyderstwo ? W odpowiedzi uslyszalem cyt. Mnie nie obchodzi Twoja Jahwe, mozesz sobie czytac swoja Biblie, apozniej wrzucic ja do kosza. Dalo mi to porownanie w dyskusji ze szwedzkimi ateistami, ktorzy niegdy sie nie posuneli do takiej odpowiedzi. Co gorsza szyderca znalazl swoich obroncow. Wniosek jest jeden ze polski ateizm ma charkter typowo zwany; Burackim, i prostackim. Ich jedynym orezem jest szydzenie i wyzmiewanie religii. mam nadzieje ze ateizm w Polsce znikinie z mapy pogladow ludzi.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Intelektualny Poziom Polskich Ateistow

Postprzez Jonah » Cz lis 20, 2014 14:16

Jacku, daj sobie spokój. Jaki ma być poziom polskich tzw. ateistów z Internetu, skoro to najpewniej w większości dzieciaki z gimanzjum. W tym wieku człowiek stara się określić swoją tożsamość i dziś często to robi kontestując otacząjącą rzeczywistość. A jako że mówi się, iż w Polsce 98% to rzymsy katolicy, kontestuje właśnie tę rzeczywistość, albo to, co mówi się, a może na ogół wyśpiewuje w piosenkach rockowych, że jest polską, rzymskokatolicką rzeczywistością. Bycie ateistą daje poczucie bycia kimś wyjątkowym, lepszym, oryginalnym, indywidualistą. Jakakolwiek dyskusja z najeżonym pryszczami, któremu wydaje się, że posiadł wszystkie rozumy i jest kimś najważniejszym na świecie, jest bezcelowa. Solidną wiedzę i argumenty bowiem zastępuje w tym przypadku skłonność do kpiny i szyderstwa. Nie znaczy to, że nie mają oni żadnych autorytetów. Ale tymi autorytetami są na ogół Nergal i Doda. Stąd czerpią oni wszelką mądrość.
Mam zresztą wrażenie, że współczesny nam ateizm nie jest wstanie dodać nic do tego, co wymyślili już niektórzy filozofowie w XVIII i XIX wieku. Może zatem sprowadzać się jedynie do propagandy. Brutalna retoryka, bluźniercze i agresywne performances, posługiwanie się reklamą, parodystyczne imitowanie Kościołów, pseudodebaty etc. jest tym, co ten nowy ateizm wyróżnia.
Cóż, jakie czasy, taki ateizm :D
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Intelektualny Poziom Polskich Ateistow

Postprzez Witold » Cz lis 20, 2014 15:04

Dla mnie ateiści, z jakiego kraju by nie byli są podobni do siebie. Moim zdaniem zachodni ateiści nie ustępują chamstwem naszym rodowitym. Agresja się zwiększa ale tak musi być, przecież Biblia mówi że wielu zostanie zwiedzionych, dlatego też pomimo ich agresji można im współczuć zagubienia i czekającego na nich Sądu.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Intelektualny Poziom Polskich Ateistow

Postprzez Jacek » Cz lis 20, 2014 15:08

Macie obydwoje racje. Ale co mi nerwow napsuli to napsuli. :mrgreen:
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Intelektualny Poziom Polskich Ateistow

Postprzez Jonah » Cz lis 20, 2014 19:41

Tacy to w Polsce ateiści. Poujadają anonimowo na internetowym forum na Pana Boga i KRK. A potem dziecko do chrztu zaniosą, a i na Mszę czasem pójdą:

http://www.fronda.pl/a/polscy-ateisci-c ... 44174.html
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Intelektualny Poziom Polskich Ateistow

Postprzez Witold » So lis 22, 2014 23:11

Ciekawy artykuł jednak chwilę po przeczytaniu nasunęła mi się taka myśl że równie dobrze mógłby powstać podobny artykuł zatytułowany np. polscy katolicy lub polscy ewangelicy w którym moglibyśmy przeczytać o tym że zaledwie 30 procent polskich chrześcijan chodzi do kościoła a tylko 20 procent robi to często. Że spory procent "chrześcijan" będzie miało problem z odpowiedzią na pytanie w co i w kogo wierzą. Po obu stronach barykady jest brak konsekwencji a to w sumie my, chrześcijanie powinniśmy dawać przykład.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Intelektualny Poziom Polskich Ateistow

Postprzez Jacek » N lis 23, 2014 22:19

Zgadzam sie z Witoldem
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Intelektualny Poziom Polskich Ateistow

Postprzez Jonah » Pn lis 24, 2014 10:03

Zdaje sobiez tego sprawę, zwłaszcza że po ostatnich badaniach socjologicznych, okazało się, iż większość ewangelików warszawskich (tych liberalnych) nie czytuje Biblii. Jednak jeśli poczyta się wypowiedzi ateistów, można odnieść wrażenie, że mają oni o sobie niezywkle wysokie mniemanie. W przeciwieństwie do chrześcijan, głównie rzymskich katolików (ale to specyfika kraju), których uważają za ciemnotę, mają się za osoby niezwykle świadome, oświecone, inteligentne, co tu dużo mówić - lepsze. A tutaj proszę, okazuje się, że owa "lepszość" jest wyraźnie problematyczna.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Intelektualny Poziom Polskich Ateistow

Postprzez Jacek » Pn lis 24, 2014 19:05

W zasadzie czytajac blogi ateistyczne, odnosze wrazenie, ze to raczej sa typowi zbuntowani lewacy i daleko im do ateistow. Oni ateizm opieraja nie na filozofii ateistycznej ale na typowym szpanie. Przyklad; Swego czasu na internecie krazyla lista polskich ateistow , i kto na niej byl ?- oczywiscie w 90 %- Celebryci, jako forma zaistnienia w spoleczenstwie. W Polsce tzw, wywyzszanie sie nad innych jest typowa cecha narodowa. Wyobrazmy sobie teraz utworzenie na FB listy Luteran w Polsce - w jakim celu ?
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Intelektualny Poziom Polskich Ateistow

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Śr lis 26, 2014 13:56

Mój mąż jest ateistą i nigdy nie szydził z Boga, jedynie z postawy niektórych księży i niebiblijnych treści w KK
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Następna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości