Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Ewangeliczny Kościół Luterański

Re: Ewangeliczny Kościół Luterański

Postprzez Tomasz » Pt paź 24, 2014 21:56

jeśli chodzi o zabarwienia
to dla mnie najbardziej egzotyczne jest zabarwienie
heavy metalowo - koserwatywne


W tym wątku dyskutujemy o nucie ewangelicznym w luteranizmie i ewentualnym powstaniu takiego kościoła. Temat "muzyczny" znajduje się w innym miejscu.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Ewangeliczny Kościół Luterański

Postprzez pająk » So paź 25, 2014 01:23

Tomasz napisał(a): - dojdzie do nieszczęścia w postaci liberalizacji polskiego KEA, to na pewno będziemy mieć rozłam w Kościele i kto wie, czy nie doszłoby wtedy do ukształtowania odrębnego Kościoła Luterańskiego o zabarwieniu konserwatywno -ewangelikalnym.

.... a gdyby doszło innego nieszczęścia
w postaci konserwatywno-ortodoksyjnego odstępstwa w polskim KEA
to kto wie czy rozłam byłby nieunikniony
ja w każdy razie w takim Kościele się nie widzę
kategorycznie się nie widzę


Tomasz napisał(a):
jeśli chodzi o zabarwienia
to dla mnie najbardziej egzotyczne jest zabarwienie
heavy metalowo - koserwatywne


W tym wątku dyskutujemy o nucie ewangelicznym w luteranizmie i ewentualnym powstaniu takiego kościoła. Temat "muzyczny" znajduje się w innym miejscu.

nie mówimy o muzyce
tylko o ideologi heavy metalowo - koserwatywnej
kto wie czy nie bardziej niebezpiecznej od ideologi gender
gdyż pierwsza z dwóch wymienionych plag
co najmniej ociera się o satanizm
pająk
 
Posty: 47
Dołączył(a): Pt sie 29, 2014 17:58
wyznanie: heretyk
  

Re: Ewangeliczny Kościół Luterański

Postprzez Jacek » So paź 25, 2014 06:49

Jezeli doszłoby do rozbicia KEA na dwie frakcje koscielne jako osobne koscioly to frakcja konserwatywna musi sie bezwglednie oprzec jurysdykcje o konserwatywne koscioly luteranskie z zagranicy, inaczej finansowo padnie, musimy byc realistami. W Polsce jest za malo konserwatywnych luteran, aby mogli samodzielnie egzystowac, to jest niemozliwe. I Tylko polaczenie z Missionsprovinsen ze Szwecji, lub Synodami Missourii, Wisconsin, daje przetrwac konserwatystom w Polsce
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Ewangeliczny Kościół Luterański

Postprzez pająk » So paź 25, 2014 10:07

Jacek napisał(a): I Tylko polaczenie z Missionsprovinsen ze Szwecji, lub Synodami Missourii, Wisconsin, daje przetrwac konserwatystom w Polsce

a wcześniej można przejść szkołę przetrwania
nabywając umiejętności trwania w najtrudniejszych warunkach
pająk
 
Posty: 47
Dołączył(a): Pt sie 29, 2014 17:58
wyznanie: heretyk
  

Re: Ewangeliczny Kościół Luterański

Postprzez Tomasz » So paź 25, 2014 20:23

nie mówimy o muzyce
tylko o ideologi heavy metalowo - koserwatywnej


Nie. Nie mówimy o żadnej "ideologii heavy metalowo - konserwatywnej". Taka ideologia nie istnieje w Kościele. Chyba, że tylko w Twojej głowie.

a gdyby doszło innego nieszczęścia w postaci konserwatywno-ortodoksyjnego odstępstwa w polskim KEA


Pojęcie "konserwatywno-ortodoksyjnego odstępstwa w polskim KEA" również istnieje tylko w głowie Pająka :lol:

Obecnie to liberałowie robią wszystko, żeby rozwalić luteranizm w Polsce i na świecie (co niestety czasami im się udaje). My nie żądamy żadnych rewolucji w Kościele pod dyktat polityczny, jak to się dzieje w niektórych krajach europejskich. Chcemy aby nasz KEA oparł się sekularyzacji, liberalizacji i innym odstępstwom. W obecnym "układzie sojuszy międzynarodowych" będzie to bardzo trudne, bowiem ŚFL przestała już być gwarantem zachowania czystości nauki luterańskiej, dlatego też bardziej bezpieczni bylibyśmy w Międzynarodowej Radzie Luterańskiej, razem z LCMS, SELK i innymi kościołami tradycji staroluterańskiej.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Ewangeliczny Kościół Luterański

Postprzez pająk » So paź 25, 2014 21:15

Tomasz napisał(a): - dojdzie do nieszczęścia w postaci liberalizacji polskiego KEA


cóż... skorzystam z Twojej zacnej retoryki
i tak odpowiem
zgrożenie tym nieszczęściem istnieje tylko w Twojej głowie

Tomasz napisał(a):
Obecnie to liberałowie robią wszystko, żeby rozwalić luteranizm w Polsce i na świecie (co niestety czasami im się udaje). My

coż...
to też istnieje w Twojej głowie
----------------------
odpowiedziałem w twojej

heavy metalowo - konserwatywnej
konwencji
cóż liberałowie są zagrożeniem
a nawiązujące metalowe teksty
do satanizmu i okultyzmy
to takie nic...
Ostatnio edytowano So paź 25, 2014 21:25 przez pająk, łącznie edytowano 1 raz
pająk
 
Posty: 47
Dołączył(a): Pt sie 29, 2014 17:58
wyznanie: heretyk
  

Re: Ewangeliczny Kościół Luterański

Postprzez Tomasz » So paź 25, 2014 21:24

i tak odpowiem
zgrożenie tym nieszczęściem istnieje tylko w Twojej głowie


Gdyby tak było, byłbym naprawdę szczęśliwy. Niestety, to zagrożenie jest jak najbardziej realne. Czy nie ma głosów domagających się rozwalenia luteranizmu w Polsce ? Przecież sam mówiłeś takim głosem na innych forach.

heavy metalowo - konserwatywnej
konwencji


Nie rozumiem co ma do tego heavy metal ? Już mówiłem, że o kwestiach satanizmu w muzyce rozmawiamy w innym wątku. Rozumiem, że z braku argumentów wszystko dobre, ale nie będziemy tutaj tolerować trollowania.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Ewangeliczny Kościół Luterański

Postprzez pająk » N paź 26, 2014 14:44

Tomasz napisał(a):
i Czy nie ma głosów domagających się rozwalenia luteranizmu w Polsce ? Przecież sam mówiłeś takim głosem na innych forach.


te głosy słychać tylko w Twojej głowie
--------------------------------------
a to jeden z głosów z głowy nawołujący do rozłamu:
Tomasz napisał(a):
bowiem ŚFL przestała już być gwarantem zachowania czystości nauki luterańskiej, dlatego też bardziej bezpieczni bylibyśmy w Międzynarodowej Radzie Luterańskiej, razem z LCMS, SELK i innymi kościołami tradycji staroluterańskiej.

cóż każdy mierzy swoją miarą
czyli sądzi po sobie
pająk
 
Posty: 47
Dołączył(a): Pt sie 29, 2014 17:58
wyznanie: heretyk
  

Re: Ewangeliczny Kościół Luterański

Postprzez Tomasz » N paź 26, 2014 23:32

Widzę, że nadal uprawiasz trollowanie, chyba że masz jakieś dziwne postrzeganie rzeczywistości.

Postaram się zatem napisać jak najprościej - mam nadzieję, że zrozumiesz :

To liberałowie dążą do rozłamu próbując wprowadzić w KEA nowy "ład" na wzór Svenska Krykan z ordynacją kobiet, błogosławieniem związków homoseksualnych i relatywizacją chrześcijaństwa. To nie przejdzie, bowiem większość luteran w Polsce nie zaakceptuje tych szatańskich nowinek. Skończy się to masowymi wystąpieniami z Kościoła i rozłamem, który w konsekwencji może doprowadzić do upadku luteranizmu w naszym kraju.

a to jeden z głosów z głowy nawołujący do rozłamu:


Mam wrażenie, że naprawdę masz poważne problemy jeżeli chodzi o czytanie ze zrozumieniem. Ciekawe gdzie tutaj widzisz dążenie do rozłamu ? Chcielibyśmy, aby nasz KEA zmienił "sojusze" i przystąpił do MRL. To uwolniłoby nas od nacisków ŚFL i uchroniło od widma rozłamu. Skończyłyby się bezsensowne dysputy o ordynowaniu kobiet i związkach homoseksualnych, a Kościół mógłby się wreszcie skupić nad tym, do czego został powołany tj. do działalności misyjnej.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Ewangeliczny Kościół Luterański

Postprzez pająk » Pn paź 27, 2014 22:24

Światowa Federacja Luterańska - około 70 milionów wiernych
Międzynarodowa Rada Luterańska - około 3,5 milina wiernych
nie o liczby tu chodzi choć one są wymowne
moim zdaniem właśnie przystąpienie do MRL spowodowałby rozłam w Kościele
Myślę, że bezpodstawnie demonizujesz ŚFL
a skoro nasz Kościół jest członkiem ŚFL
działasz na szkodę Kościoła
bo mówienie o"szatańskich nowinkach" i o "rozwalaniu luteranizmu w Polsce "
nie jest nawet krytyką
to czysta demagogia
wymyśliłeś sobie kozła ofiarnego-wroga publicznego
ŚFL i liberałów
i gorliwością inkwizytora dbać chcesz o czystość nauki

Tomasz napisał(a):To nie przejdzie, bowiem większość luteran w Polsce nie zaakceptuje tych szatańskich nowinek.
.

ciekaw jestem czy dysponujesz jakimiś danymi statystycznymi , że wypowiadasz w imieniu większości luteran?
ja nie nie miałbym nic przeciwko referendum w formie sondażu i zapytaniu wiernych
czy są za wystąpieniem z ŚFL i przystąpieniem do MRL
Tomasz napisał(a):Nie rozumiem co ma do tego heavy metal ?

a ma i to bardzo wiele
ale rozwinę to w kolejnym wpisie
pająk
 
Posty: 47
Dołączył(a): Pt sie 29, 2014 17:58
wyznanie: heretyk
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron