Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Luterańska Odnowa Charyzmatyczna

Re: Luterańska Odnowa Charyzmatyczna

Postprzez sebastian » Śr kwi 09, 2014 20:29

Agnieszko przeczytaj mój post o Blumhardzie dowiesz się dokładniej o co mi chodzi :mrgreen:
sebastian
 
Posty: 41
Obrazki: 0
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2014 20:15
wyznanie: KEA
  

Re: Luterańska Odnowa Charyzmatyczna

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Cz kwi 10, 2014 08:27

Spokojnie Sebastian żadnej burzy nie wywołałeś. Ps. Jestem po Twojej stronie, uważam, że w polskim KEA taka duchowość jest potrzebna :mrgreen:
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Luterańska Odnowa Charyzmatyczna

Postprzez Elżbieta » Cz kwi 10, 2014 09:53

Owszem jest potrzebna, ale nie w duchu zielonoświątkowym. Dla mnie to nie do przyjęcia.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Luterańska Odnowa Charyzmatyczna

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Cz kwi 10, 2014 10:27

Elżbieta napisał(a):Owszem jest potrzebna, ale nie w duchu zielonoświątkowym. Dla mnie to nie do przyjęcia.


No w sposób w jaki czynia to Zieloni to też nie akceptuje takiej formy
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Luterańska Odnowa Charyzmatyczna

Postprzez sebastian » Cz kwi 10, 2014 13:05

Witaj Elżbieto zgadzam się z tobą nie w duchu zielonoświątkowym dla mnie też to nie do przyjęcia.Widział bym to raczej jako spotkanie po nabożeństwie prowadzone przez księdza modlitwy o uzdrowienie uwolnienie wychwalanie Boga .Ale to moje przemyślenia :D
sebastian
 
Posty: 41
Obrazki: 0
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2014 20:15
wyznanie: KEA
  

Re: Luterańska Odnowa Charyzmatyczna

Postprzez Elżbieta » Cz kwi 10, 2014 14:44

Przecież przy ołtarzu ksiądz prosi Boga o uzdrowienie. Co prawda nie ma tu nakładania rąk, czemu ja jestem bardzo przeciwna, ale mimo wszystko są przecież takie modlitwy i to bardzo często.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Luterańska Odnowa Charyzmatyczna

Postprzez sebastian » Cz kwi 10, 2014 15:24

Nigdy nie słyszałem aby ksiądz z agendy modlił się o uzdrowienie uwolnienie z nałogów demonów Jezus mówił będziecie kłaść ręce ślepi będą widzieć głusi słyszeć.Zaś apostoł nie mam złota ani srebra ale co mam to ci daje wstań i chodz . :mrgreen:
sebastian
 
Posty: 41
Obrazki: 0
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2014 20:15
wyznanie: KEA
  

Re: Luterańska Odnowa Charyzmatyczna

Postprzez sebastian » Cz kwi 10, 2014 15:30

Elżbieto list Jakuba 5 wersety od 13 do 15
sebastian
 
Posty: 41
Obrazki: 0
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2014 20:15
wyznanie: KEA
  

Re: Luterańska Odnowa Charyzmatyczna

Postprzez sebastian » Cz kwi 10, 2014 15:33

Marek 6;13 oraz rozdział 16 wersety 17 i 18 dzap 16 rozdział wersety 16 do 18
sebastian
 
Posty: 41
Obrazki: 0
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2014 20:15
wyznanie: KEA
  

Re: Luterańska Odnowa Charyzmatyczna

Postprzez Elżbieta » Cz kwi 10, 2014 15:44

Oczywiście, ksiądz nie nakłada rąk, tak jak to czynią Zieloni, ale modlitwy o zdrowie są bardzo często.


(8) Miłość nigdy nie ustaje; bo jeśli są proroctwa, przeminą; jeśli języki, ustaną, jeśli wiedza, wniwecz się obróci. (9) Bo cząstkowa jest nasza wiedza i cząstkowe nasze prorokowanie; (10) lecz gdy nastanie doskonałość, to, co cząstkowe, przeminie. (11) Gdy byłem dziecięciem, mówiłem jak dziecię, myślałem jak dziecię, rozumowałem jak dziecię; lecz gdy na męża wyrosłem, zaniechałem tego, co dziecięce. (12) Teraz bowiem widzimy jakby przez zwierciadło i niby w zagadce, ale wówczas twarzą w twarz. Teraz poznanie moje jest cząstkowe, ale wówczas poznam tak, jak jestem poznany. (13) Teraz więc pozostaje wiara, nadzieja, miłość, te trzy; lecz z nich największa jest miłość.

A to może znasz?
Ja rozumiem, że bywają i uzdrowienia, i bywają proroctwa i mówienie językami, ale czy to jest najważniejsze?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron