Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Luterańska Odnowa Charyzmatyczna

Re: Luterańska Odnowa Charyzmatyczna

Postprzez sebastian » Cz kwi 10, 2014 15:54

Nie jest najważniejsze zgadzam się i znam ale gdyby nie uzdrowienia uwolnienia to polowa z nas była by pogrążona w opętaniach nałogach czy uzdrowienia nie wynikają z bożej miłości czy gdybyś była opętana nie chciała byś by Bóg cię uwolnił czy raczej wolała byś podpierać się tym wersetem :?:
sebastian
 
Posty: 41
Obrazki: 0
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2014 20:15
wyznanie: KEA
  

Re: Luterańska Odnowa Charyzmatyczna

Postprzez Elżbieta » Cz kwi 10, 2014 16:19

Nie wiem co bym chciała będąc opętaną, ale dla mnie ten 13-ty rozdział jest bardzo ważny i jeszcze parę innych rzeczy.
Tak prawdę powiedziawszy dla mnie zawsze ważniejsze były nauki Jezusa, aniżeli Jego cuda. Nie zrozum mnie źle, ja nie neguję wartości cudów, ale dla mnie najważniejsza jest nauka i zawsze była.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Luterańska Odnowa Charyzmatyczna

Postprzez sebastian » Cz kwi 10, 2014 17:50

sorki ale nie chce mi się ciągnąc tego wątku też dla mnie jest ważny Jezus ale niemożna oddzielać Jego od tego co robił.Jezus dziś i na wieki ten sam punkt widzenia zależy od punktu siedzenia punkt widzenia zależy od tego co się przeżyło z żywym Bogiem.Skoro Jezus na wieki ten sam więc działa uzdrawia i uwalnia.Mówię to co jest w piśmie ni e opieram się na charyzmatykach doktrynach ojcach kościoła lecz na prostej wierze proście a będzie wam dane jeżeli to jest zgodne z wolą Bożą i nie widzę nic strasznego aby po nabo grupa ludzi pod przewodnictwem księdza modliła się by ksiądz nałożył ręce i modlił się o Bożą interwencje .aczkolwiek szanuję twoją ocenę podejście i poglądy pozdrawiam
sebastian
 
Posty: 41
Obrazki: 0
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2014 20:15
wyznanie: KEA
  

Re: Luterańska Odnowa Charyzmatyczna

Postprzez sebastian » Cz kwi 10, 2014 18:25

Jezus nie był tylko nauczycielem ale jest także Bogiem Mocnym Dobrym Doradcą Cudownym Lekarzem nie twierdze że negujesz cuda lecz mówię że ludzie ich potrzebują choćby matka dziecka umierającego na białaczkę?punkt widzenia zależy od punktu siedzenia wszystko zgodnie z wolą bożą znam wielu ludzi którzy w odnowie zostali przez Boga uzdrowieni Jezus głosił nauczał jako moc mający więc nie pomijam tej sfery chrześcijaństwa .Życzę wszystkim przeglądającym forum konfesyjni oraz administratorom tej strony Bożego błogosławieństwa p.s mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto poprze moje wpisy i przekonania z wyrazami szacunku Sebastian
sebastian
 
Posty: 41
Obrazki: 0
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2014 20:15
wyznanie: KEA
  

Re: Luterańska Odnowa Charyzmatyczna

Postprzez Elżbieta » Cz kwi 10, 2014 19:13

Ja nie mówię, że cuda są nieważne. Wiem o tym doskonale, kim jest Jezus, że jest Bogiem i Lekarzem i Doradcą , wiem o tym. Ale wiem również o tym, że jednym do uwierzenia potrzebne są cuda, a innym potrzebne są słowa. Tomasz przecież powiedział, że jeżeli nie zobaczy i nie włoży ręki do Jezusowych ran, nie uwierzy. Wiem, że Jezus wiele cudów czynił, po to by ludzie uwierzyli, to wszystko wiem. I wiem, że ludzie nadal oczekują cudów. O tym wszystkim wiem i nie neguję wartości tego wszystkiego.
I mało tego, ja znam osobiście ludzi, którzy czekali na ten cud i się nie doczekali. Ciężko o tym pisać, ale cóż. Wydaje mi się, że swojej wiary nie można uzależniać jedynie od spełnienia naszych oczekiwań, czyli cudu. Pamiętacie historię Hioba? On przecież powinien oczekiwać cudów i to wielokrotnie, bo przecież wszystko stracił, jednak wiary nie stracił, nie stracił zaufania do Boga. Wiedział, że chociaż nie rozumie dlaczego go spotykają te wszystkie nieszczęścia, jednak wiedział, że należy do Boga i nie może w Niego zwątpić.
Ja tylko napisałam, że dla mnie osobiście najważniejsza jest nauka, bo niezależnie od tego co mnie w życiu spotka czy to dobre, czy złe wg,mnie , nie mogę się swego Stworzyciela wyprzeć, nie mogę zwątpić. Bo tak naprawdę nie wiem co jest dla mnie dobre, a co jest dla mnie złe, więc powinnam za wszystko dziękować i jeżeli o cokolwiek proszę, to zawsze muszę powtórzyć za Jezusem - o ile taka jest Twoja wola.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Luterańska Odnowa Charyzmatyczna

Postprzez sebastian » Cz kwi 10, 2014 19:19

Wiem że wiesz i że masz wiedzę bo czytam posty po prostu pisze czym jest dla mnie Luterańska odnowa i cieszył bym się jak by była w Polsce :D
sebastian
 
Posty: 41
Obrazki: 0
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2014 20:15
wyznanie: KEA
  

Re: Luterańska Odnowa Charyzmatyczna

Postprzez sebastian » Cz kwi 10, 2014 19:22

Jeżeli te posty przegląda jakiś ksiądz to proszę opinie i zdanie na ten temat :D
sebastian
 
Posty: 41
Obrazki: 0
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2014 20:15
wyznanie: KEA
  

Re: Luterańska Odnowa Charyzmatyczna

Postprzez Elżbieta » Cz kwi 10, 2014 19:29

Nie wiem czy mam wiedzę, ale z pewnością mam wiarę i to niezależną od jakichkolwiek wydarzeń.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Luterańska Odnowa Charyzmatyczna

Postprzez sebastian » Cz kwi 10, 2014 19:36

To co Bóg da to będzie żyje słowem ;Zawsze się radujcie nieustannie się módlcie w każdym położeniu dziękujcie taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was;Ojcze niech się dziej Twoja wola.zawsze to powtarzam a odnowa hm mam swoje zdanie byśmy mieli wszyscy takie samo było by nudno
sebastian
 
Posty: 41
Obrazki: 0
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2014 20:15
wyznanie: KEA
  

Re: Luterańska Odnowa Charyzmatyczna

Postprzez Witold » Cz kwi 10, 2014 22:28

mnie zawsze ciekawiło dlaczego charyzmatykom łatwo przychodzi mówienie językami, oczywiście wymyślonymi: "gugu kala bala mala kuku".
Niestety uzdrawianie aż tak dobrze już nie wychodzi.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości