Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Gender

Gender

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » So sty 18, 2014 20:54

ks. Jan Gross napisał(a):Podobne głupstwa odnośnie ideologii gender głosi aktualny profesor teologii katolickiej ks. dr Tadeusz Guz opierając się na literaturze marksistowskiej.


A co takiego głosi Ks. Guz odnosnie ideologii gender?
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Luter i jego dzieci

Postprzez Jonah » So sty 18, 2014 23:05

Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Gender

Postprzez Tomasz » N sty 19, 2014 00:02

Wydzieliłem posty dot. kwestii gender do nowego wątku, bowiem ten poprzedni dotyczył "dzieci Lutra". Przeczytałem podlinkowany przez Jonaha tekst i jestem przerażony tym, jakie bzdury potrafi wypisywać człowiek, który ma przed nazwiskiem tytuły "ks. prof. dr hab." Zastanawiam się co to może być - głupota, ignorancja, celowe wprowadzanie w błąd, czy też kompletny brak znajomości tematu. Tylko skąd te tytuły, które jak widać mają się nijak do prezentowanej wiedzy i poziomu.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Gender

Postprzez Elżbieta » N sty 19, 2014 06:51

Ja tego nawet nie mogłam, nie byłam w stanie doczytać do końca.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Gender

Postprzez Jonah » N sty 19, 2014 13:20

Zostawmy ks. T. Guza z jego kuriozalną, marksistowsko-rzymskokatolicką (podzielaną, o dziwo, częściowo przez niektórych "liberalnych"), interpretacją protestantyzmu.

Ciekawy tekst demaskujący ministerialno-medialne manipulacje wokół genderyzmu:

http://www.fronda.pl/a/teoria-queer-to- ... 33643.html
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Gender

Postprzez septemberlicht » N sty 19, 2014 16:59

Tomasz napisał(a):Przeczytałem podlinkowany przez Jonaha tekst i jestem przerażony tym, jakie bzdury potrafi wypisywać człowiek, który ma przed nazwiskiem tytuły "ks. prof. dr hab." Zastanawiam się co to może być - głupota, ignorancja, celowe wprowadzanie w błąd, czy też kompletny brak znajomości tematu. Tylko skąd te tytuły, które jak widać mają się nijak do prezentowanej wiedzy i poziomu.
Rozumiem Tomaszu, że twoje tytuły naukowe, odebrane przez ciebie wykształcenie, latami budowana erudycja i znajomość literatury przedmiotu pozwalają na tak bezlitosne kwestionowane poglądów i wypowiedzi jakiegoś tam profesora, doktora, czy nawet habilitowanego...
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Gender

Postprzez septemberlicht » N sty 19, 2014 17:02

A co do ulubionego źródła informacji na tym forum, czyli fronda.pl - wyślij Jonaszu na ręce red. Terlikowskiego list dziękczynny w imieniu konfesyjnych luteran. Tyle dobrego co zrobił w ostatnim czasie dla luteranizmu Terlikowski, to chyba nikt nie zrobił. W zasadzie możecie wszyscy ten list podpisać, prawda? :lol:
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Gender

Postprzez Tomasz » N sty 19, 2014 17:41

Rozumiem Tomaszu, że twoje tytuły naukowe, odebrane przez ciebie wykształcenie, latami budowana erudycja i znajomość literatury przedmiotu pozwalają na tak bezlitosne kwestionowane poglądów i wypowiedzi jakiegoś tam profesora, doktora, czy nawet habilitowanego...


Czy uważasz, że mam paść na kolana i oddać komuś hołd tylko dla tego, że ma przed nazwiskiem "prof. dr hab." ? Niestety, ale na świecie można znaleźć wielu idiotów z tytułami (absolutnie nie odnoszę tego tutaj konkretnie do ks. Guza). I nie chodzi tutaj o kwestionowanie poglądów, ale kwestionowanie bzdur, które ta osoba wypowiada kompromitując się totalnie brakiem znajomości tematu. Chociaż bardziej podejrzewam tutaj celowe i perfidne działanie, którego celem jest atak na protestantyzm.

A co do ulubionego źródła informacji na tym forum, czyli fronda.pl - wyślij Jonaszu na ręce red. Terlikowskiego list dziękczynny w imieniu konfesyjnych luteran.


Fronda jest takim samym źródłem informacji jak i każde inne. Nie mam tutaj żadnych uprzedzeń, jednak uważam, że do każdego źródła należy podchodzić z rezerwą.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Gender

Postprzez Jacek » N sty 19, 2014 20:23

Chociaz nie jestem z zawodu teologiem, czy naukowcem w tej dziedzinie, lecz inzynierem rolnictwa, w niektorych poglądach teologicznych popieram red. Terlikowskiego. Co do ks. Guza, mam osobne krytyczne zdanie, i nawet dosyc ostre, ale wybaczcie, nie chce tego tutaj publikować.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Gender

Postprzez Tomasz » N sty 19, 2014 20:35

Uważam, że podlinkowany tekst ks. Guza jest dla samego autora kompletną kompromitacją. Można odnieść wrażenie, że niestety nie "odrobił tutaj lekcji" i nie ma pojęcia o czym pisze, przez co naraża się po prostu na śmieszność. Zacytuję tutaj fragment :

Ideologia gender sięga swoimi korzeniami do “rewolucji religijnej” Marcina Lutra i jego zwolenników, to znaczy do reformacji. Wszystkie drogi homoseksualizmu, feminizmu i szeroko pojętej gender ideology prowadzą do reformacji


Przepraszam, ale z takimi absurdami nawet trudno polemizować. W zasadzie można je tylko wyśmiać.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości