Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Problem Lipska w Niemczech

Problem Lipska w Niemczech

Postprzez Jacek » Śr lis 20, 2013 11:22

Ostatnio jest mocno naglasniana w mediach, slynna sprawa swinskich glow podrzuconych na miejsce budowy nowego meczetu. Protest mieszkancow Lipska i zwalanie winy tylko i wylacznie na prawicowo-radykalna NPD jest wielkim nieporozumieniem. Ale najbardziej poruszyla mnie w sensie negatywnym postawa luteranskiego biskupa z EKD, ktory okazal sie wielkim oredownikiem budowy meczetu wspolnie z burmistrzem Lipska, ba- nawet rozeslal listy pasterskie do podleglych mu parafii. Zwolennicy budowy meczetu -uzasadniaja sprawe, ze to ma byc wlasnosc tzw. nurtu reformatorskiego/liberalnego- pokojowego?/ w Islamie. Moim zdaniem bylbym bardzo ostrozny z zaufaniem do tego kierunku. Jak wiadomo Islam dopuszcza roznego rodzaju sztuczki scocjotechniczne, aby uspic czujnosc swoim przeciwnikom.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Problem Lipska w Niemczech

Postprzez septemberlicht » Śr lis 20, 2013 18:28

Byłoby mi wstyd, gdyby luterański pastor nie zareagował negatywnie na tak ohydne zachowanie jak podrzucanie świńskich głów na miejsce, gdzie ma powstać meczet. W pełni popieram działalność pastora z Lipska.
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Problem Lipska w Niemczech

Postprzez Tomasz » Śr lis 20, 2013 18:48

Pytanie - co napisał biskup z EKD ? Jeżeli potępił tylko chamskie zachowanie - to ok. Jeżeli poprał zbudowanie meczetu, to już nie jest powód do chluby.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Problem Lipska w Niemczech

Postprzez Jacek » Śr lis 20, 2013 19:55

Cały czas pisze o poparciu luteranskiego biskupa, dla budowy meczetu, a nie w sprawie swinskich głów- to jest osobna sprawa. Ja nie napisałem nigdzie ze luteranski biskup poparł inicjatywe akcji swinskich głow, lecz inicjatywe budowy meczetu !!!!
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Problem Lipska w Niemczech

Postprzez Kubala95 » Śr lis 20, 2013 20:30

Drogi Jacku - czy mi się wydaje czy ostatnio zainteresowałeś się hasłami naszej liberalnej prawicy ? A jeśli chodzi o biskupa - jakie on daje świadectwom wiernym ? Ma uczyć o zbawczym dziele Chrystusa, a sam pochwala Islam.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Problem Lipska w Niemczech

Postprzez septemberlicht » Śr lis 20, 2013 21:03

Kubala95 napisał(a):A jeśli chodzi o biskupa - jakie on daje świadectwom wiernym ? Ma uczyć o zbawczym dziele Chrystusa, a sam pochwala Islam.
W jaki sposób pochwala? Będę wdzięczny za link do wypowiedzi.
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Problem Lipska w Niemczech

Postprzez Kubala95 » Śr lis 20, 2013 22:27

Jeśli jest tak gorącym zwolennikiem budowy meczetu, to znaczy że uznaje tę inicjatywę za słuszną, a tym samym chwali religię muzułmanów (która zaprzecza wierzę jego Kościoła). Rozumiałbym i nawet zgodziłbym się, jeśli nawoływałby jedynie do zaprzestania konfliktu, ale on czynnie wspiera islamską akcję.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Problem Lipska w Niemczech

Postprzez septemberlicht » Cz lis 21, 2013 08:34

Kubala95 napisał(a):Jeśli jest tak gorącym zwolennikiem budowy meczetu, to znaczy że uznaje tę inicjatywę za słuszną, a tym samym chwali religię muzułmanów (która zaprzecza wierzę jego Kościoła). Rozumiałbym i nawet zgodziłbym się, jeśli nawoływałby jedynie do zaprzestania konfliktu, ale on czynnie wspiera islamską akcję.
To co piszesz jest tylko twoją (nad)interpretacją sytuacji, o której z tego co widze, niedużo wiesz. A w zasadzie tyle, ile napisał w jednym poście jeden z użytkowników. Postulowałbym o większą wstrzemięźliwość w wypowiedziach na temat, którego praktycznie nie znamy.

Swoją drogą - znasz osobiście jakiegoś muzułmanina. Zamieniłeś z nim chociaż kilka słów?

I jeszcze raz prosiłbym o podanie wypowiedzi rzeczonego biskupa, po której jasno widać, że biskup ten
Kubala95 napisał(a):zamiast uczyć o zbawczym dziele Chrystusa, pochwala islam
.
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Problem Lipska w Niemczech

Postprzez Kubala95 » Cz lis 21, 2013 15:26

Septemberlicht: czy ty na co dzień zajmujesz się prowokowaniem awantur ? Uważaj co piszesz: umieściłem "cytat" sygnowany moim nickiem, ale słowa które w nim zawarłeś wcale nie są moje. Czy ja wypowiadałem się tutaj na temat muzułmanów czy biskupa ? Można więc wiedzieć czemu zarzucasz mi jakąś ksenofobię (zrobiłeś to w domyśle) ? Naprawdę uważasz, że to normalne, aby biskup wysyłał do chrześcijańskich parafii listy z prośbą o wsparcie w BUDOWIE MECZETU ?
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Problem Lipska w Niemczech

Postprzez septemberlicht » Cz lis 21, 2013 20:26

Powtórzę jeszcze raz, ostatni, na spokojnie - radzę nie wydawać radykalnych i kategorycznych osądów pod adresem kogoś, o kim w zasadzie nic nie wiemy. A tym bardziej o sytuacji, o której wiemy tyle, ile napisał ktoś w czterech zdaniach postu na jakimś forum.

Co do budowy meczetu w Lipsku - Niemcy są krajem świeckim i prawo na to pozwala, aby budowano tam nie tylko meczety, ale też synagogi, "sale królestwa" itp. Nie widzę powodu dla którego biskup ewangelicki ma sprzeciwiać się budowie meczetu. W końcu to tylko budynek, który nikogo nie zabija, nie krzywdzi, nie obraża chrześcijan itp. itd. Jeśli są w Lipsku wyznawcy islamu i chcą mieć godne miejsce do modlitwy, dlaczego przeciwko temu protestować? Nie rozumiem. Każdy ma prawo wierzyć w to, co chce. Ja wcale nie poczułbym się lepszym chrześcijaninem, gdybym wrzucał świńskie łby do meczetu, albo gdybym protestował przeciwko jego budowie. Nie poczuję się większym sługą Chrystusa, jeżeli będę utrudniał wyznawcom innych religii modlitwę do ich boga. Dlatego w pełni rozumiem decyzję biskupa z Lipska.

Acha -
Kubala95 napisał(a):Ma uczyć o zbawczym dziele Chrystusa, a sam pochwala Islam.
Jeszcze raz proszę o podanie cytatu, z której jednoznacznie wynika że wspomniany biskup pochwala islam.
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Następna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 16 gości