Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Projekt homo-ustawy

Re: Projekt homo-ustawy

Postprzez Kubala95 » Pn wrz 30, 2013 22:32

KZ-M gdyby nie ten chory, katolicki fanatyzm (i do tego jeszcze przedsoborowy) wcale nie byłby takim złym ugrupowaniem. Chociażby mają poglądy antysocjalistyczne - bronią wolności społeczeństwa i rodziny, wszystko w duchu konserwatyzmu - więc zapewne sprzeciwiają się również aborcji czy eutanazji. Słusznie widzą zagrożenie w integracji europejskiej (tzw. eurosceptycyzm) i uważają, że państwa na tym kontynencie powinny pozostać co najwyżej swobodną konfederacją (bez zagrażającej ich suwerenności władzy w Brukseli). To także rojaliści - nie będę komentował bo poglądy dotyczące monarchii są bardzo różne.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Projekt homo-ustawy

Postprzez Tomasz » Pn wrz 30, 2013 22:48

Popierajcie, popierajcie i wspierajcie inicjatywy Marka Jurka, a za jakiś czas obudzicie się w katolickim państwie wyznaniowym, gdzie Katechizm Lutra będzie kolportowany i przemycany jak bibuła w słusznie minionej epoce.


Przepraszam, ale kompletnie nie wiem o czym mówisz. Czy ktoś tutaj popiera osobę Pana Marka Jurka ? Pan Jurek może być nawet wielbicielem Fidela Castro i guzik mnie to obchodzi. Mówimy o zagrożeniu lobby LGBT, które niedługo każe nam zejść do katakumb. To, że informacja o projekcie ustawy i apel o sprzeciw wobec niej ukazał się akurat na takiej a nie innej stronie nie ma żadnego znaczenia.
Jeżeli Pan Marek Jurek występuje w słusznej sprawie, to mam mu się sprzeciwiać tylko dlatego, że nazywa się "Marek Jurek" ? Bądźmy poważni.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Projekt homo-ustawy

Postprzez septemberlicht » Wt paź 01, 2013 07:30

Tomasz napisał(a):Jeżeli Pan Marek Jurek występuje w słusznej sprawie, to mam mu się sprzeciwiać tylko dlatego, że nazywa się "Marek Jurek" ? Bądźmy poważni.

Załóżmy - zupełnie hipotetycznie - że Pan Robert Biedroń i Pani Anna Grodzka wystąpią z inicjatywą wprowadzenia państwowych dotacji, z których by finansowano małe parafie protestanckie w Polsce. Wziąłbyś udział w inicjatywie firmowanej przez te osoby? Wspierałbyś ją publicznie swoim nazwiskiem? Brałbyś udział w spotkaniach organizowanych pod szyldem Biedronia i Grodzkiej?

Popierajcie Pana Marka Jurka, popierajcie, a faktycznie czeka was / nas podziemie... :wink:
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Projekt homo-ustawy

Postprzez Jonah » Wt paź 01, 2013 14:39

Myślę, że jednak Tomasz ma rację. Trzeba odróżnić konkretną inicjatywę w konkretnej sprawie od poglądów etycznych i politycznych osoby, która z nią występuje. Czemu, by nie wesprzeć hipotetycznej inicjatywy ww lewaków, jeśli nie byłaby ona obwarowana jakimiś warunkami (takie warunki są stawiane są np. przez genderowców ze ŚFL Kościołom ewangelickim w Afryce)? Tak samo ta sprawa może połączyć ludzi różnych wyznań i poglądów politycznych. Czyżby taktyczny sojusz nie był możliwy? Takie poparcie nie znaczy, że od razu podziela się wszystkie poglądy konserwatywnych rzymskich katolików. W tej konkretnej sprawie przeciwstawienia się homodyktaturze możemy jednak mowić z nimi jednym głosem. I jest nonsensem mniemanie, że zablokowanie tego konkretnego projektu doprowadzi do ufundowania w Polsce państwa wyznaniowego. Raczej przyczyni się do obrony wolności (w tym wolności słowa), demokracji i pluralizmu. Przypuszczam zresztą, że inicjatywę zablokowania ustawy popierają różne konserwatywne środowiska.
https://www.facebook.com/Stop.dyktaturz ... arget_id=0
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Projekt homo-ustawy

Postprzez winston » Wt paź 01, 2013 14:49

septemberlicht napisał(a):Aha, to strona Marka Jurka. Wszystko jasne. Wielbiciel Pinocheta, pokorne dziecię Watykanu, aktywny członek Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego.

Popierajcie, popierajcie i wspierajcie inicjatywy Marka Jurka, a za jakiś czas obudzicie się w katolickim państwie wyznaniowym, gdzie Katechizm Lutra będzie kolportowany i przemycany jak bibuła w słusznie minionej epoce. O wyjeździe do putinowskiej Rosji będziecie mogli zapomnieć, oglądając świat zza krat w jakimś klasztorze, zaadaptowanym na tymczasowe lokum dla heretyków mających czelność pomieszkiwać w Wielkiej Katolickiej Polsce... :lol:

Taaa.... Widzę, że swoją tożsamość luterańską budujesz na niechęci do KRK. Gratuluje. Jak mawiał mój dziadek: głupota jest plagą...

septemberlicht napisał(a):Załóżmy - zupełnie hipotetycznie - że Pan Robert Biedroń i Pani Anna Grodzka wystąpią z inicjatywą wprowadzenia państwowych dotacji, z których by finansowano małe parafie protestanckie w Polsce. Wziąłbyś udział w inicjatywie firmowanej przez te osoby? Wspierałbyś ją publicznie swoim nazwiskiem? Brałbyś udział w spotkaniach organizowanych pod szyldem Biedronia i Grodzkiej?

Popierajcie Pana Marka Jurka, popierajcie, a faktycznie czeka was / nas podziemie... :wink:

To nie do mnie, ale pozwolę sobie coś napisać! Porównywanie katola (zdrowego chrześcijanina, który ma obowiązek propagować katolicyzm i chcieć "katolickiej Polski") do bezczelnych i wulgarnych(*), jest, delikatnie mówiąc, niepoważne. Musi ci się biedaku tan katolicyzm śnić po nocach i straszyć. (**) Nie ma niczego złego w krytyce innego wyznania, ale trzeba odróżnić doktrynalny konflikt od fobii!!


Nie widzę problemu, żebyś zaczął propagować luteranizm i roztaczać wizję luterańskiej Polski. Powiem nawet, że byłoby to pożyteczne w obecnych czasach agresywnej ateizacji.

(*) Jest mi niezmiernie przykro, ale muszę usunąć tą część wypowiedzi jako naruszającą § 16 p. 1 i 5 regulaminu. Mogę prywatnie zgadzać się z Winstonem, jednak publiczne formułowanie takich osądów może spowodować konsekwencje prawne, a nie zamierzam dawać nikomu pretekstu do ciągania nas po sądach.

(**) Niestety, ale jest to atak personalny (§ 16 p. 6 regulaminu) i choć nie zgadzam się tutaj z septemberlichtem, muszę obiektywnie stosować regulamin.
Tomasz
winston
 
Posty: 119
Dołączył(a): Cz gru 20, 2012 16:13
Lokalizacja: Cieszyn
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Projekt homo-ustawy

Postprzez Tomasz » Wt paź 01, 2013 16:32

Popierajcie Pana Marka Jurka, popierajcie, a faktycznie czeka was / nas podziemie


Mam wrażenie, że ulegasz tutaj jakiejś "katofobii". Już przedmówcy wypowiedzieli się co do meritum, iż czym innym jest popieranie danych ludzi, a zupełnie czym innym popieranie pewnych działań, przez nich podejmowanych.

Podkreślam raz jeszcze - nie popieram osoby Pana Marka Jurka, ale podzielam w pełni jego poglądy i działania w poruszonej tutaj kwestii.

Z rzymsko-katolikami, możemy "okładać się po chrześcijańsku sztachetami" w różnych sprawach, które nas różnią, ale tutaj stoimy po jednej stronie barykady.
Dziś dla luteranizmu Kościół Rzymsko-Katolicki nie jest zagrożeniem. Przeżyliśmy kontrrefofmację, przeżyjemy i Marka Jurka. Ale ideologii gender możemy już nie przeżyć.

Wracając do tematu projektu ustawy. Przeczytajcie uważnie porównanie dotychczasowych zapisów a projektowanych http://www.fronda.gliwice.pl/do_pobrania/raporty/317910_zestawienie203.pdf

Jest tam wiele różnych "kwiatków" ale min. zwracam szczególną uwagę na art. 5 pkt. 7. Podkreśliłem planowany do dodania zapis:

Art. 5.
Ustawy nie stosuje się do:
(...)
7)
ograniczania przez kościoły i inne związki wyznaniowe, a także organizacje, których etyka opiera się na religii, wyznaniu lub światopoglądzie, dostępu do działalności zawodowej oraz jej wykonywania ze względu na religię, wyznanie lub światopogląd, jeżeli rodzaj lub warunki wykonywania takiej działalności powodują, że religia, wyznanie lub światopogląd są rzeczywistym i decydującym wymaganiem zawodowym stawianym danej osobie fizycznej,proporcjonalnym do osiągnięcia zgodnego z prawem celu różnicowania sytuacji tej osoby, chyba że
ograniczanie tego dostępu stanowi dyskryminację, u podstaw której leżą inne przyczyny niż religia,wyznanie lub światopogląd;
dotyczy to również wymagania od zatrudnionych osób fizycznych działania w dobrej wierze i lojalności wobec etyki kościoła, innego związku wyznaniowego oraz organizacji, których etyka opiera się na religii,wyznaniu lub światopoglądzie;


W praktyce może okazać się, że odmowa udzielenia ślubu kościelnego osobom homoseksualnym będzie uznana z dyskryminację u której podstaw " leżą inne przyczyny niż religia,wyznanie lub światopogląd". To jest dokładnie to, o czym wspomniała Elżbieta. Homo-dyktatura wciśnie się z butami do kościołów.
Przepraszam, ale ja nie mam tutaj żadnych obiekcji aby popierać w tej sprawie Pana Marka Jurka. Mało tego - jestem gotów stanąć w jednym szeregu z NOP, ONR i Młodzieżą Wszechpolską.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Projekt homo-ustawy

Postprzez Kubala95 » Wt paź 01, 2013 22:14

Słyszałem niedawno wspomnienie pewnej rozmowy, którą prowadził w Sejmie Janusz Rewiński właśnie z Markiem Jurkiem. Jeśli ktoś nie pamięta to satyryk dostał się do parlamentu z ramienia stworzonej przez niego Polskiej Partii Przyjaciół Piwa. Dialog wyglądał mniej więcej tak:

- Dzień dobry, panie Jerzy !
- Ale ja się nazywam Jurek.
- Nie odważyłbym się.


Zrobiłem taki mały offtop na rozluzowanie atmosfery, bo zaczyna powstawać małe napięcie.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Projekt homo-ustawy

Postprzez septemberlicht » Śr paź 02, 2013 20:25

Ależ ja jestem wyluzowany... Luuuuuuuuuz :)

A tak na poważnie - jakakolwiek inicjatywa, z którą wystąpi pan Marek Jerzy Jurek nie może liczyć na moje poparcie. Tutaj jestem pryncypialny. Z podobnych pryncypialnych powodów nie podaję ręki damskim bokserom i złodziejom. Nawet jeśli mają aktualnie w rękach bukiety kwiatów, usta pełne pięknych frazesów, a wszystkie ich dzisiejsze zamiary są szczytne i godne pochwały.

Pan Jurek Jerzy nie jest - o ile mi wiadomo ani damskim bokserem, ani złodziejem. Jednak wielokrotnie skompromitował się w moich oczach. W sposób nienaprawialny. Więc nie mam zamiaru zaszczycać go i nobilitować moim poparciem. Tak jak nigdy - dla zasady - nie poprę np. żadnej, nawet charytatywnej, czy proewangelickiej działalności polskich ruchów krypto- i otwarcie faszystowskich. Nie mam więc zamiaru chylić czoła przed mądrością słów Jurka Jerzego.

To co pisałem o Wielkiej Polsce Katolickiej to nie jakaś wyssana z palca bzdura. Poczytajcie o programie Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego, którego idee podziela duszą i ciałem Jurek Jurek Marek. Zdajcie sobie sprawę, jak będzie wyglądał kraj, jeśli ich idee katoliczenia Polski ziszczą się.

Dla mnie EOT w temacie Jurka Kangurka, kończę bo jeszcze ktoś tak zapluje klawiaturę, że dojdzie do zwarcia i konieczności zakupu nowej... :lol:
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Projekt homo-ustawy

Postprzez Tomasz » Śr paź 02, 2013 21:35

A tak na poważnie - jakakolwiek inicjatywa, z którą wystąpi pan Marek Jerzy Jurek nie może liczyć na moje poparcie. Tutaj jestem pryncypialny. Z podobnych pryncypialnych powodów nie podaję ręki damskim bokserom i złodziejom.


Ok. Czyli rozumiem, że jeżeli będziesz wisiał nad skrajem przepaści, a Pan Marek Jurek będzie chciał Ci podać rękę, to wolisz się zabić. Trudno - Twój wybór.
Ja nie jestem pryncypialny - wolę być rozsądny.

Dla mnie EOT w temacie Jurka Kangurka,


Sam wywołałeś ten temat. Dla nas tematem jest sprzeciw wobec homo-faszystowskiej ustawy i będę ten sprzeciw popierać, niezależnie od tego, kto go wyartykułował.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Projekt homo-ustawy

Postprzez winston » Śr paź 02, 2013 22:11

Dodam, że porównanie, którym posłużył się septemberlicht, jest nie tylko nie na miejscu, ale również nietrafione. Bo jeżeli np. Biedroń i osoba posługująca się dokumentami wystawionymi na nazwisko Anna Grodzka, wystąpiliby z pomysłem dotowania luterańskich parafii, to należałoby zastanowić się nad czystością ich intencji. Poglądy pana Biedronia oraz osoby posługującej się dokumentami wystawionymi na nazwisko Anna Grodzka są powszechnie znane, i raczej nie po drodze im z chrześcijańskimi wartościami. Ja do takich inicjatyw podchodziłbym z ogromnym dystansem i raczej dopatrywałbym się drugiego dna.

A Jurek złych intencji raczej nie ma. Przypomnę, że będąc Marszałkiem odszedł z PiSu po tym, jak upadł projekt zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Tak więc wyznanie może się komuś nie podobać, ale stosunek do aborcji czy homolobby jest chyba taki sam w obu Kościołach. I w takich sytuacjach my - chrześcijanie powinniśmy raczej szukać punktów wspólnych a nie różnic, bo na naszych kłótniach skorzysta tylko wróg.
winston
 
Posty: 119
Dołączył(a): Cz gru 20, 2012 16:13
Lokalizacja: Cieszyn
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron