Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Projekt homo-ustawy

Re: Projekt homo-ustawy

Postprzez winston » Cz paź 03, 2013 19:10

Tak jak przez lewicowe media zostały wykrzywione znaczenia słów "faszyzm" czy "tolerancja", to się nawet chyba Orwellowi nie śniło...
winston
 
Posty: 119
Dołączył(a): Cz gru 20, 2012 16:13
Lokalizacja: Cieszyn
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Projekt homo-ustawy

Postprzez septemberlicht » Cz paź 03, 2013 19:16

Przepraszam, ale z tego co wiem, nikt Polski nie zmuszał w 1938 r. do postawienia Czechosłowacji ultimatum, a potem wprowadzenia na obszar innego państwa polskich wojsk.

Nie jestem antykatolicki, jeśli jednak można ten zarzut wykorzystać jako argument ostateczny, to proszę bardzo. Mnie to nie przeszkadza.

Ku rozważeniu - czy ktoś, kto protekcjonalnie, publicznie wytyka współrozmówcy brak chrześcijańskiej pokory, sam ją posiada?
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Projekt homo-ustawy

Postprzez Elżbieta » Cz paź 03, 2013 19:22

Czy tu już wszyscy zapomnieli, że tematem jest projekt homo - ustawy ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Projekt homo-ustawy

Postprzez Tomasz » Cz paź 03, 2013 19:40

Tematyka polityczna i historyczna nie mieści się w zakresie tego wątku jak również forum, zatem proszę również o trzymanie się tematu.
Jeżeli ktoś chce o tym podyskutować, mogę zaprosić na mój profil na FB. Poruszałem tam min. temat drugiej wojny światowej i to, o czym tutaj wspominaliśmy :).

A w temacie - przed chwilą wyraziłem oficjalne poparcie "konfesyjnych" dla inicjatywy Prawicy Rzeczypospolitej i za zgodą PR opublikowałem zamieszczony na ich stronie tekst http://www.luteranie.konfesyjni.pl/index.php/aktualnosci/informacje/302-protest-przeciwko-projektowi-homo-ustawy
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Projekt homo-ustawy

Postprzez Elżbieta » Pt paź 04, 2013 06:28

Tomku, czy możesz to przetłumaczyć na język potoczny:
Projektowana ustawa wprowadza także zmiany w ustawie Kodeks pracy dostosowując brzmienie art. art. 183b § 4 do standardów wyznaczonych przez Dyrektywę Rady 2000/78/WE, tj. umożliwienia pracodawcom będącym kościołami i innymi związkami wyznaniowymi, a także organizacjami, których etyka opiera się na religii, wyznaniu lub światopoglądzie różnicowania sytuacji pracowniczej osób ze względu na religię, wyznanie lub światopogląd, zakazując jednocześnie dyskryminacji z powodu innych przesłanek.

Co to oznacza dla naszego Kościoła ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Projekt homo-ustawy

Postprzez Elżbieta » Pt paź 04, 2013 08:17

No i jeszcze jedno pytanie, czy w świetle tej ustawy niewierność małżeńska nie będzie mogła być powodem do rozwodu? - Przecież to już by było prześladowanie.
Czy w takim wypadku wszelkie wyrażanie swej płciowości było by dozwolone ? Jak to się ma do współżycia z nieletnimi, z kazirodztwem z zoofilią i innymi formami seksualności ? Wg mnie sprzeciw przeciwko tym formom był by przestępstwem. - Może ja źle rozumuję, jeżeli tak to proszę o wyjaśnienie.


Nie jestem pewna, czy w razie przejścia tej ustawy, nasz portal nie stanie się nielegalny.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Projekt homo-ustawy

Postprzez septemberlicht » Pt paź 04, 2013 08:35

Wystarczy ochłonąć i spojrzeć na wszystko spokojnie. Jestem pewny, że Jerzy Jurek i jemu podobni po prostu sieją panikę i tyle. Straszą planowanym odgórnie (w Warszawie, Brukseli, Tel Awiwie itp.) rozkładem polskiego społeczeństwa, możliwością depenalizacji zoofili, koniecznością legalizacji przez polskie kościoły małżeństw osób jednopłciowych i jeszcze gorszymi okropieństwami. Straszą i sieją panikę, bo to dla nich jedyny sposób żeby zwrócić na siebie uwagę. Zwłaszcza w kontekście życia pozaparlamentarnego i faktu, że kolejne wybory za pasem.
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Projekt homo-ustawy

Postprzez Elżbieta » Pt paź 04, 2013 08:47

Może i siejemy panikę, ale pytanie: dlaczego Anglia, gdzie społeczeństwo jest bez porównania bardziej liberalne od naszego, odrzuciła tą ustawę?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Projekt homo-ustawy

Postprzez septemberlicht » Pt paź 04, 2013 09:14

A u nas przyjęto?
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Projekt homo-ustawy

Postprzez Elżbieta » Pt paź 04, 2013 09:22

Jeszcze nie, ale jest rozważane przyjęcie, ale jak zostanie przyjęta, to będzie już za późno na jakiekolwiek protesty. - Czytaj to co Tomek podał.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron