Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

DYSKRYMINACJA CHRZESCIJAN W EUROPIE

DYSKRYMINACJA CHRZESCIJAN W EUROPIE

Postprzez Jacek » Śr lip 17, 2013 18:21

Jak podaje dzisiejszy szwedzki dziennik VÄRLDEN IDAG, coraz czesciej w krajach Uni Europejskiej zdarzaja sie przypadki dyskryminacji ludzi z powodu wyznawania religii chrzescijanskiej. Prym wiedzie na piewrwszym miejscu Wielka Brytania, a na drugim prym wioda Niemcy. Nie bede sie szeroko rozpisywal, bo dziennik podaje mase przykladow z tych krajow, mam tylko pytanie, jak to sie ma z Europejska Karta Praw Czlowieka i Obywatela ???????
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: DYSKRYMINACJA CHRZESCIJAN W EUROPIE

Postprzez Kubala95 » Śr lip 17, 2013 18:45

Trzeba powiedzieć wprost KTO dyskryminuje chrześcijan w Europie Zachodniej, a są to islamscy imigranci. Problem dotyczy w szczególności odmian ortodoksyjnych, które próbują wprowadzać Szariat w europejskich państwach. Zapominają chyba tylko, że nie są u siebie. Niestety to zjawisko zaczyna się robić niebezpieczne, bo już atakują ludzi którzy przechodzą koło ich meczetów, twierdząc że to teren Allacha... Nikogo tutaj nie dyskryminuję ani nie chcę obrazić, przedstawiam tylko znane fakty.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: DYSKRYMINACJA CHRZESCIJAN W EUROPIE

Postprzez Jonah » Śr lip 17, 2013 18:55

Nie jest to nic nowego. Tutaj organizacja, która notuje przypadki dyskryminacji i nietolerancji wobec chrześcijan w Europie:

http://www.intoleranceagainstchristians.eu/

W krajach, gdzie wprowadza się zasady poprawności politycznej/marksizmu kulturowego, w akcję dyskryminacyjną angażowane są już instytucje państwa.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: DYSKRYMINACJA CHRZESCIJAN W EUROPIE

Postprzez septemberlicht » Śr lip 17, 2013 19:17

Kubala95 napisał(a):Nikogo tutaj nie dyskryminuję ani nie chcę obrazić, przedstawiam tylko znane fakty.

Ja też nikogo nie chcę obrażać, ale moim zdaniem zaczyna się tu kolejny sabat ksenofobów... :lol:

P.S. Linkowana strona bardzo fajna. W jednym z newsów dowodzących islamizacji Europy mowa o jakimś antychrześcijańskim graffiti na murze jakiegoś kościoła we Francji. Hmm. Tak sobie myślę, że prowadzący tę stronę powinni odwiedzić dowolne polskie miasto. Bez problemu odnajdą tam jakieś graffiti antyżydowskie. Albo mówiące o tym, że Polska dla Polaków, wielka i katolicka. Takie graffiti będzie fantastycznym dowodem na to, że wciąż są żywe prześladowanie Żydów w Polsce, a także że Polacy to nacjonaliści i chcą katoliczyć ogniem i mieczem wszystkie mniejszości w Polsce.
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: DYSKRYMINACJA CHRZESCIJAN W EUROPIE

Postprzez Kubala95 » Śr lip 17, 2013 19:33

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do obejrzenia:
http://www.youtube.com/watch?v=ruOASffCA44
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: DYSKRYMINACJA CHRZESCIJAN W EUROPIE

Postprzez septemberlicht » Śr lip 17, 2013 19:47

Fajny film. Babka przez godzinę starała się sprowokować jakiegoś wariata i się nie udało.

P.S. Kubala95, czy znasz może osobiście jakiegoś muzułmanina? Czy też czerpiesz całą wiedzę na temat muzułmanów z youtuba?
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: DYSKRYMINACJA CHRZESCIJAN W EUROPIE

Postprzez Kubala95 » Śr lip 17, 2013 20:41

Nie znam żadnego, bo w Polsce akurat jest ich mało. Nie mówię tu o wszystkich muzułmanach, tych o tych ortodoksach, którzy prowadzą wiecznie świętą wojnę, wszędzie lansują swój Szariat i wykrzykują hasła o podrzynaniu gardeł czy obcinaniu głów niewiernym. Oglądałem jakiś czas temu dokument w TV, występowała w nim między innymi Polka, która przyjęła Islam w tej właśnie agresywnej odmianie. Paniusia przyszła do szkoły spotkać się z młodzieżą i rozmawiać o swojej wierzę. Jeden z uczniów zapytał się co zrobiłaby, gdyby w jej rodzinie znalazł się homoseksualista (który uważany jest za niewiernego), odpowiedziała jakby nigdy nic coś w stylu: "W Koranie napisane jest, że należy obciąć głowę, więc obcięłabym mu głowę". Przyjęte zostało to dosyć spokojnie, ale moim zdaniem należałoby taką delikwentkę natychmiast wyprowadzić ze szkoły, bo jakby nie patrzeć wszyscy obecni byli dla niej niewiernymi, więc stanowiła pewne niebezpieczeństwo.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: DYSKRYMINACJA CHRZESCIJAN W EUROPIE

Postprzez septemberlicht » Cz lip 18, 2013 00:04

Kubala95 napisał(a):Nie znam żadnego, bo w Polsce akurat jest ich mało. Nie mówię tu o wszystkich muzułmanach, tych o tych ortodoksach, którzy prowadzą wiecznie świętą wojnę, wszędzie lansują swój Szariat i wykrzykują hasła o podrzynaniu gardeł czy obcinaniu głów niewiernym.

Ekstremiści i krzykacze są wszędzie. Czy jest sens na podstawie ich aktywności wyrabiać sobie opinię o całym spektrum środowiska do którego należą? Warto dokonywać tak daleko idących uproszczeń? Nie każdy muzułmanin marzy o poderżnięciu gardła katolikowi, nie każdy gej chce mieć dzieci i maszerować z nagim przyrodzeniem Marszałkowską, itp. truizmy i oczywistości. Czy naprawdę jest sens bić na alarm?

Poznałem w swoim życiu kilku polskich muzułmanów (głównie z Podlasia), kilku z Bośni i Albanii. Albo miałem dużo szczęścia, albo oni naprawdę są w takim samym stopniu (nie)normalnymi ludźmi jak ja. Pamiętam rozmowę z Selimem Chazbijewiczem, który przyjechał kiedyś z jakimś odczytem na mój uniwersytet. Na moje pytanie, jak się on zapatruje na wielożenność, na którą pozwala mu jego religia odparł - "mnie jedna teściowa w zupełności wystarczy"... :)
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: DYSKRYMINACJA CHRZESCIJAN W EUROPIE

Postprzez Jacek » Cz lip 18, 2013 08:10

A zgadnijcie ktorego z polskich politykow zwalczajacego chrzescijanstwo, umieszczono foto w Världen Idag ? - Janusza Palikota
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: DYSKRYMINACJA CHRZESCIJAN W EUROPIE

Postprzez septemberlicht » Cz lip 18, 2013 09:02

Swoją drogą, żebyśmy kiedyś nie musieli zawiązywać koalicji z muzułmanami. Islam - czy tego chcemy, czy nie - jest religią najbardziej impregnowaną na wszelkie światowe nowalijki typu aborcja, adoracja homoseksualizmu itp. Myślę, że oficjalnie i formalnie upadkowi moralności i relatywizmowi najdłużej z wielkich religii opierać się będzie właśnie islam, nie chrześcijaństwo. :|
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Następna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron