Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Konserwatywny liberalizm w oczach luteranina

Re: Konserwatywny liberalizm w oczach luteranina

Postprzez Witold » Wt cze 25, 2013 09:54

Tomasz napisał(a):Korea Płn. to skrajny przykład i trudno jest porównywać to państwo do jakiegokolwiek innego. Tak samo nie może być skrajności w drugim kierunku. Owszem - wolny rynek musi być podstawą funkcjonowania każdego państwa,bowiem w przeciwnym przypadku każdy system zbankrutuje. Ale nie można sobie pozwolić na "wolną amerykankę".
W każdym systemie najważniejszy powinien być zdrowy rozsądek i poczucie pewnych wartości.


Owszem, Korea to skrajny przypadek, Tak samo jak Singapur i Szwajcaria. Porównajcie sobie zatem 20 pierwszych pozycji w rankingu i 20 ostatnich. Wśród 20 ostatnich nie znajdziecie państwa w którym żyłoby się ludziom lepiej niż krajach z początku zestawienia. Po prostu taka jest prawda że systemy socjalne są niewydolne i połowa jeśli nie więcej środków trafia nie do potrzebujących ale w budynki zus i us oraz pensje kierowników tych placówek.

Jonah napisał(a):W tym rzecz, liberałowie twierdzą, że ich system jeszcze nigdzie nie został zrealizowany, wszędzie bowiem jest "socjalizm", ale jako przykłady negatywne podają państwa totalitarne.



owszem, ten system został zrealizowany, na zachodzie Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. Te kraje zbudowały swoją potęgę właśnie dzięki kapitalizmowi. To właśnie dlatego mają teraz co rozdawać (póki co). Jest też wspomniany wcześniej przeze mnie przykład Chile do którego niestety nikt z Was nie raczył się ustosunkować.
Dla odmiany, po drugiej stronie mamy państwa opiekuńcze, państwa bloku wschodniego. Różnica pomiędzy dawnymi NRD i RFN są nadal widoczne pomimo miliardów pompowanych w Niemcy Wschodnie. To są rezultaty dziesiątek lat państwa opiekuńczego. Dzielenie się wspólną biedą.

Gdyby Jezus myślał jak liberał, gdyby był w Nim choć cień egozimu, to uciekłby od Krzyża i nadal ciążyło by na nas przekleństwo, nie zostalibyśmy zbawieni. Jezus przeciwnie jest Kimś całkowicie dla nas, jest totalnym zaprzeczniem egoizmu. Dlatego można powiedzieć, że egoizm zawsze jest czymś diabolicznym, bo to własnie egoizm każe Szatanowi odmówić Bogu posłuszeństwa.

Także my, chrześcijanie, moim zdaniem powinnismy postrzegać swoją pracę w kategoriach służby bliźniemu. Pisał M. Luter, iż co prawda chrześcijanin jest pod względem duchowym wolny i nikomu nie podległy, bo usprawiedliwiony jest przez wiarę, to pod względem cielesnym jest sługą wszystkich. "Człowiek - powiada Refromator - nie żyje jedynie dla zapokojenia swoich własnych potrzeb, ale także wśród innych ludzi na ziemi. [...] Dlatego intencje człowieka przy wykonywaniu jakichkolwiek uczynków powinny być wolne i szczere; powinny być zorientowane na aspekt służby i użyteczności względem innych. [...] wszystkie uczynki mają służyć dobru bliźniego, ponieważ każdy (chrześcijanin) otrzymał wystarczająco dużo dla siebie dzięki wierze. Dlatego wszystkie swoje uczynki i całe swoje życie może spożytkować na służbę względem bliźniego, w duchu niczym nie skrępowanej miłości. [...] I na gruncie swej wolności chrześcijanin powinien ochoczo stawać się sługą, pomagać swojemu bliźniemu, jak również tak się z nim obchodzić i współdziałać, jak Bóg zadziałał wobec niego przez Chrystusa" (O wolności chrześcijańskiej).

Życzę Ci, Witoldzie, abyś zaczął kiedyś poztywniej myśleć o ludziach i ich pracy, jak też dostrzegać w ubogich bliźnich Chrystusa: "Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" (Mt 25: 37).


Przepraszam bardzo ale znowu nie rozumiem. Co ma egoizm do kapitalizmu? Jestem zwolennikiem wolnego rynku i nie przeszkadza mi to w pomaganiu biednym. Uświadom sobie po prostu to że jeśli państwo chce zabrać od Ciebie sto złotych na cele socjalne to z tej stówy zostanie zabrane 40 złotych na pracę odpowiedniego urzędu który łupi podatnika, 10 złotych na utrzymanie mopsu, 10 złotych na pracę pracowników mopsu. Więc jeśli z wpłaconych przez Ciebie 100 złotych potrzebujący ujrzy 40 to będzie dobrze. O ile ten beneficjent będzie na pewno potrzebujący, bo znam dość zamożne osoby które w swoich lodówkach mają mleko z pomocy UE... dla psów. Bo tak się składa że moja znajoma ma dom ze stadniną konną ale nie przeszkadza jej to w załatwianiu mleka dla psów które miało trafić do biednych dzieci.
Gdyby państwo nie maczało łapek w pieniądzach podatnika, te pieniądze w stu procentach mogły by trafić w odpowiednie ręce.
To właśnie socjalistami rządzi egoizm bo za darmo domagają się wielu rzeczy. To tak jakbym przyszedł do Twojego domu i powiedział: "załóżmy komunę, Twoja żona będzie mi gotować i prać, Ty będziesz na mnie pracował a ja będę siedział na czterech literach bo jestem nieszczęśliwy i niezaradny ale jako człowiekowi należy mi się Twoja pomoc" :D
Czy to nie jest egoistyczne myślenie?
W moim mieście zadłużonych jest 50 tysięcy miejskich lokali na łączną kwotę 360 milionów zł! Jedni płacą bo są uczciwi, inni mają uczciwość gdzieś i cieszą się opieką socjalną. To nie jest Twoim zdaniem egoizm???
W kamienicy gdzie mieszka mój wujek na 10 lokatorów czynsz płaci dwóch. I nie jest tak że tych ośmioro pozostałych to schorowani, starzy ludzie. Właśnie ci najstarsi mają odpowiedzialne, uczciwe podejście. Problem jest z tymi których samochody stoją na podwórku, których talerze satelitarne spoglądają na ulicę. Wychodzi na to że są pieniążki na samochód, na telewizję, papierosy i alkohol ale niestety już na czynsz "ni ma", podobnie na prąd, dobrze że można nielegalnie podłączyć się na korytarzu.
I ja właśnie TAKICH ludzi nie chcę utrzymywać. 20, 30, 50 letnich mężczyzn którzy w porze w której wszyscy pracują stoją pod sklepem monopolowym. To jest po prostu niesprawiedliwe.

Jacek napisał(a):Szkola jezykowa ??? - to nie firma produkcyjna !!!. Ile zainwestowales w srodki produkcji ?, procz moze budynku, srodkow dydaktycznych. Jakie ponosisz ryzyko w przypadku plajty ?. Nie rownaj sie z przedsiebiorcami produkcyjnymi, ktorzy musieli olbrzymie srodki finansowe zainwestowac w kupno materialu, zakup urzadzen do produkcji, nowoczesne wyposazenie hal produkcyjnych, i ciagla mysl czy jutro bede mial zbyt ?. Ja bylem pewny ze ty masz firme produkcyjna ? To o czym my tu dyskutujemy :lol: ??????


Bardzo przepraszam że Cię rozczarowałem. Nie wiem zresztą gdzie Ci zasugerowałem że jestem wielkim bogolem? Jakby się okazało że dostałem od teścia duży zakład produkcyjny to byś powiedział że jestem nowobogackim cwaniakiem, gdy okazuje się że moje zarobki są zbliżone do średniej krajowej i prowadzę "głupią szkołę językową" też Ci nie pasuje. Tak źle i tak nie dobrze. Sytuacja niczym jak w greckiej tragedii :lol:
Swój chłop to byłbym dla Ciebie gdybym siedział w domu i nic nie robił, pobierał rentkę i użalał się nad swym losem. Wcelowałem?

Elżbieta napisał(a):Jacku, to że ktoś ma szkołę językową, to wcale nie znaczy, że należy go sobie lekceważyć, bo jak by nie było to również jest przedsiębiorstwo, gdzie trzeba pewne środki zainwestować i martwić się o zbyt i rachunki i wszelkie rozliczenia


Dziękuję Elżbieto, każda działalność niesie jakieś ryzyko. Jeśli mi się noga powinie nie będę miał milionów długu ale sytuacja w której mam jeszcze kilkanaście tysięcy kredytu a utrzymuję żonę i maleńką córkę nie jest prosta w naszym kraju.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Konserwatywny liberalizm w oczach luteranina

Postprzez Jonah » Wt cze 25, 2013 10:39

Tak, tak, Witoldzie, jesteś otoczony przez wrogów: obiboków, meneli, cwaniaków, którzy dniem i nocą czyhają na Twoje zarobione w pocie czoła pieniądze, którzy potrzebują kasy na luksusowe gadżety i imprezki. A przecież to tylko Ty ciężko pracujesz i tylko Twoja praca ma jeszcze jakąś wartość, więc powinna być sowicie opłacana.
To prawdziwie liberalna mentalność: człowiek pogrążony w walce o byt w środowisku, gdzie człowiek jest człowiekowi wilkiem. Nie jest trudno zauważyć, że dziś filozoficznym fundamentem takiego widzenia ludzkiej społeczności jest socjaldarwinizm, wedle którego ludzie to walczące ze sobą o przetrwanie zwierzęta.

Nie znam zbyt wielu długotrwale bezrobotnych, ale ci, których znam nie dostają z pomocy społecznej zbyt wiele, np. paczki żywnościowe raz na kwartał z UE (nie ma tam alkoholu) + ok. 100 zł miesięcznie, ale czasem bywa, że dostają 30 zł, o ile nie mają dzieci. Dorabiają tzw. robotami interwencyjnymi. Nieraz jest tak, że MOPS nie chce nawet im wykupić recept na lekarstwa, mimo że są przewlekle chorzy. Trochę lepiej powodzi się tym z dziećmi, np. na jedno mogą dostać już ok. 400 zł. Jak za to można otaczać się gadżetami, rozbijać się samochodami i imprezować, wiadome jest pewnie tylko Tobie. A w Twoje wyobraźni każdy bezrobotny to pijak, a każdy pijak to złodziej. No bo skąd ma na wódkę.
Rozumiem, że bywają dziwne przypadki, np. w Szwecji przyznano zasiłek młodemu człowiekowi, który twierdził, że jest uzależniony od słuchania heavy metalu i nie może w związku z tym pracować.

Ale do rzeczy: czy rzeczywiście jest tak, że ten, kto dostrzega słabe strony skrajnego liberalizmu (leseferyzmu, libertarianizmu), jest jednocześnie wrogiem kapitalizmu i wolnego rynku, jak zdaje się to sugerować Witold?
Czy aby wprowadzenie zasad takiego liberalizmu np. w Polsce nie doprowadziłoby do katastrofy humanitarnej?
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Konserwatywny liberalizm w oczach luteranina

Postprzez Witold » Wt cze 25, 2013 11:48

JONAHU, WIDZĘ ŻE MASZ PROBLEMY ZE ZROZUMIENIEM TEKSTU WIĘC BĘDĘ PISAŁ WIELKIMI LITERAMI, MOŻE CI TO POMOŻE.

PODAJ CHOCIAŻ JEDEN WPIS W KTÓRYM NAPISAŁEM ŻE JESTEM JEDYNĄ OSOBĄ KTÓRA CIĘŻKO PRACUJE. PODAJ CHOCIAŻ JEDEN WPIS W KTÓRYM TWIERDZIŁEM ŻE KAŻDY BEZROBOTNY TO PIJAK I ZŁODZIEJ. PÓKI CO CIĘŻKO PRACUJĄ MILIONY POLAKÓW. A MOGLIBY PRACOWAĆ LŻEJ GDYBY NIE WYSOKIE PODATKI KTÓRE SĄ PRZEJADANE. WIELU BEZROBOTNYCH NIE MA PRACY WŁAŚNIE PRZEZ WYSOKIE PODATKI, BO PRACA W NASZYM PAŃSTWIE JEST OBŁOŻONA TAK WIELKIMI PODATKAMI JAK ALKOHOL I PAPIEROSY.
PROSZĘ CIĘ, PRZESTAŃ DOPUSZCZAĆ SIĘ MANIPULACJI W KAŻDYM KOLEJNYM POŚCIE.
CAŁY CZAS PRÓBUJESZ MI WŁOŻYĆ DO UST NIE MOJE SŁOWA, CAŁY CZAS PISZESZ O TYM CO MYŚLĄ WOLNORYNKOWCY.

CO DO OSTATNIEGO PYTANIA, NIE, NIE DOSZŁOBY DO KATASTROFY HUMANITARNEJ PO PROSTU SETKI TYSIĘCY BEZROBOTNYCH POSZŁOBY DO PRACY PO PIERWSZE DLATEGO ŻE BYŁABY ONA ZDECYDOWANIE ŁATWIEJ DOSTĘPNA A PO DRUGIE DLATEGO ŻE BYLI BY ZMUSZENI DO WZIĘCIA SIĘ W GARŚĆ.

POLACY SĄ PO PROSTU LENIWYM NARODEM I WIELU SIĘ PO PROSTU "NIE OPŁACA".

Podam Ci jeszcze dwa przykłady:
w moim mieście parę lat temu był problem ze staczami czyli ludźmi którzy "prosili" ludzi o parę złotych za "pilnowanie auta". W końcu pewien wiceprezydent Z sld zaprosił ich na spotkanie, chciał dać im pracę przy sprzątaniu ulic za 1100 netto. Okazało się że z 20 osób będących na spotkaniu pracę przyjęły... dwie. Ale oczywiście oni pewnie należeli do tych schorowanych którzy nie mogli podjąć się takiej pracy. Oczywiście stan ich zdrowia nie przeszkadzał w tym by w stanie po spożyciu alkoholu wyłudzali pieniądze od ludzi.

Wczoraj rozmawiałem z portierem pracującym w budynku w którym ja również pracuję. Opowiadał mi jak to dobrze ma jego siostra siedząca na socjalu w Norwegii już od 20 lat. Pracuje tylko jej mąż. I to jest właśnie podejście wielu Polaków dlatego państwo opiekuńcze nie jest dla nas dobrym rozwiązaniem ponieważ cwaniactwo jest u nas chwalone.
Taki Szwed czy Niemiec nie będzie na siłę kombinował "jakby zarobić żeby się nie narobić".
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Konserwatywny liberalizm w oczach luteranina

Postprzez Jacek » Wt cze 25, 2013 13:47

Elzbieto- Od kiedy w szkole jezykowej ktos musi sie martwic o zbyt ???? chyba raczej o pozyskanie klientow. Jedzmy dalej czy wykladowcy dorabiaja u Ciebie ? a pracuja w szkolnictwie na etatach ? Witold- ja wcale Cibie nie krytykuje, lecz musisz wziasc pod uwage, ile ryzykuje przedsiebiorca produkcyjny, a ile Ty? Przed laty jeszce mieszkajac w Polsce, prowadzlem firme zakladanie i projektownie ogrodow w mojej miejscowosci. Przyszedl konkurent , o wiele wiekszy odemnie i zasobniejszy w portwel gotowkowy i mnie wykosil z rynku zamowien, poniewaz mial duza firme, i wiekszy park maszynowy, po drugie wieksze uklady i znajomosci. Musialem szybko drogi sprzet ogrodniczt sprzedac, za pol ceny. Elzbieto- rowniez Jonah sie wypowiada krytycznie o pogladach Witolda, a Ty tradycyjnie znow mnie tylko zauwazasz. To co Witold proponuje, to jest wlasnie przeciwko Tobie- przypomnij sobie ile czasu bylas bezrobotna ?
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Konserwatywny liberalizm w oczach luteranina

Postprzez Jacek » Wt cze 25, 2013 13:55

Polacy leniwym narodem ???? !!!!!- To potwarz !!!!! Obecnie Polacy pracuja najlepiej i najdluzej jesli chodzi o godziny pracy a sa najgorzej obok Rumunii Bulagrii oplacanymi pracownikami. Przyjedz na zachod i popytaj pracodawcow ktore nacje najlepiej chca zatrudniac- dostaniesz odpowiedz ze Polakow !!!!. Jonah ja sie wylaczam bo nie moge tych glupot sluchac.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Konserwatywny liberalizm w oczach luteranina

Postprzez Jacek » Wt cze 25, 2013 16:37

Jak to sie mowi zeby wilk byl syty i owca cala to podam swiezy przyklad z Holandii. Rozmawialem przed chwila z Holendrem bezrobotnym, z wyksztalecenia muzyk Akademia Muzyczna, filharmonie rozwiazano, zafundowano mu szkole programistow komputerowych, skonczyl z wyroznieniem. Szukal pracy w drugim zawodzie. Podczas rozmow kwalifikacyjnych pytano sie o jego wiek: 50-lat, a pozniej mu podziekowano bo jest za stary. Czy nie jest wam to obce w Polsce ??? alez naturalnie. A teraz to co lubi Witek, jest przepis w tym bogatym kraju, gdzie po roku jesli nie znajdziesz pracy, moga tobie odebrac zasilek !!!! dla bezrobotnych. Poniewaz Holendrzy znaja kilka jezykow, wiec Urzedy Pracy tlumaczy ze mozna szukac poza granicami Hollandii. Kazdy z nas chcialby placic mniejszy podatek, ale nie w takim wykonaniu , ktore proponuje Witold, bo nie natym rzecz polega, Nalezy rozgonic najpierw stado biurokratow, szczegolnie w Polsce, na ktorych ida wielkie pieniadze, nalezy odchudzic urzedy, a nie tworzyc nowe dla swoich znajomkow. Wiec Witold wez tez po uwage dyskryminacje ze wzgledu na wiek. Po drugie nie mozna wszystkich bezrobotnych pakowac do jednego kosza, bo obrazasz i to solidnie naprawde niekiedy ludzi pracowitych. Po trzecie w Polsce jest naduzywane prawo do otzrymania renty zdrowotnej, gzdie naparwde chory czlowiek, jej nie otrzyma, a zato alkoholik jak najbardziej, i w tym wypadku mozemy sie z Toba zgodzic.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Konserwatywny liberalizm w oczach luteranina

Postprzez Jonah » Wt cze 25, 2013 16:50

Może nie twierdzisz, że KAŻDY bezrobotny to pijak i złodziej, ale posługując się stereotypami, taką wizję bezrobotnego jako obiboka, pijaka i człowieka nieuczciwego kreślisz, jakby innych nie było:
„Wychodzi na to że są pieniążki na [...] alkohol”.
„I ja właśnie TAKICH ludzi nie chcę utrzymywać. 20, 30, 50 letnich mężczyzn którzy w porze w której wszyscy pracują stoją pod sklepem monopolowym”.
„Ja nie chcę utrzymywać na socjalu pijusa który ma gdzieś pracę”
„Jedni płacą bo są uczciwi, inni mają uczciwość gdzieś i cieszą się opieką socjalną” (domyślnie złodzieje)
Właściwie w Twoich postach nie występują inni bezrobotni, prócz leniwych i nieuczciwych pijaków.
Kiedy ja na własnym przykładzie pokazałem, że są też inni bezrobotni, natychmiast mojej pracy odmówiłeś nawet miana pracy, nazywając ją pogardliwie: „hobby” (w domyśle coś społecznie bezwartościowego). Tym samym włączając mnie do stereotypu. Z tego wywnioskowałem, że musisz wysoko cenić jedynie swoją pracę, skoro tak lekko traktujesz pracę innych.
Według Ciebie: „POLACY SĄ PO PROSTU LENIWYM NARODEM”, chociaż „PÓKI CO CIĘŻKO PRACUJĄ MILIONY POLAKÓW”. Tutaj widać jak działa stereotyp. Bo stereotypem rozpowszechnianym przez rządowe media jest Polak-leń, ale tylko ktoś ślepy na rzeczywistość jest w stanie w to uwierzyć. I ta rzeczywistość wcisnęła się chyłkiem do Twojego posta, zaprzeczając stereotypowi.
Zgadzam się, że w Polsce działalnośc godpodarcza jest z zbyt dużym stopniu krępowna biurokratycznymi przepisami. I że są zbyt wysokie koszty pracy. Czy ich obniżenie spowodowałoby wzrost zatrudnienia? Trudno powiedzieć. Polscy pracodawcy przyzwyczaili się do tego, że jedna osoba zatrudniona na czarno jest w stanie wykonać pracę, którą w normalnych warunkach wykonywałyby trzy osoby zatrudnione na etacie. Nie zgadzam się na eliminację praw pracowniczych, by przedsiębiorcy mogli swobodnie dysponować "siłą roboczą", bo byłoby tak: ludzie pracowaliby jak Azjaci w barakach urągających wszelkich przepisom bhp, za nędzne grosze (bo nie byłoby płacy minimalnej), bez czasowego ograniczenia, bez żadnych osłon socjalnych, prawa do wypoczynku, urlopu zdrowotnego (chorzy zastępowani byliby głodnymi, którzy czekaliby przed barakiem), zniewoleni wizją śmierci głodowej, bo poza barakiem nie było by nic, żadnych zasiłków czy innch form pomocy społecznej, poza może kaprysem bogacza, który czasem by im rzucił nieogryzioną do końca kość.

Warto zapoznać się z tym:
http://wolnemedia.net/gospodarka/argent ... onomiczny/
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Konserwatywny liberalizm w oczach luteranina

Postprzez Witold » Wt cze 25, 2013 18:10

Jonah, przytaczasz moją wypowiedź:

I ja właśnie TAKICH ludzi nie chcę utrzymywać. 20, 30, 50 letnich mężczyzn którzy w porze w której wszyscy pracują stoją pod sklepem monopolowym


Jako dowód na to że wszystkich bezrobotnych mam za leni i pijaków.

Gdybym miał wszystkich za leni i pijaków to nie podkreśliłbym słowa TAKICH. Poza tym cytat ten nastąpił po tym jak pisałem o normalnych osobach na bezrobociu.

Ja rozumiem że ktoś może mieć przejściowe kłopoty. Ale być bezrobotnym 5 czy 10 lat??!

Co do tego o polskim lenistwie- podtrzymuję. Jest wielu którzy pracują w pocie czoła ale również wielu obiboków gdy porównamy nas do Niemców, Brytyjczyków czy Skandynawów.

Oczywiście nie każdy Polak pije, nie każdy Cygan kradnie i nie każdy Niemiec dba o otoczenie swego domu, jednak stereotyp z czegoś wynika, to nie jest tak że ktoś kiedyś rzucił: Rosjanie to pijaki i to się przyjęło ot tak.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Konserwatywny liberalizm w oczach luteranina

Postprzez Jonah » Wt cze 25, 2013 19:02

Polecam o polskich "leniach":

http://pieniadze.fakt.pl/Polacy-to-jede ... 466,1.html

http://www.fakt.pl/Niemiecki-internet-h ... 018,1.html

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polacy- ... 67423.html

http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/arty ... ownikow-na

Bo dla polskiego pracodawcy, każdy, kto nie pracuje 48h na dobę 14 dni wtygodniu to leń :lol:

Dwa przykłady (zasłyszane): 1. gość pojechał do pracy w niemieckiej fabryce; tam pracował w takim tempie, jak go wytresowali w Polsce; wktótce przyszedł do niego masjter, by zwolnił, bo niemieccy pracownicy żalą się, że za nim nie nadążają; 2. inny gość pracuje w Londynie, pozostali pracownicy to Brytyjczycy; czesto zdarza się tak, że danego dnia nie przychodzą do pracy (jeden ma cukrzycę, więc szefostwo patrzy na to przez palce); lubią też pospać w pracy; jedynie Polak tego nie robi. Tutaj zdjęcie takiego ciężko pracującego Brytyjczyka.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

A w Polsce: moja koleżanka poszła do pracy na 8.oo, na razie nie mogą się z nią skontaktować. Wróci z pracy ok. 21.oo. Choć powinna pracować do 16.oo, za nadgodziny nie dostanie ani grosza.

I niekontrolowany liberalizm w akcji: "zatrudnieni nie mają umów pracę ani żadnych określonych godzin pracy, a ich zarobki wynoszą kilkaset euro, chociaż przed podjęciem pracy obiecywano im znacznie wyższe wynagrodzenie. Śpią na pryczach po kilka lub kilkanaście osób w jednym pomieszczeniuJedno z miejsc zakwaterowania do dawne koszary, otoczone drutem kolczastym.

"Nie miałem uregulowanego czasu pracy. Kierownik zmiany budził mnie o godz. 2 w nocy, pracowałem przez dwie godziny, potem była przerwa, a potem znów szedłem do pracy" - opowiadał jeden z rumuńskich pracowników, pragnący - jak wszyscy wypowiadający się dla NDR - zachować anonimowość.

Za kontakty z mediami zatrudnionym grozi natychmiastowe zwolnienie. "Byłem traktowany jak chłop pańszczyźniany, musiałem pracować nawet ze skaleczoną ręką" - mówił jeden z bułgarskich pracowników.

Gdy jedna z pracownic zagroziła majstrowi zawiadomieniem adwokata, ten groził jej, sugerując, że jej mieszkające w Rumunii dziecko może wpaść pod samochód".

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy- ... omosc.html
Ostatnio edytowano Wt cze 25, 2013 19:53 przez Jonah, łącznie edytowano 2 razy
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Konserwatywny liberalizm w oczach luteranina

Postprzez Elżbieta » Wt cze 25, 2013 19:28

Jacku, sprzedaż lekcji, to również jest swego rodzaju zbytem. To że by lam bez pracy, to nie znaczy, że jej nie szukałam i ciężko było znaleźć właśnie dlatego, że pracodawcy szukali ludzi z grupami, albo emerytów, bo na zatrudnienie pracownika normalnie nie było ich stać
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości