Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

pomoc ubogim

Re: pomoc ubogim

Postprzez Jonah » Pn sty 28, 2013 13:11

Nie musimy się we szystkim zgadzać :wink: Swoją drogą zgadzam się z tym, że najlepszym zasiłkiem dla bezrobotnego jest praca. I każdy, to chce pracować, powinien mieć taką możliwość. Jednak w sytuacji, gdy tej pracy nie ma, takie dictum może być odebrane jako szyderstwo.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: pomoc ubogim

Postprzez Dredd » Pn sty 28, 2013 13:43

winston napisał(a):To, że niezrozumiała, to sie domyślam. Ale jak mnie cytujesz, to bądź łaskaw zwracać się do mnie bezpośrednio.

Oczywiście Winstonie będę zwracał się osobiście. Przepraszam, jeżeli Cię uraziłem.
Nie jestem jakimś specem od pisania na forach, bo to jest jedyne, na którym piszę, więc po prostu przyjąłem założenie, że zasady grzecznościowe pisania na forach wymagają właśnie pisania w osobie trzeciej, a nie bezpośrednio. Stąd forma jakiej użyłem absolutnie nie była i nie jest nacechowana jakimś negatywnym stosunkiem do Ciebie.

Co do meritum. Niezrozumiała jest dla mnie Twoja dygresja, nie z powodu samej merytorycznej treści, bo absolutnie nie umniejszam ludziom starszym, i również nie pomniejszam znaczenia pomocy dla ludzi starszych, ale po prostu z powodu sposobu w jaki postawiłeś a właściwie przeciwstawiłeś sobie pomoc starszym i pomoc dzieciom w poście z dnia 25 stycznia.
Ale może po prostu źle odczytałem Twoje intencje.


winston napisał(a):A rocznie umiera z głodu 16-18 milionów ludzi. Dzieci nie stanowią nawet połowy.

Co do tej informacji powiem szczerze, że się pogubiłem. Bo czytając informacje na różnych stronach internetowych doszedłem do wniosku, że są dość duże rozbieżności.
Np. na stronie:
https://prawda2.info/dobrobyt.html
napisano, że co roku umiera 15 milionów dzieci.
Nie wiem więc czy umiera z głodu więcej dzieci czy więcej dorosłych.
Nie ma to chyba jednak znaczenia. Po prostu umiera z głodu bardzo dużo ludzi.
Ja akurat odniosłem się do dzieci, bo pisałem o UNICEF-ie.
Dredd
 
Posty: 176
Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 11:58
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
  

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości