Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

18-Stycznia- Ekumeniczny Cyrk

Re: 18-Stycznia- Ekumeniczny Cyrk

Postprzez Jacek » N sty 13, 2013 13:33

Elżbieto- Samo powyzsze stwierdzenie, o obłudzie ewangelickiego pogrzebu, posrednio dotyka polskiego KEA. Skoro obłudny jest ewangelicki pogrzeb ?. Jakub jak zwykle rzuca niedokonczone stwierdenia. Jak moga to odebrać przyszli konwertyci, nie mowiąc o wyznawcach ? Ja spotykam sie pierwszy raz z taką wypowiedzią z ust przyszłego duchownego luteranskiego ? To całe podsumowanie WELS ze strony Jakuba, wbrew temu co na ten temat twierdzi chociażby Ks. Jan Gross, rodzi poważne pytania w stosunku do Jakuba.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: 18-Stycznia- Ekumeniczny Cyrk

Postprzez Wędrowiec » Pn sty 14, 2013 14:02

Z chęcią przy tej okazji dziabnąłbym jakieś piwko :lol:
Gdybym miał możliwość, to wybrałbym się tego dnia do Luteran na nabożeństwo, gdzie od niedawna pracuje mój kolega :wink:
Wędrowiec
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr sty 19, 2011 16:25
Lokalizacja: Polska
wyznanie: Rzymskokatolickie
dyplomy: 2
  

Re: 18-Stycznia- Ekumeniczny Cyrk

Postprzez Jacek » N sty 20, 2013 10:01

No co tam kochani słychać ?- Nastąpił cud ? - I wszystkie wyznania połączyły sie w jeden kosciól ?, przecięz dzisiaj jest 20 01, a od 18 trwa tydzień cyrku ekumenicznego. Bieżecie w tej parodii udział ?
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: 18-Stycznia- Ekumeniczny Cyrk

Postprzez Elżbieta » N sty 20, 2013 12:13

Jacku, może by tak mniej ironicznie i obraźliwie?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: 18-Stycznia- Ekumeniczny Cyrk

Postprzez skomplik » N sty 20, 2013 12:52

No co tam kochani słychać ?- Nastąpił cud ? - I wszystkie wyznania połączyły sie w jeden kosciól ?, przecięz dzisiaj jest 20 01, a od 18 trwa tydzień cyrku ekumenicznego. Bieżecie w tej parodii udział ?


Ku Twojej wiadomości tydzień ekumeniczny nie ma na celu doprowadzenia do jedności chrześcijan w jednym Kościele, z oczywistego powodu: wszyscy JUŻ należymy do jednego Kościoła Pana Jezusa Chrystusa. Tydzień ma o tym przypominać i zbliżać do siebie chrześcijan w Duchu miłości.
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: 18-Stycznia- Ekumeniczny Cyrk

Postprzez Jacek » N sty 20, 2013 13:02

Raczej w duchu obłudy i hipokryzji. O czym nawet teolodzy mowia. Fajnie powiedziane -w Duchu miłosci. No coz człowiek to stworzenie naiwne.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: 18-Stycznia- Ekumeniczny Cyrk

Postprzez skomplik » N sty 20, 2013 13:05

Raczej w duchu obłudy i hipokryzji. O czym nawet teolodzy mowia. Fajnie powiedziane -w Duchu miłosci. No coz człowiek to stworzenie naiwne.


Zapewne nie brakuje tam i obłudy i hipokryzji, zwłaszcza ze KRK uwaza ze pełnia srodkow zbawienia jest w nim własnie...
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: 18-Stycznia- Ekumeniczny Cyrk

Postprzez Jacek » N sty 20, 2013 13:15

Musisz poczytać dużo o Staroluteranizmie, jego celach i zasadach obowiazujacych. Ja jako Staroluteranin tylko mogę przystapić do Eucharsytii i uczestniczyć w Missionsprovinsen, Lutherska Ostanbacks Kloster- Svenska Kyrkan w Szwecji. lub SELK. WELS w Szwecji dopuscił mnie tylko jeden raz wyjątkowo jako goscia. Nie mogę uczestniczyc w uroczystosciach innych wyznan, ani w nabozenstwach kosciołow luteranskich uznawanych za liberalne czyli SFL, wyjatek koscioł luteranski Łotwy
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: 18-Stycznia- Ekumeniczny Cyrk

Postprzez Jonah » Cz sty 31, 2013 22:56

A propos ekumenizmu. Natrafiłem ostatnio na książkę wydaną w ubiegłym roku, która wyraźnie wymierzona jest w protestantyzm:

http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/175618 ... piezy.html

Starczy przeczytać opis publikacji.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: 18-Stycznia- Ekumeniczny Cyrk

Postprzez skomplik » Pt lut 01, 2013 12:05

Smutne...
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron