Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

18-Stycznia- Ekumeniczny Cyrk

18-Stycznia- Ekumeniczny Cyrk

Postprzez Jacek » Pt sty 11, 2013 22:34

Czytam na Ekumenizm.pl,ze 18-Stycznia w Niedzielę, rozpoczną się coroczne wytępy cyrku krajowego, pod nazwą: Modlitwa o jednosć Chrzescijan. Oj cóz to bedzie się działo :lol: . Bedą latać wszyscy na czele z duchownymi róznych wyznan,latać po rónych kosćiołach i udawać jakie to braterstwo miedzywyznaniowe , panuje w Polsce. Gorącym przemowieniom, w tym chocholim tańcu nie będzie konca. A jam mam pytanie; Czy w tym całym cyrku prózniactwa, i braku własnego honoru, nie zaprosić do piwiarni na piwo; brata Rzymskiego-katolika, Kalwina, Metodyste, Baptyste, i rozmawiać o wszystkim tylko nie o religii i ekumenizmie.?
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: 18-Stycznia- Ekumeniczny Cyrk

Postprzez Elżbieta » Pt sty 11, 2013 22:55

Jacku, po co tyle jadu? Nie można tego wszystkiego napisać mniej obraźliwie?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: 18-Stycznia- Ekumeniczny Cyrk

Postprzez Jacek » Pt sty 11, 2013 23:23

Nie widzę tam jadu ?- Czy szczera prawda, musi być przedstawiona, niczym w dobrej bajce o dobrym smoku ?. Piszę to o czym wszyscy mowią, tylko w przeciwienstwie do niektorych nie jestem hipokryta.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: 18-Stycznia- Ekumeniczny Cyrk

Postprzez Elżbieta » So sty 12, 2013 01:26

To nie jest hipokryzja, to jest kultura wypowiedzi, która każdego powinna obowiązywać.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: 18-Stycznia- Ekumeniczny Cyrk

Postprzez Jacek » So sty 12, 2013 06:03

Wypowiedzi moga być w dosadnym tonie, lub landrynkowe i pachnace, na poziomie infantylnym/takie dla dzieci/ :lol:
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: 18-Stycznia- Ekumeniczny Cyrk

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » So sty 12, 2013 09:52

Co to za ekumenizm, kiedy podczas nabożeństwa jest Eucharystia, do której tylko katolicy moga przystapić?
To jest błazenada.
Zawsze byłam za ekumenizmem, ale ostatnio tak sobie myslę, że nie jest nam do niczego potrzebny.
Szanowanie poglądów i innych wierzeń nie oznacza, że mamy coś udawać.
To tak jak z UE widzimy co się stało, gdy na siłę pojawiło sie ujednolicenie.
Ekumenizm powoduje zatracenie tożsamości konfesyjnej, zresztą widać, że katolicy chcą ekumenizmu, ale na ich zasadach.
Takiemu ekumenizmowi mówie nie i gorąco popieram Jacka :mrgreen:
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: 18-Stycznia- Ekumeniczny Cyrk

Postprzez Elżbieta » So sty 12, 2013 10:08

Ja również nie jestem za ekumenizmem tym bardziej, że KRK swoiście go pojmuje, Rzeczywiście msze ekumeniczne są nieporozumieniem i powodują ogromną frustrację wśród protestantów - przynajmniej niektórych.

Ja również popieram Jacka, ale nie formę w jakiej się wypowiada.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: 18-Stycznia- Ekumeniczny Cyrk

Postprzez Iza » So sty 12, 2013 10:30

Mnie również razi Twój sposób wyrażania się Jacku. Może skoro już dwie osoby zwróciły Ci na to uwagę to warto by się trochę zastanowić, czy rzeczywiście jest to tylko "dosadny ton".
Rzeczywiście ekumenizm w wydaniu KRK to niestety pic na wodę i też nie zamierzam w ogóle iść do nich na mszę ekumeniczną, skoro nie jestem mile widziana przy ichnim Stole Pańskim.
Jednak mimo wszystko sama idea Tygodnia modlitw za jedność chrześcijan, i w ogóle ekumenizmu jest jak najbardziej pozytywna, chociażby po to aby jakoś spróbować zrozumieć protestantów różnych wyznań. Bo czy ostatecznie różni nas aż tak wiele?
Iza
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 19:48
Lokalizacja: Legionowo
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: 18-Stycznia- Ekumeniczny Cyrk

Postprzez Witold » So sty 12, 2013 11:08

miniofilka napisał(a):Co to za ekumenizm, kiedy podczas nabożeństwa jest Eucharystia, do której tylko katolicy moga przystapić?
To jest błazenada.

Zawsze byłam za ekumenizmem, ale ostatnio tak sobie myslę, że nie jest nam do niczego potrzebny.
Szanowanie poglądów i innych wierzeń nie oznacza, że mamy coś udawać.
To tak jak z UE widzimy co się stało, gdy na siłę pojawiło sie ujednolicenie.
Ekumenizm powoduje zatracenie tożsamości konfesyjnej, zresztą widać, że katolicy chcą ekumenizmu, ale na ich zasadach.
Takiemu ekumenizmowi mówie nie i gorąco popieram Jacka :mrgreen:


Ja bym nawet nie chciał uczestniczyć :)

Też jestem przeciwnikiem ekumenizmu bo kościoły uczestniczące w takim dialogu pokazują innym w tym swoim wiernym że nie ma takich wielkich różnic (więc Pismo jest nieważne) i skoro protestanci mogą razem się modlić z katolikami nie szanującymi Pisma i z mariawitami którzy już w ogóle "odlecieli" mogą spowodować że coraz więcej protestantów będzie przechodziło na katolicyzm- wielu znajomych to katolicy, rodzina też, kościół katolicki twierdzi że nieposłuszeństwo papieżowi jest grzechem z kolei ewangelicy nie chcą nazwać rzeczy po imieniu nie wykazują tak stanowczo grzechów krk. A więc "po co ryzykować", może sobie ktoś pomyśleć.

Po drugie skoro to tak naprawdę obojętne czy się oddaje cześć figurkom czy nie, czy wieży się w pośrednictwo świętych czy nie, można dojść do wniosku co to za różnica: Bóg czy Perun czy demony czy Allah, przecież jak powiedział Jan Paweł II "wszyscy modlimy się do jednego boga" (celowo piszę małą bo nie jestem pewien o jakiego boga chodziło).

niedawno mój kolega katolik tak mi powiedział: "wiesz, ja myślę że nie ma jednej prawdziwej wiary, zbawieni będą wszyscy"
I co tu się dziwić wszak papież-Polak wypowiadał się w podobnym tonie :)
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: 18-Stycznia- Ekumeniczny Cyrk

Postprzez Tomasz » So sty 12, 2013 17:59

W kwestii tego całego ekumenicznego cyrku, zgadzam się z przedmówcami. Lepiej z rzymskokatolikiem szczerze i po przyjacielsku pójść na piwo niż fałszywie się modlić i udawać jedność, której tak naprawdę nie ma.

Co do sposobu wypowiedzi zacytuję fragment tekstu, który przed chwilą ukazał się na naszym portalu. Jest to również tłumaczenie materiału z oficjalnej strony Synodu Wisconsin:

„On, gdy mu złorzeczono, nie odpowiadał złorzeczeniem, gdy cierpią, nie groził, lecz poruczał sprawę temu, który sprawiedliwie sądzi. On grzechy nasze sam na ciele swoim poniósł na drzewo…” (I Piotra 2:23-24). Odpowiadajmy więc na nienawiść- i oskarżenia o nienawiść- miłością płynącą z Boga przez Chrystusa.


http://www.luteranie.konfesyjni.pl/index.php/etyka-ewangelicka/malzenstwo-rodzina-seksualnosc/210-oskarzenia-o-nienawisc
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości