Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

TO MY PROTESTANCI

TO MY PROTESTANCI

Postprzez Jacek » Śr paź 17, 2012 05:42

To my Protestanci, z silna wiara w Boga, i protestanckim etosem pracy zbudowalismy zamoznosc i potegi militarne jak ; USA, Wielka Brytania, to my Protestanci zbudowalismy zamoznosc takich krajow jak; Australia, Kanada, wszystkie kraje Skandynawskie, Niemcy, Szwajcaria, Holandia. To my Protestanci , zanieslismy cywilizacje i stworzylismy zamoznosc takich krajow jak RPA, Nanibia, Rodezja. To glownie do krajow protestanckich, naplywaja duze rzesze imigrantow z krajow islamskich, czy rzymsko-katolickich. Tak potrafilismy zbudowac bogate i silne kraje, ale niestety nie potrafimy zbudowac jednego wspolnego na caly swiat Kosciola Luteranskiego, opartego na Biblii, w ortodoksyjnym wydaniu, i wiernym dogmatom luteranskim.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: TO MY PROTESTANCI

Postprzez jagna » Cz lis 08, 2012 10:59

Tak, tak. To dzięki nam protestantom Norwegia siedzi na ropie. To dzięki nam protestantom Wielka Brytania jest wyspą nietkniętą stopą okupanta i zbudowała swoją potęgę na kolonializmie i wyzysku drugiego człowieka. To dzięki nam protestantom najbogatszym landem Niemiec jest katolicka Bawaria. To dzięki nam potęgą jest Japonia. "Zanieśliśmy cywilizację" na brytyjskich, niemieckich i holenderskich okrętach, znieśliśmy śmierć, rasizm i wyzysk. Tylko gdzie byliśmy jak jeszcze całkiem niedawno Norwegia i Finlandia były biedne i słabe, a wiara w ludziach większa? Sowiecka okupacja wschodu Europy to też wina braku protestantyzmu, a obecności głównie katolicyzmu i prawosławia? Co się dzieje z Węgrami pogrążonymi w biedzie i kryzysie, gdzie 1/5 mieszkańców to ewangelicy? Dlaczego zapomniałeś o takich bogatych państwach jak Belgia, Francja czy Austria? Tam nie napływają emigranci?

Trochę pokory i mniej wybiórczości.
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: TO MY PROTESTANCI

Postprzez Dredd » Cz lis 08, 2012 12:50

Bardzo ładnie Jagna!!! :)
Wyjęłaś mi to z ust :)
Dredd
 
Posty: 176
Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 11:58
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
  

Re: TO MY PROTESTANCI

Postprzez Jacek » Cz lis 08, 2012 20:30

Zapraszam do pracy do katolickiej Hiszpanii, i Italii, a pozniej zeby sie odbic od dna czekaja; Prawoslawna Grecja i Rumunia, i Bulgaria. Wez sobie kobieto przeglad polonijny i zobacz do jakich krajow z Polski i innych krajow wschodniej Europy wyjezdzaja emigranci, zapewniam ze nie do katolickich i prawoslawnych. Oczywiscie Jagno masz racje; Szwecja, Finlandia, Dania, Islandia ,podbily pol Afryki :lol: a Norwegia dopiero sie wzbogacila, jak wytrysla ropa naftowa :lol: :lol: , a ja myslalem ze poprzez etos pracy, ?. No narescie przestaje sie dziwic dlaczego coraz wiecej do Skandynawii naplywa podan od niektorych ksiezy KEA w Polsce, chcacych pracowac w niektorych konserwatywnych kosciola luteranskich za granica, zapewne nie z potrzeb finansowych.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: TO MY PROTESTANCI

Postprzez Jonah » Pt lis 09, 2012 10:38

Ekonomiczny sukces i polityczna potęga, ekspansja i podbój, kolonializm i apartheid - wietrzę tutaj raczej ducha Odyna i Thora niż Ukrzyżowanego.

"Znowu wziął go diabeł na bardzo wysoką górę i pokazał mu wszystkie królestwa świata oraz chwałę ich. I rzekł mu: To wszystko dam ci, jeśli upadniesz i złożysz mi pokłon. Wtedy rzekł mu Jezus: Idź precz szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu służyć będziesz" (Mt 4: 8-10).

Myślę, że w takowej autoapologii trzeba zachować rozsądek i umiar. Ani biczowanie się, ani przechwalanie nie są niczym dobrym. Trzeba zachowywać wierność Chrystusowi, Jego Ewangelii i robić swoje, a dobry owoc pozna się po dobrych owocach.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: TO MY PROTESTANCI

Postprzez Jonah » N lis 25, 2012 13:43

W "The Economist" ukazał się ranking krajów, w których najlepiej się urodzić. W czołówce kraje protestanckie:

1. Szwajcara (ok. 30% to protestanci);
2. Australia (prawie 28% ludności to protestanci);
3. Norwegia;
4. Szwecja;
5. Dania;
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: TO MY PROTESTANCI

Postprzez Jacek » N lis 25, 2012 14:51

Bardzo dobrze Jonahu ze to pokazałes. Jeszcze nie tak dawno zostałem zaatakowany, ze glorifikowałem kolonialne pastwa protestanckie, a tu masz; Kraje ktore tak faktycznie nie miały kolonii, jeden z nich sam był kolonią, a tu proszę. Pomimo sekularyzacji w tych krajach, protestancki etos pracy pozostał. Ale znajdzie sie wkrotce znów jakis lewak, ktory bedzie opłakiwał obywateli tych pastw :lol:
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: TO MY PROTESTANCI

Postprzez Aleksander » N lis 25, 2012 15:48

Jestem zaskoczony ze brak jest USA i Kanady.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: TO MY PROTESTANCI

Postprzez Jacek » N lis 25, 2012 16:00

Ano własnie drogi Pastorze Aleksandrze
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: TO MY PROTESTANCI

Postprzez Jonah » N lis 25, 2012 18:01

pastor Aleksander napisał(a):Jestem zaskoczony ze brak jest USA i Kanady.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2



Są tylko na nieco dalszych miejscach:

6. Singapur;
7. Nowa Zelandia (ok. 33% ludności to protestanci);
8. Holandia (ok. 10% ludności to protestanci);
9. Kanada (ok. 25% ludności to protestanci);
10. Honk Kong
11. USA (ok. 52 % ludności to protestanci);

Dane procentowe podawałem za Wikipedią. Niewątpliwie zwraca uwagę, że jest tutaj wiele krajów z dużym udziałem ludności protestanckiej różnych wyznań.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Następna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości