Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Dlaczego?

Dlaczego?

Postprzez Laura » Śr paź 10, 2012 17:13

Wytlumaczie mi prosze, dlaczego Bog stworzyl czlowieka?
Laura
 
Posty: 134
Dołączył(a): N wrz 23, 2012 21:23
wyznanie: katolickie
  

Re: Dlaczego?

Postprzez Jacek » Śr paź 10, 2012 19:17

Jest to pytanie z galezi filozofii. To pytanie zadaja milony ludzi. I podejrzewam ze nikt na to nie odpowie.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Dlaczego?

Postprzez Elżbieta » Śr paź 10, 2012 21:17

:lol: zapytaj Pana Boga :lol:
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dlaczego?

Postprzez Kazimierz » Pt paź 12, 2012 09:54

Jeśli Bóg w swoim przedwiecznym zamyśle, wiedząc przecież jacy będziemy ,nas stworzył,a przecież wiedział że będzie musiał poświęcić Syna jednorodzonego żeby nas ludzi ze sobą pojednać to ja swoim umysłem mogę tylko pojąć że to Boża miłość "apage"-miłość tworząca,tworząca dynamicznie mogła być tego powodem.Bo miłość chce sie dzielić,dzielić tą miłością z innymi.

Dlatego mamy uczucia.Kiedyś słyszałem taki wykład teologa KRK że człowiek jest uczuciem Boga i myślę że w tym stwierdzeniu jest sporo prawdy.

Jezus na krzyzu powiedział - Ojcze uwielbij mnie jak ja uwielbiłem Ciebie.Miłość i uwielbienie dla swojego Ojca była większa od cierpień śmierci krzyżowej.

I myślę że Bóg chce żebyśmy go przede wszystkim uwielbiali,kochali go i kochali się nawzajem.
Bóg dał Jezusowi nas abyśmy Go uwielbiali.

To tak parę myśli na ten temat.

A co wy na to?.
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dlaczego?

Postprzez Gustavus Adolphus » So paź 13, 2012 09:20

Nikt z ludzi tego nie zrozumie. Może rownież odczuwał pragnienie szczerej, dobrowolnej miłości, jak my wszyscy?
Gustavus Adolphus
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt paź 12, 2012 17:18
wyznanie: Rzymskokatolickie
  

Re: Dlaczego?

Postprzez Jonah » So paź 13, 2012 10:07

Bóg jest istnieniem i miłością, która się "przelewa" i udziela. Stworzenie jest tajemnicą i łaską. Miłujący Bóg udzielił nam i światu łaski istnienia, z samej tylko miłości: "jedynie z ojcowskiej dobroci i miłosierdzia, bez wszelkiej zasługi czy godności mojej - pisał M. Luter - za co Mu dziękować i chwalic Go, służyć Mu, posłusznym być powinienem".
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Dlaczego?

Postprzez Kazimierz » So paź 13, 2012 10:46

Jonah napisał


Bóg jest istnieniem i miłością, która się "przelewa" i udziela. Stworzenie jest tajemnicą i łaską. Miłujący Bóg udzielił nam i światu łaski istnienia, z samej tylko miłości: "jedynie z ojcowskiej dobroci i miłosierdzia, bez wszelkiej zasługi czy godności mojej - pisał M. Luter - za co Mu dziękować i chwalic Go, służyć Mu, posłusznym być powinienem".


Księgi wyznaniowe czytałem pobieżnie,oprócz Dużego Katechizmu,ale ten post uzmysłowił mi że muszę jego dzieła przestudiować i że mam w tym zakresie braki.

Dziękuję za w/w post.

Zdaję sobie sprawę że "Dlaczego" to bardzo filozoficzny temat,ale odważnych proszę o dyskusję. Wiem że zawsze się można komuś narazić na np smieszność ale forum jest po to by ze sobą dyskutować.I wcale nie znaczy się że np. ja muszę mieć rację ,ale wiedzę czy właściwe poznanie wypracowuje sie też w dyskusji.Co to by była za dyskusja ,gdyby kazdy miał takie samo zdanie.
:roll:
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dlaczego?

Postprzez Kazimierz » N paź 14, 2012 12:03

Gustavus Adolphus:

Nikt z ludzi tego nie zrozumie. Może rownież odczuwał pragnienie szczerej, dobrowolnej miłości, jak my wszyscy?


I chyba dlatego stworzył człowieka na Swój obraz i podobieństwo.
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dlaczego?

Postprzez Elżbieta » N paź 14, 2012 19:31

Kazimierz napisał(a): I chyba dlatego stworzył człowieka na Swój obraz i podobieństwo.

Na swój obraz, czyli dał mu wolną wolę, bo z pewnością nie chodzi tu o fizyczne podobieństwo.

A dlaczego stworzył ? - Jest to pytanie podobne temu ile diabłów mieści się na łebku szpilki
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  


Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron