Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Spowiedz

Spowiedz

Postprzez Laura » Pn paź 01, 2012 21:41

Chodzicie do spowiedzi? Gdzies czytalam, ze spowiedz to wymysl ludzi, a nie nakaz Pana, wiec trzeba chodzic do spowiedzi, czy nie?

Jezeli trzeba, to jak czesto?
Laura
 
Posty: 134
Dołączył(a): N wrz 23, 2012 21:23
wyznanie: katolickie
  

Re: Spowiedz

Postprzez Jacek » Pn paź 01, 2012 21:46

Czlowiek to stworzenie grzeszne, i powinien czesto sie spowiadac. Spowiedz obowiazuje podczas nabozenstwa komunijnego w jezyku staroluteranskim podczas Mszy. Jesli spowiedz ogolna Tobie nie wystarcza, mozesz poprosic o spowiedz indiwidualna. Spowiadac moze tylko ksiadz. Jesli nie zalujesz za grzechy, to beda Tobie zatrzymane, jesli zalujesz-odpuszcone
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Spowiedz

Postprzez Laura » Pn paź 01, 2012 21:51

Ja nie grzesze Jacku, wszystkim jestem zyczliwa, bywam grzeczna, nie wkurzam sie jak Wasz pastor :o , a kiedy czuje ze moge sie zloscic to robie tak jak mi Babcia mowila spiewam sobie w myslach wesola piosenke i po zlosci nie ma sladu.
Laura
 
Posty: 134
Dołączył(a): N wrz 23, 2012 21:23
wyznanie: katolickie
  

Re: Spowiedz

Postprzez Jacek » Pn paź 01, 2012 21:55

Lauro- dawno mnie ktos tak nie rozbawil :lol: przynamniej mam humor
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Spowiedz

Postprzez Laura » Pn paź 01, 2012 22:01

Jacek napisał(a):Lauro- dawno mnie ktos tak nie rozbawil :lol: przynamniej mam humor


Ojej Jacku bardzo sie z tego ciesze ze masz dobry humorek, ale ja serio chyba nie grzesze. :D
Laura
 
Posty: 134
Dołączył(a): N wrz 23, 2012 21:23
wyznanie: katolickie
  

Re: Spowiedz

Postprzez Laura » Pn paź 01, 2012 22:05

A wiecie ze;

"W VI w. - Za sprawą mnichów irlandzkich spowiedź "na ucho" zaczyna rozprzestrzeniać się po Europie. Do tego czasu spowiedź na ogół odbywano publicznie i to bardzo rzadko w ciągu całego życia." ?
Laura
 
Posty: 134
Dołączył(a): N wrz 23, 2012 21:23
wyznanie: katolickie
  

Re: Spowiedz

Postprzez Tomasz » Pn paź 01, 2012 22:07

Ja nie grzesze Jacku, wszystkim jestem zyczliwa, bywam grzeczna, nie wkurzam sie jak Wasz pastor


Lauro - każdy z nas jest grzesznikiem. Nikt nie może o sobie powiedzieć "jestem bez grzechu".

Natomiast, jeżeli nawet na coś się "wkurzamy" to nie ma w tym nic złego. Możemy "wkurzać" się na wiele rzeczy np. na własną grzeszność. Takie "wkurzenie" może być zatem twórcze :wink:
Zresztą w Biblii jest napisane :
List do Efezjan 4:26 Gniewajcie się, lecz nie grzeszcie; niech słońce nie zachodzi nad gniewem waszym.

"W VI w. - Za sprawą mnichów irlandzkich spowiedź "na ucho" zaczyna rozprzestrzeniać się po Europie. Do tego czasu spowiedź na ogół odbywano publicznie i to bardzo rzadko w ciągu całego życia." ?


Na przestrzeni wieków różne były formy i praktyki spowiedzi, jednak najważniejszy pozostaje zawsze jej sens - tj. wyznanie swoich grzechów Bogu, skrucha i pragnienie poprawy.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Spowiedz

Postprzez Elżbieta » Pn paź 01, 2012 22:18

Lauro, jeżeli mówisz, że nie grzeszysz, to już grzeszysz pychą
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Spowiedz

Postprzez skomplik » Wt paź 02, 2012 17:19

Biblia mówi wyraźnie: Kto twierdzi, że nie ma grzechu niech pierwszy rzuci kamień i kto twierdzi że nie popełnił grzechu ten nazywa Boga kłamcą.
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Spowiedz

Postprzez Kryspin » Pn gru 03, 2012 11:54

Witam wszystkich,jestem wyznania Rzymsko-Katolickiego kilka razu w roku chodzę do spowiedzi ale coraz bardziej mam opory spowiadać się i wyliczać swoje grzeszne uczynki.Codziennie klękam i się modlę,Jezu Najwyższy przebacz moje grzechy i nieprawość,przecież wiesz o mnie wszystko.Jest mi ciężko na mszy bo nie mogę mogę przystąpić do Stołu Pańskiego,jakoś mi sumienie nie pozwala na przyjęcie Pana.W KEA jest inaczej,jak zauważyłem będąc częstym gościem na forach luterańskich.Dlaczego?
Kryspin
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pn gru 03, 2012 11:32
wyznanie: rzymsko-katolickie
  

Następna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron