Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Kpiny z katolików

Kpiny z katolików

Postprzez Tomasz » N sie 12, 2012 23:53

Natrafiłem w sieci na pewien artykuł, który wywołał u mnie szok http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Poslowie-Ruchu-Palikota-wysmiali-papieskie-relikwie,wid,14840180,wiadomosc.html?ticaid=1efa0

Oczywiście - jako ortodoksyjny luteranin sprzeciwiam się kultowi świętych i relikwii, który jest niczym innym jak bałwochwalstwem. Nie zamierzam jednak wcale na siłę przekonywać o tym katolików - jeżeli tak uważają to ich problem. Z luterańskiego punktu widzenia zawsze będę odnosił się do takich praktyk krytycznie. Jednak krytyka, którą zaprezentowali pewni ludzie przeszła tutaj wszelkie granice minimum kulturowego i raczej weszła w zakres stosowania kodeksu karnego.

Jeszcze raz podkreślam, że nie zgadzam się z katolickim kultem relikwii - ale to co zobaczyłem wprawiło mnie w osłupienie. Jak trzeba nisko upaść, aby posuwać się do tak prostackiego i chamskiego zachowania.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kpiny z katolików

Postprzez Jacek » Pn sie 13, 2012 18:36

Znam wielu Rzymskich-katolikow, ktorych kult relikwi poprostu brzydzi.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Kpiny z katolików

Postprzez Tomasz » Pn sie 13, 2012 23:50

Kult relikwii jest niebiblijny i tutaj nie mamy żadnych wątpliwości. Jednak temat ten wywołałem nie aby rozmawiać o relikwiach, ale wyrazić swoje oburzenie wobec wybitnie chamskiej agresji pewnych środowisk, które ciągle płaczą jak to są dyskryminowane, obrażane, odrzucane, pogardzane etc. etc. a każde "krzywe spojrzenie" interpretują jako "mowę nienawiści". Cóż - jak widać wyznają oni zasadę "nam wolno wszystko, a każdy kto nam zwróci jakąkolwiek uwagę popełnia przestępstwo".
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kpiny z katolików

Postprzez albercik » So sie 18, 2012 17:41

Tomasz napisał(a):Kult relikwii jest niebiblijny i tutaj nie mamy żadnych wątpliwości.

Ja bym się nie zgodził z Tobą ,ale OK. Nie zamierzam Cię przekonywać. Nie jest to konieczne do zbawienia
W każdym razie moje spojrzenie na ta kwestie ma inny wymiar niż w rzymskim katolicyzmie
albercik
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 10:09
wyznanie: tradycyjne chrześcijaństwo
  

Re: Kpiny z katolików

Postprzez Jonah » So sie 18, 2012 21:31

Hipokryzja lewaków jest odrażająca. Z jednej strony twierdzą, że chcą łamać wszelkie granice, szydząc z rzymskiego papieża, z drugiej - gdyby ktoś zaczął szydzić z homoseksualizmu Biedronia zostałby oskarżony o "mowę nienawiści" i ciągany po sądach.
Bo prawo już niedługo będzie takie, że będą tacy, z których można dowolnie szydzić (gdy zniesione zostaną paragrafy o obrazę uczuć religijnych), oraz tacy,z których nie będzie można szydzić, np. "mniejszości seksualne".

Nota bene, w USA sataniści chcą zostać uznani za dyskryminowaną mniejszość. Ergo: kto powie, że Szatan jest zły - trafi do paki :lol:
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Kpiny z katolików

Postprzez Tomasz » N sie 19, 2012 13:31

Hipokryzja lewaków jest odrażająca. Z jednej strony twierdzą, że chcą łamać wszelkie granice, szydząc z rzymskiego papieża, z drugiej - gdyby ktoś zaczął szydzić z homoseksualizmu Biedronia zostałby oskarżony o "mowę nienawiści" i ciągany po sądach.


Otóż to. Wyobrażacie sobie reakcję tych środowisk, gdyby ktoś zrobił sobie kabaret w którym rzucano by np. odciętym przyrodzeniem Ani Grodzkiej /Grodzkiego/ ? Zaraz podnieśliby wrzask o faszyzmie, ksenofobii, mowie nienawiści, pogardzie i nie wiem czym jeszcze.

Możemy z czymś się nie zgadzać i nawet ostro krytykować. Ale są pewne granice, których łamać nie wolno i dotyczy to wszystkich.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kpiny z katolików

Postprzez Kitka » Wt sie 21, 2012 11:02

Każdy ma prawo do krytykowania, ale na poziomie i kulturalnie. Warto przytoczyć słowo, które tak często powtarza to ugrupowanie: tolerancja. No właśnie: tolerancja powinna być w dwie strony. Niektórzy idąc za "wolnością" już sami nie wiedzą co wymyślać.
Kitka
 
Posty: 106
Dołączył(a): Wt sty 24, 2012 13:07
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  


Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron