Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez Elżbieta » Cz kwi 08, 2010 18:40

Wysłany: Sob Sty 30, 2010 18:57

Dobrze Ci radzę, dokładnie dowiedz się u Księdza, co to konkretnie ma być - mam nadzieję, że mu powiedziałeś, że nie miałeś Pierwszej Komunii w KRK - bo może on nie wie ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez R! » Cz kwi 08, 2010 18:42

Wysłany: Sob Sty 30, 2010 19:09

Mówiłem.
Powiedziałem, że miałem tylko chrzest.

Mam nadzieję, ze nie zapomniał
R!
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr mar 24, 2010 23:20
Lokalizacja: Warszawa
  

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez Elżbieta » Cz kwi 08, 2010 18:44

Wysłany: Sob Sty 30, 2010 19:18

Duszpasterze raczej wiedzą co się do nich mówi, natomiast ich owieczki - niekoniecznie
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez Jakub » Cz kwi 08, 2010 18:47

Wysłany: Sob Sty 30, 2010 19:52

Pierwsza komunia ma znaczenie tylko przy przystępowaniu do komunii przed konwersją.

Natomiast do konwersji potrzebny jest tylko chrzest, a po udzieleniu wszelkich praw należnych członkowi KE-A posiada się też i prawo do przystępowania do komunii
Avatar użytkownika
Jakub
Moderator
 
Posty: 454
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:16
Lokalizacja: Gródek - LEKAW
wyznanie: Lut. Ew. Kość. AW w Czechach
  

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez Elżbieta » Cz kwi 08, 2010 18:48

Wysłany: Sob Sty 30, 2010 20:05

O! - Tego to nie wiedziałam
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez Jakub » Cz kwi 08, 2010 18:51

Wysłany: Sob Sty 30, 2010 20:20

A w ogóle przed pierwszym przystąpieniem do komunii polecam fragment mej ulubionej ewangelii Jana. Fragment, który swego czasu usłyszałem na seminarium ks. Giemzy i który bardzo do mnie trafił

J 6,27-69

(27) Zabiegajcie nie o pokarm, który ginie, ale o pokarm, który trwa, o pokarm żywota wiecznego, który wam da Syn Człowieczy: na nim bowiem położył Bóg Ojciec pieczęć swoją.
(2 Rzekli więc do niego: Cóż mamy czynić, aby wykonywać dzieła Boże? Odpowiedział Jezus i rzekł im:
(29) To jest dzieło Boże: wierzyć w tego, którego On posłał.
(30) Rzekli tedy do niego: Jaki więc znak czynisz, abyśmy widzieli i uwierzyli tobie? Jakie dzieło wykonujesz?
(31) Ojcowie nasi jedli mannę na pustyni, jak napisano: Chleb z nieba dał im, aby jedli.
(32) Wtedy rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale Ojciec mój daje wam prawdziwy chleb z nieba.
(33) Albowiem chleb Boży to ten, który z nieba zstępuje i daje światu żywot. (34) Wtedy rzekli do niego: Panie! Dawaj nam zawsze tego chleba!
(35) Odpowiedział im Jezus: Ja jestem chlebem żywota; kto do mnie przychodzi, nigdy łaknąć nie będzie, a kto wierzy we mnie, nigdy pragnąć nie będzie.
(36) Lecz powiedziałem wam: Nie wierzycie, chociaż widzieliście mnie.
(37) Wszystko, co mi daje Ojciec, przyjdzie do mnie, a tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucę precz;
(3 zstąpiłem bowiem z nieba, nie aby wypełniać wolę swoją, lecz wolę tego, który mnie posłał.
(39) A to jest wola tego, który mnie posłał, abym z tego wszystkiego, co mi dał, nic nie stracił, lecz wskrzesił to w dniu ostatecznym.
(40) A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym.
(41) Wtedy Żydzi szemrali przeciwko niemu, iż powiedział: Ja jestem chlebem, który zstąpił z nieba.
(42) I mówili: Czy to nie jest Jezus, syn Józefa, którego ojca i matkę znamy? Jakże więc teraz może mówić: Z nieba zstąpiłem?
(43) Wtedy Jezus odpowiedział i rzekł im: Nie szemrajcie między sobą!
(44) Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
(45) Napisano bowiem u proroków: I będą wszyscy pouczeni przez Boga. Każdy, kto słyszał od Ojca i jest pouczony, przychodzi do mnie.
(46) Nie jakoby ktoś widział Ojca; Ojca widział tylko Ten, który jest od Boga.
(47) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto wierzy we mnie, ma żywot wieczny.
(4 Ja jestem chlebem żywota.
(49) Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i poumierali;
(50) tu natomiast jest chleb, który zstępuje z nieba, aby nie umarł ten, kto go spożywa.
(51) Ja jestem chlebem żywym, który z nieba zstąpił; jeśli kto spożywać będzie ten chleb, żyć będzie na wieki; a chleb, który Ja dam, to ciało moje, które Ja oddam za żywot świata.
(52) Wtedy sprzeczali się Żydzi między sobą, mówiąc: Jakże Ten może dać nam swoje ciało do jedzenia?
(53) Na to rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie.
(54) Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
(55) Albowiem ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem.
(56) Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, we mnie mieszka, a Ja w nim.
(57) Jak mię posłał Ojciec, który żyje, a Ja przez Ojca żyję, tak i ten, kto mnie spożywa, żyć będzie przeze mnie.
(5 Taki jest chleb, który z nieba zstąpił, nie taki, jaki jedli ojcowie i poumierali; kto spożywa ten chleb, żyć będzie na wieki.
(59) To mówił, gdy nauczał w synagodze w Kafarnaum.
(60) Wielu tedy spośród uczniów jego, usłyszawszy to, mówiło: Twarda to mowa, któż jej słuchać może?
(61) A Jezus, świadom, że z tego powodu szemrzą uczniowie jego, rzekł im: To was gorszy?
(62) Cóż dopiero, gdy ujrzycie Syna Człowieczego, wstępującego tam, gdzie był pierwej?
(63) Duch ożywia. Ciało nic nie pomaga. Słowa, które powiedziałem do was, są duchem i żywotem,
(64) lecz są pośród was tacy, którzy nie wierzą. Jezus bowiem od początku wiedział, którzy są niewierzący i kto go wyda.
(65) I mówił: Dlatego powiedziałem wam, że nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli mu to nie jest dane od Ojca.
(66) Od tej chwili wielu uczniów jego zawróciło i już z nim nie chodziło.
(67) Wtedy Jezus rzekł do dwunastu: Czy i wy chcecie odejść?
(6 Odpowiedział mu Szymon Piotr: Panie! Do kogo pójdziemy? Ty masz słowa żywota wiecznego.
(69) A myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Chrystusem, Synem Boga żywego.
Avatar użytkownika
Jakub
Moderator
 
Posty: 454
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:16
Lokalizacja: Gródek - LEKAW
wyznanie: Lut. Ew. Kość. AW w Czechach
  

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez Tomasz » Cz kwi 08, 2010 18:53

Wysłany: Sob Sty 30, 2010 20:49

R! napisał:
Chciałbym wszem i wobec powiedzieć, że data mojej konwersji została wyznaczona na 7 marca




Serdecznie gratuluję - niech Pan Cię prowadzi.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez Elżbieta » Cz kwi 08, 2010 18:54

Wysłany: Czw Lut 11, 2010 19:55

No i jak tam R!, już jakoś lepiej się czujesz w naszym Kościele ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez R! » Cz kwi 08, 2010 18:57

Wysłany: Czw Lut 11, 2010 20:03

Elżbieta napisał:
No i jak tam R!, już jakoś lepiej się czujesz w naszym Kościele ?




Tak, tylko wkurza mnie, że nie mogę pójść na poranne nabożęństwo, bo z niedzieli na niedzielę mam egzaminy :/
R!
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr mar 24, 2010 23:20
Lokalizacja: Warszawa
  

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez Elżbieta » Cz kwi 08, 2010 18:59

Wysłany: Czw Lut 11, 2010 20:18

tz, że masz egzaminy w niedzielę ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konwersja i co dalej ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości