Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez Trubel » Pn lis 02, 2015 06:37

A moje pierwsze Nabożeństwo bylo w niedziele 25 października. Ogólnie wiedziałam mniej więcej co i jak z filmików na YT :D no ale na zywo o wiele lepsze wrażenie. Byla ze mną koleżanka wiec jak czegos nie wiedziałam pomogła mi.
I bylo to w Kościele Wniebowstąpienia w Warszawie ;)
Zupełnie zmieniłam sposób postrzegania Kościoła, który miałam w KK.
Trubel
 
Posty: 56
Dołączył(a): N lis 01, 2015 12:08
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: chrześcijańskie
  

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez Elżbieta » Pn lis 02, 2015 08:45

Zwykle nowym ludziom podobają się nasze Nabożeństwa, chociaż sama osobiście w mojej parafii spotkałam się że słowami krytyki, mianowicie nie spodobała się ilość pieśni , ponoć stanowczo za dużo. Drugi wypadek był tu na forum, mianowicie ktoś stwierdził, że wielkim nietaktem jest wymagać od wiernych śpiewania. No cóż, u nas pieśni są formą modlitwy, więc wychodzi na to że najbardziej nietaktowny jest ksiądz bo woła od ołtarza: módlmy się.:-D
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez blaisee » Pn lis 02, 2015 08:53

O masz, a to jakis wymog spiewu :?: :shock: a ja zawsze tylko ustami ruszam :lol:
Ja to mam problem ze zwracaniem sie do duchownych luteranskich bo mam takie zboczenie baptystyczne ze chce powiedziec pasror ale boje sie ze to faux pas :lol:
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez Trubel » Pn lis 02, 2015 09:01

a ja lubie te piesni ze względu na spiewniki :D nie trzeba znac na pamięć ale zebym jakos glosno spiewala nie powiedziałabym, raczej ruszałam ustami tylko ;)
Trubel
 
Posty: 56
Dołączył(a): N lis 01, 2015 12:08
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: chrześcijańskie
  

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez Elżbieta » Pn lis 02, 2015 09:25

Do naszego duchownego mówi się ksiądz, bo ma taki tytuł, ale jeżeli powiesz pastor, to zwykle również się nie obrazi, to zależy od księdza :-D
Co do śpiewania to już teraz wiesz że jest to formą modlitwy (modlitwa śpiewana) i należy jednak brać w tym udział. Przecież po to przychodzimy do kościoła aby się wspólnie modlić i słuchać Słowa Bożego. To nie jest spotkanie towarzyskie ani forma odpoczynku w czasie długiego spaceru. Ksiądz również nie prowadzi Nabożeństwa tylko dla siebie. Wspólnie się modlimy i słuchamy Słowa Bożego.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez blaisee » Pn lis 02, 2015 09:42

Jesli chodzi o mnie to ja przeciez wiem ze to forma modlitwy u baptystow przeciez tez tak jest. Tyle ze ja spiewac lubie ale niekoniecznie mi to wychodzi :mrgreen:

(Duchowni KChB tez figuruja jako ksieza w radzie ekumenicznej, ale sadze ze dziwnie by na mnie spojrzeli gdybym powiedzial prosze ksiedza :mrgreen: )
Ostatnio edytowano Pn lis 02, 2015 14:52 przez blaisee, łącznie edytowano 1 raz
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez Elżbieta » Pn lis 02, 2015 10:17

Raczej rzadko się zdarza wierny z dobrym głosem, ale tu liczy się szczerość a nie umiejętność. Jezus też wolał szczere serca aniżeli wiedzę i umiejętności, dlatego obracał się wśród rybaków a nie uczonych
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez pietrobus » Śr kwi 27, 2016 18:28

Ja pamiętam swoją pierwszą mszę na której uczestniczyłem. Byłem nieźle zestresowany, czy będę wiedział co robić jak, czy ktoś mnie zaczepi. A co zrobię wtedy. Podoba mi się porządek mszy jest wszystko ustalone z góry. W kościele katolickim nie pamiętam nic, by mnie uczyli księżą na katechezie o mszy itp.
Avatar użytkownika
pietrobus
 
Posty: 37
Dołączył(a): So gru 28, 2013 22:01
Lokalizacja: Wrocław
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez Elżbieta » Śr kwi 27, 2016 22:00

Mówisz o Mszy, czy Nabożeństwie w Kościele Luterańskim ?
Jeżeli chodzi o nasz Kościół, to rzeczywiście porządek Nabożeństwa jest ustalony. Oczywiście są pewne różnice między diecezjami, ale łatwo można sobie z tym poradzić
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Moje pierwsze nabożeństwo luterańskie

Postprzez Grzegorz » Cz kwi 28, 2016 10:44

Nabożeństwo z Sakramentem Ołtarza można też nazwać mszą.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konwersja i co dalej ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości