Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

konwersja na Luteranizm

Re: konwersja na Luteranizm

Postprzez Elżbieta » Wt sie 20, 2013 17:30

Wątpie, czy postępowanie niektórych osób na tym forum dąży do "jedności".

A kto powiedział, że mamy dążyć do jedności za wszelką cenę? Czy mamy dążyć do jedności przyjmując wszystko to co złe i niebiblijne jest w Twoim KRK?

Wytykasz polskiemu KEA to co dzieje się na zachodzie, ale nie zapominaj, że mimo tego, że jesteśmy również Kościołem Luterańskim, , tak naprawdę nie jesteśmy z nimi powiązani. Polski KEA jednak nieco się różni od Kościołów zachodnich.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: konwersja na Luteranizm

Postprzez geddy » Wt sie 20, 2013 18:12

Myli Pani pojecia. Blagam piszmy na temat a nie co nam slina na jezyk przyniesie.
Kosciol rzymski jest jeden i taki sam na calym swiecie tzn.wyznajemy taka sama wiare i moralnosc. Po drugie czy ja stwierdzilem, ze ja stygmatyzuje Kosciol Ewangelicki w Polsce? Prosze mi powiedziec gdzie zle sie okreslilem o Kosciele EA w Polsce?
geddy
 
Posty: 46
Dołączył(a): Pn sty 14, 2013 21:34
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: konwersja na Luteranizm

Postprzez Elżbieta » Wt sie 20, 2013 18:25

Wytykanie komuś drzazgi w oku a nie widząc belki w swoim jest co najmniej komiczne i zabawne.

Możesz wyjaśnić jaką to belkę widzisz w polskim KEA ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: konwersja na Luteranizm

Postprzez geddy » Wt sie 20, 2013 18:29

IChodzi mi o to, ze kazdy czlowiek jest grzeszny i nie wierze, zeby tylko Kosciol EA byl bezgrzeszny i.nieskazitelny.
geddy
 
Posty: 46
Dołączył(a): Pn sty 14, 2013 21:34
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: konwersja na Luteranizm

Postprzez Elżbieta » Wt sie 20, 2013 18:40

Nikt nie twierdzi, że KEA jest idealny i tylko w nim jest prawda, ale z pewnością mniej błędnych nauk głosi niż KRK - stanowczo mniej
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: konwersja na Luteranizm

Postprzez Witold » Wt sie 20, 2013 18:48

No to dobrze. Nie krytykujmy niczego i nikogo. Nie pisałem że KEA jest nieskazitelny ale każdy ma wybór i może się kierować ku czemuś lepszemu lub gorszemu.

A kościół katolicki jest w moim przekonaniu jednym z najbardziej fałszywych wspólnot chrześcijańskich.

-niezgodność doktryn z Biblią,
-fałszywe nauki głoszone przez papieży,
-cześć oddawana Marii
-relikwie
-modlitwy kierowane do świętych o pomoc, wsparcie
-święte miejsca
-głośne i liczne przypadki pedofilii wśród księży katolickich
-nakręcanie się na pieniądz

Mało? Ze znanych mi kościołów bardziej nienormalni są już chyba tylko mariawici i mormoni.

Tak jak napisał Ci Septemberlicht nikt nie jest bez skazy na tym świecie ale to nie powód by trwać w szambie i udawać że nie śmierdzi gównem tylko pachnie fiołkami.


A jeśli chodzi o dążenie do jedności, wskaż mi fragmenty które o niej mówią bo apostoł Paweł na przykład pisał o tym że gdy ktoś w zborze się źle prowadzi lub głosi nieprawdę, żeby go upomnieć a jeżeli się nie opamięta, zerwać z nim kontakty.

A Ty proponujesz fałszywą ekumenię opartą na przemilczeniu tych błędów i tworzenie towarzystwa wzajemnej adoracji.
Ostatnio edytowano Wt sie 20, 2013 18:52 przez Witold, łącznie edytowano 1 raz
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: konwersja na Luteranizm

Postprzez geddy » Wt sie 20, 2013 18:50

Na jakiej podstawie Pani to stwierdza? Studia? Zna Pani Grekee, hebrajski?
Ja uwazam inaczej.

Napiszę moje argumenty, ale jak sądzę zostaną one usunięte.
Po pierwsze, gdyby nie Tradycja to nie mielibyśmy Pisma Sw. w formie takiej jakie Ono jest.
Po drugie brak sukcesji apostolskiej, jak wiemy z Pisma Sw. wierzący działali pod wpływem Duch Sw. (tzn. dostawali Dary Ducha Sw.) po nałożeniu rąk.
Po trzecie, nie ma sakramentu kapłaństwa, więc sakramentów nie ma.
Anglikańscy pastorzy po przejściu na katolicyzm jeśli chcą być księżmi - muszą przyjąć święcenia kapłańskie.
Dziwne, że wiele wspólnot anglikańskich powraca do katolicyzmu.

sakramenty działają "ex opere operato" - z samej mocy swojej
czyli jakość sakramentu i jego skuteczność nie zależą od udzielającego
Pobożny ksiądz, papież, czy biskup udziela takiej samej komunii jak ksiądz pijak i gwałciciel czy szafarz nadzwyczajny który zdradza swoją żonę
geddy
 
Posty: 46
Dołączył(a): Pn sty 14, 2013 21:34
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: konwersja na Luteranizm

Postprzez Witold » Wt sie 20, 2013 20:32

geddy, dopiero co szykowałeś się na ewangelickiego księdza a teraz już się z KEA nie zgadzasz. I ok. Tylko jaki ma cel twoja bytność na tym forum?
Za tydzień będziesz skłaniał się ku new age czy może prawosławnym? :lol:

No chyba że chciałeś zostać księdzem KEA by rozsadzić ten kościół od środka :wink:
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: konwersja na Luteranizm

Postprzez septemberlicht » Wt sie 20, 2013 20:37

geddy napisał(a):Blagam piszmy na temat a nie co nam slina na jezyk przyniesie.
I tego może sam się trzymaj. Temat o konwersji, a ty wyjeżdżasz z anglikanami, księżmi-pijakami, gwałcicielami i nadzwyczajnymi szafarzami.
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: konwersja na Luteranizm

Postprzez geddy » Wt sie 20, 2013 21:05

Przeniesione.
geddy
 
Posty: 46
Dołączył(a): Pn sty 14, 2013 21:34
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konwersja i co dalej ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron