Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

konwersja na Luteranizm

Re: konwersja na Luteranizm

Postprzez pietrobus » Wt gru 31, 2013 20:52

Niestety nie ma księgarni. W Archidiecezjalnej Pani na mnie się dziwnie popatrzyła. :)
Avatar użytkownika
pietrobus
 
Posty: 37
Dołączył(a): So gru 28, 2013 22:01
Lokalizacja: Wrocław
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: konwersja na Luteranizm

Postprzez Jonah » Wt gru 31, 2013 21:02

W archidiecezjalnej chyba nie da rady. Mogą najwyżej mieć np. Pescha, Zrozumieć Lutra. Ale tutaj przecież są:

http://www.ksiegarnia.augustana.pl/3edee/produkt.html
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: konwersja na Luteranizm

Postprzez pietrobus » Śr sty 01, 2014 08:11

Jak pisałem wcześniej zamówienie już złożyłem. Mój błąd że nie na tyle ile bym potrzebował. Aktualnie muszę zakręcić się gdzieś by dostać np. księgi z miejsca. Nie mam gdzie pożyczyć.
Avatar użytkownika
pietrobus
 
Posty: 37
Dołączył(a): So gru 28, 2013 22:01
Lokalizacja: Wrocław
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: konwersja na Luteranizm

Postprzez Jacek » Śr sty 01, 2014 11:05

Piotr- jaki problem ? - We Wrocławiu udaj się do proboszcza parafii KEA Ks. płk. kapelan wojskowy/ Andrzeja Fobera, napewno Tobie pomoże.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: konwersja na Luteranizm

Postprzez Rogatywka5 » Pt kwi 11, 2014 19:16

Witaj, masz już ukończone 18 lat ? Jeśli tak to podstawowy warunek konwersji już spełniłeś, a jeśli nie to niestety musisz poczekać do osiągnięcia pełnoletności.



Czy jeżeli konwertować będzie wspólnie rodzina 2+1 to dziecko ( 16 lat ) to dziecko może razem konwertować czy jak ukończy dopiero lat 18 :?:
Rogatywka5
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2014 18:49
wyznanie: Jeszcze Rzymskokatolickie
  

Re: konwersja na Luteranizm

Postprzez Elżbieta » Pt kwi 11, 2014 19:51

Za zgodą rodziców dziecko może również konwertować.


Witaj Rogatywko5 :) życzę przyjemnego pobytu u nas. Mam nadzieję, że dobrze się nam będzie współpracowało :)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: konwersja na Luteranizm

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Pt kwi 11, 2014 20:39

Elżbieta napisał(a):Za zgodą rodziców dziecko może również konwertować.



Tak, może, o ile nie było u Pierwszej Komunii Sw. Jeśli było to musi poczekać do 18 roku życia. Chyba tak mi ksiądz powiedział przy konwersji mojej i ośmioletniej córki. Konfirmacja jest potwierdzeniem chęci wzrastania w wyznaniu augsburskim. Z tego co się zorientowałam aż do momentu konfirmacji moja obecnie 10-letnia córka jest jeszcze katolikiem a ewangelikiem stanie sie właśnie w dniu konfirmacji. Ale najlepiej Rogatywko spytaj proboszcza parafii do której uczęszczacie na nabożeństwa i przy okazji witanko :D BTW czy możesz napisać (jeśli możesz) gdzie mieszkasz? I mam pytanko na które możesz nie odpowiadać - czy Twoja 16-letnia pociecha chce konwertować ze względów religijnych bo tak a nie inaczej wierzy czy tylko dlatego, bo rodzice planują zmienic wyznanie? Wiesz, mnie się wydaje, że okres nastoletni to nie jest zbyt dobry moment na konwersję ze względu chocby na nieukształtowanie sie jeszcze do końca osobowości plus bunt nastolatka.
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: konwersja na Luteranizm

Postprzez Adam » Pn sie 08, 2016 15:30

Niedawno byłem na nabożeństwie w Ewangelicko -Augsburskim w Krakowie i mam nadal zamiar uczestniczyć w tych nabożeństwach i przyjmować Komunię św.
Mam takie pytanie mam teraz 45 l czy mogę zmienić wyznanie w takim wieku ? czyli konwersja.pytanie może śmieszne ale zawsze warto zapytać.
Mieszkam w mieście w którym nie ma żadnego kościoła luterańskiego więc na nabożeństwa trzeba będzie dojeżdżać do Krakowa,ale warto poświęcić ten czas.
Adam
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pn sie 08, 2016 15:09
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: konwersja na Luteranizm

Postprzez winston » Pn sie 08, 2016 17:07

Można w każdym wieku 18+. Ale radze robić to po lekturze chociażby Katechizmu Kościoła Katolickiego. Sorry, ale zauważyłem, że gro konwertytów (o ile nie większość) to ludzie niemający bladego pojęcia o rzymskim katolicyzmie. Zmiana wyznania to poważna decyzja, i fajnie gdyby była poprzedzona równie poważnym podejściem, zarówno w ujęciu duchowym jak i intelektualnym! Kościół to nie partia polityczna.
Wybacz, 40+ to rozsądny wiek, ale czułem się w obowiązku zwrócić na to uwagę.
winston
 
Posty: 119
Dołączył(a): Cz gru 20, 2012 16:13
Lokalizacja: Cieszyn
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: konwersja na Luteranizm

Postprzez Adam » Pn sie 08, 2016 17:25

No niestety ale tego katechizmu nawet nigdy nie czytałem wiesz co obejrzyj ten film https://www.youtube.com/watch?v=KuENQCsKKs0
i nadal są odpusty i inne błędne dogmaty dlaczego mi ten katechizm polecasz? a nie Biblie ,tak właśnie wygląda rzeczywistość rzymskiego katolicyzmu,piszesz
"że gro konwertytów (o ile nie większość) to ludzie niemający bladego pojęcia o rzymskim katolicyzmie" a Ty jakie masz pojęcie?
Adam
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pn sie 08, 2016 15:09
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konwersja i co dalej ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości