Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Rozterki duchowe młodego konwertyty

Re: Rozterki duchowe młodego konwertyty

Postprzez Kitka » Cz gru 20, 2012 22:29

Co do Maryi:
Z mojego punktu widzenia, to ja od zawsze nie lubiłam się modlić do pośredników i nie potrzebowałam tego. Wiedziałam, że przecież Bóg mnie słyszy i właśnie On może mi pomóc. Myślę, że tak powinno się na to patrzeć. Oczywiście całkowicie zgadzam się z poprzednimi postami, ale warto zadać sobie pytanie: po co prosić o wstawiennictwo czy wręcz prosić o coś świętych? Łatwo na nie odpowiedzieć nawet nie biorąc pod uwagę tego, czy oni nas słyszą, mogę coś zdziałać etc. Mamy Pana Jezusa! I po co tu dorabiać jakieś łańcuszki? To do Niego powinniśmy kierować nasze modlitwy. On jest naszym pośrednikiem. O Nim jest mowa na ten temat w Biblii.
Kitka
 
Posty: 106
Dołączył(a): Wt sty 24, 2012 13:07
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Rozterki duchowe młodego konwertyty

Postprzez Elżbieta » Cz gru 20, 2012 22:43

Tak, o Nim i tylko o Nim i o nikim więcej.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Rozterki duchowe młodego konwertyty

Postprzez Jacek » Cz gru 20, 2012 22:46

No i to jest normalne- Skoro Bog jest Wszechmocny, to oznacza ze nie potrzebuje sekretarek, ani donosicieli ani posrednikow w załatwianiu spraw. Czasmi się zastanawiam, czy komunisci nie zapozyczyli tego z KrK, tzn, wstawiennictwo o spotkanie z Dyrektorem, ministrem, sekretarzem, partii. ?
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Rozterki duchowe młodego konwertyty

Postprzez Elżbieta » Cz gru 20, 2012 22:57

Jesteś tego całkowicie pewien, że pośrednictwo funkcjonowało tylko za komuny?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia strona

Powrót do Konwersja i co dalej ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron