Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Co odstrasza od ewangelicyzmu

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez Iwona » N sie 14, 2016 23:43

Szanowny Panie Redaktorze,
Przykro mi, że muszę wystąpić tu w charakterze advocatus diaboli, jednakże konflikty osiągnęły, faktycznie, niepokojący poziom. W mojej ocenie pani moderatorka Elzbieta , z całym szacunkiem dla osoby, nie posiada odpowiednich kompetencji, zarówno merytorycznych jaki i psychologicznych dla pełnienia tej funkcji. I to stanowi przyczynę narastających konfliktów. Pozwalajac sobie na szczerość powiem, że Portal Konfesyjnych sprawia wrażenie dawno nie uprawianej gleby. Ostatni artykuł p. Redaktora pochodzi z 04.kwietnia br. i dotyczy Ordynacji Kobiet. Jakichkolwiek publikacji pozostałych Pańskich współpracowników na tym Portalu również nie da się zauważyć. A tym czasie wydarzyło się sporo spraw w kwestii kościołów; za dwa miesiące rozpoczyna się Jubileuszowy Rok 500-lecia Reformacji, a u Konfesyjnych głucho o tym.

Moje próby wprowadzenia wątku MYŚLI MARIOLOGICZNEJ M.LUTRA na ten portal zaowocowały wielka awanturą, w wyniku której udzielono mi "Ostrzeżenia"', głównie dlatego że Pani moderatorka ma swój własny pogląd na te sprawy, poza który nie jest w stanie wyjść nawet na poziomie werbalnym i dyskusyjnym. Wielka szkoda, że żaden z duchownych wspólpracujacych z tym Portalem nie był łaskaw wziąć w tym udziału.

Następna sprawa, którą poruszyłam - moich związków duchowych z KRK, a w szerszym ujęciu, problematyki ekumenicznej, również była nie po myśli niektórych komentatorów, no i oczywiście pani moderatorki, a także użytkownika o nicku "Anolis", który potrafił moje związki z KEA i KRK określić metaforycznie: "pokorne cielę dwie matki ssie" (sic) Cała wypowiedz użytkownika "Anolisa" jest karygodnym manifestem antyekumenizmu.... Chwała Bogu, ze chociaż zareagował pastor Aleksander ...

Drogi Panie Redaktorze, grupka polskich luteranów utożsamiająca się z nurtem konfesyjnym luteranizmu naprawdę zasługuje na Portal o wyższym poziomie merytorycznym. Ma Pan cennych współpracowników, przynajmniej figurujących na 'stronie głównej', co z tego skoro w ogóle się nie udzielają. Pozostawienie nadal tego Portalu w rękach dotychczasowej moderatorki oznacza dalszą jego bylejakość merytoryczną, brak poważnie moderowanych dyskusji, etc. Braku argumentów i wiedzy nie można ciągle zastępować czerwoną czcionka, żółtymi kartkami czy ostrzeżeniami.... Wygląda to niepoważnie i śmiesznie w porównaniu z takimi Portalami jak ekumenizm.pl., Blog Janusza Buzka, czy chociażby "Moje Pisanki" red. Jana Turnaua, no i może jeszcze Aeropag.pl Dyskusje toczą się tam nad konkretnymi artykułami, a tutaj, przepraszam, jakieś takie ogólne rozgadanie.
Kilkakrotnie broniłam nurtu Konfesyjnych na portalu pana Bruncza, gdy zarzucano tej denominacji prowincjonalizm i zaściankowość.
Niestety, z rozpaczą stwierdzam, że chyba mieli rację. Jeżeli ta sytuacja nie może się zmienić, to chyba lepiej zamknąć ten Portal, bo w tej formie przynosi ujmę luteranom konfesyjnym.
Z wyrazami poważania.
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez Grzegorz » Pn sie 15, 2016 00:00

Pani Iwono, kilkakrotnie sama Pani zaogniała atmosferę różnych dyskusji na tym portalu. Stawianie się w roli pokrzywdzonej jest trochę niepoważne.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez Iwona » Pn sie 15, 2016 00:27

Pochodny,
o czym Pan mówi? nie chodzi o moją osobę. Chodzi mi o poziom tego Portalu. Żeby liberalni luteranie traktowali go poważnie, a nie ze zmrużeniem oka, jak teraz. Niektórzy Pańscy koledzy z naszego zboru dopiero ode mnie dowiaduja się, że coś takiego istnieje. Może zmienić jego formę? Dyskutować nad artykułem lub nad jakimś faktem z życia kosciołów ewangelickich. Może dyskutować np. nad jakimś artykułem ze "Zwiastuna" czy innego czasopisma...?
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez Elżbieta » Pn sie 15, 2016 00:38

Iwono, jednego nie rozumiem, jeżeli na innych portalach jest tak dobrze, to czemu męczysz się tutaj , gdzie panuje tak wielka zaściankowość i brak jakiegokolwiek poziomu, czemu nie idziesz tam, gdzie warunki będą bardziej Ci odpowiadające. Tomasz przecież Ci napisał, że tutaj ja jestem moderatorem i pilnuję porządku. Jak rozumiem, chciałabyś przejąć moje obowiązki, ale chyba tak się nie da nic zrobić. Ostatecznie sama możesz sobie założyć forum, gdzie będzie utrzymany odpowiedni poziom.
W ocenie jednak trochę się pomyliłaś, to nie ja jestem powodem narastającego konfliktu, bo konflikty zaczęły się wraz z Twoim przybyciem.
Jeszcze raz powtórzę Ci, że tu nie ma żadnych naszych księży i proszę, przyjmij to do wiadomości. Pastor Aleksander jest współpracownikiem ekumenicznym i jego Kościołem jest EKR, natomiast ks. Jakub Retmaniak pracuje w Czechach, a nie w polskim KEA, nie ma dla nas czasu i po prostu tu nie zagląda. Więcej duchownych nie ma. Nie wiem czemu upierasz się tutaj działać, może lepiej byś zrobiła działając tam gdzie będą chcieli z Tobą dyskutować.
Pozwól nam mieć własne przekonania i nie zmuszaj do przyjmowania czegoś, czego absolutnie nie chcemy. Pamiętaj, że dobrymi chęciami bywa piekło murowane

Ja tu sama zostałam i postawiłam na inne cele i proszę CIę z całego serca, daj nam dążyć do tych nowych celów i nie przeszkadzaj i nie żądaj zamknięcia forum, bo to z Twojej strony jest co najmniej nie w porządku. Chcesz rozwijać temat Mariologii, proszę bardzo, ale nie musisz tego robić u nas, znajdź sobie miejsce, gdzie znajdziesz chętnych do dyskusji.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez Herbert » Pn sie 15, 2016 08:16

No cos Ty, Iwono? Absolutnie NIE ZAMKNAC forum - pomysl tylko, jak niektorzy by sie z tego cieszyli!
Piszmy na temat, "as rem" a nie "ad personam" - bo kto kogo lubi lub tez nie lubi, nie ma tu nic do rzeczy!
Herbert
 
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez Iwona » Pn sie 15, 2016 10:12

"Chcesz rozwijać temat Mariologii, proszę bardzo, ale nie musisz tego robić u nas ...."
Mój komentarz: no właśnie! co za grajdołek konfesyjny .....A 'mariologia Lutra' należy przecież do jego doktryny.


[i]"Chciałabys przejąć moje obowiązki ......"[/i]
Mój komentarz: no właśnie! Takie sformułowanie to już nie grajdołek, to magielek mentalny ....

Oczywiście, że komentuję na innych blogach!!! Ale jako luteranka utożsamiajaca się z nurtem konfesyjnym - chciałam być tutaj. Nie da się ...... Jeżeli szan. Pan Redaktor Płaziński pozostawia Tobie nadal tę, pożal się Boże, "moderację", to oznacza że ten portal nie stanowi Jego konfesyjnych i teologicznych aspiracji. SZKODA, wielka szkoda dla luteran konfesyjnych.
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez Iwona » Pn sie 15, 2016 10:45

Herbercie,
z przyjemnoscia czytam Ciebie na Ekumenizm.pl. Mógłbyś również komentować na Aeropagu !!

Owszem sam Portal Konfesyjnych i artykuły tam zawarte są świetne.[Szkoda tylko, ze nie ma nowych artykułów, chociazby przekładów. A tam figuruje przecież jakas osoba, która tłumaczy dla portalu.. Fikcja? ]
Fatalne jest natomiast Forum. Przecież odpowiedzi p. Elzbiety nie sa żadną moderacją w stylu "moderato cantabile". I ta stronniczość .....Parę miesięcy podczytywałam tylko to Forum, dostrzegałam jego słabości, no i te wizerunki moderatorki, którymi nafaszerowana jest kazda strona, to tez niepoważne, jak już to jakaś maleńka miniaturka, a nie zdjęcie prawie jak do legitymacji ....
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez anolis » Pn sie 15, 2016 10:47


PRZESTAŃ OBRAŻAĆ !!!
anolis
 
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez Iwona » Pn sie 15, 2016 10:55

1/TO MOŻE NAJPIERW PRZEPROSISZ MNIE ZA OBRAŻANIE w tym ostatnim twoim komentarzu !!!!!!!

2/CZY TO MA BYĆ POWAZNY PORTAL NURTU KONFESYJNEGO CZY MOŻE TOWARZYSTWO (wybrane) WZAJEMNEJ ADORACJI ???????
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez Grzegorz » Pn sie 15, 2016 10:58

Jeśli chcemy poważnego portalu to w pierwszej kolejności proponuję zrezygnować z Caps Locka i nadużywania wykrzykników.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konwersja i co dalej ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron