Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Co odstrasza od ewangelicyzmu

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez Elżbieta » So sie 13, 2016 14:59

Iwono jeżeli razi Cię mój język, to przecież nie musisz czytać moich postów, tym bardziej, że ten nie był skierowany do Ciebie..
Uprzedzam Ciebie że nie powinnaś nikogo atakować na tym forum, mnie również, przestrzegaj regulaminu, bo dostaniesz drugie ostrzeżenie.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez winston » So sie 13, 2016 15:39

Elżbieta napisał(a):Iwono jeżeli razi Cię mój język, to przecież nie musisz czytać moich postów, tym bardziej, że ten nie był skierowany do Ciebie..
Uprzedzam Ciebie że nie powinnaś nikogo atakować na tym forum, mnie również, przestrzegaj regulaminu, bo dostaniesz drugie ostrzeżenie.

Sory, że się wtrącam, ale to dziwne, że przeszkadzają ci Jej merytoryczne wpisy, a wpisy użytkownika, który nie ma za wiele do powiedzenia, pozwala sobie na osobiste wycieczki, i imputuje mi starokatolicyzm, jakoś Ci nie przeszkadzają. Wery strejndż. :?
winston
 
Posty: 119
Dołączył(a): Cz gru 20, 2012 16:13
Lokalizacja: Cieszyn
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez Adam » So sie 13, 2016 16:30

Elżbieta napisał(a):Ksiądz Cię dopuści do konwersji, wówczas, kiedy dojdzie do wniosku, że już jesteś gotowy - nie wcześniej.



Kiedy będzie wiedział że jestem gotowy że mogę uczestniczyć w konwersji?

Czy ta odpowiedz dotyczy tej odpowiedzi :
Majkel napisał(a):Jeśli ktoś ma problem z uzyskaniem odpisu aktu chrztu ze strony proboszcza z KRK, powinien się zgłosić do swojego proboszcza luterańskiego i ten na pewno wykaże się zrozumieniem i pomoże załatwić tą sprawę :wink:
Adam
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pn sie 08, 2016 15:09
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez anolis » So sie 13, 2016 16:43

winston napisał(a):
Elżbieta napisał(a):Iwono jeżeli razi Cię mój język, to przecież nie musisz czytać moich postów, tym bardziej, że ten nie był skierowany do Ciebie..
Uprzedzam Ciebie że nie powinnaś nikogo atakować na tym forum, mnie również, przestrzegaj regulaminu, bo dostaniesz drugie ostrzeżenie.

Sory, że się wtrącam, ale to dziwne, że przeszkadzają ci Jej merytoryczne wpisy, a wpisy użytkownika, który nie ma za wiele do powiedzenia, pozwala sobie na osobiste wycieczki, i imputuje mi starokatolicyzm, jakoś Ci nie przeszkadzają. Wery strejndż. :?


A ja osobiście się dziwię, że nie jest tolerowany na tym forum liberalny luteranizm, za to z wszelkich przywilejów korzystają jawni lub zakamuflowani katolicy, którzy albo zgrabnie (i wysublimowanie) obrażają luteranów, albo w taki sam sposób narzucają swoje poglądy. I jeszcze mają pretensje.
To też jest wery strejndż, może nawet jeszcze bardziej wery.
anolis
 
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez Elżbieta » So sie 13, 2016 19:38

Adamie, chodziło mi o to, że konwersja absolutnie nie jest na życzenie ewentualnego chętnego. Najpierw trzeba się zgłosić do księdza i powiedzieć mu o swoich zamiarach, następnie trzeba systematycznie chodzić na Nabożeństwa, trzeba przejść przygotowanie pod kierunkiem księdza. kiedy ksiądz zobaczy, że jesteś już odpowiednio przygotowany wówczas zezwoli na konwersję, nie wcześniej. Taki okres przygotowywania trwa mniej więcej dwa lata.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez Adam » So sie 13, 2016 20:26

Z tego co się dowiedziałem to pół roku lub rok a nie dwa lata .
Adam
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pn sie 08, 2016 15:09
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez Elżbieta » So sie 13, 2016 21:07

To może zależy od regionu, w mojej parafii musiałbyś czekać jednak dłużej.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez Iwona » N sie 14, 2016 19:53

W związku z nagłym zamknieciem wątku Mariologia przez p. Elzbietę, uprzejmie informuję Moderatorkę Elzbiete, że Pismo moje wraz z załącznikami w postaci komentarza mojego i odpowiedzi użytkownika o nicku ANOLIS, prześlę bezpośrednio Red. Tomaszowi Płazińskiemu.

Dalszą część postu skasowałam, bo to wszystko znajduje się w innym temacie - "Mariologia" . Mariologia mimo, że zamknięta, jednak jest w całości dostępna każdemu, tylko już nie ma możliwości dalszego pisania w tym temacie. Powielanie postów jest więc całkowicie zbędne.

Elżbieta
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez Tomasz » N sie 14, 2016 20:51

Przepraszam, że nie mogę uczestniczyć czynnie w dyskusjach na forum, jak również moderować prowadzonych dyskusji. Moderatorem forum jest Ela i ona podejmuje tutaj decyzje w kwestiach porządkowych. Jest mi bardzo przykro, że na forum dochodzi do pyskówek i personalnych ataków, co niestety powoduje znaczne obniżenie poziomu merytorycznego.
Bardzo proszę wszystkich użytkowników o powstrzymanie wszelkich złych emocji i przestrzeganie regulaminu strony. Musimy się zdecydować - albo będziemy potrafili ze sobą rozmawiać, albo zamykamy forum.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez anolis » N sie 14, 2016 21:38

Ze swej strony deklaruję, że się podporządkuję powyższej prośbie.
anolis
 
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konwersja i co dalej ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron