Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Ciekawe teksty

Ciekawe teksty

Postprzez Elżbieta » Cz kwi 08, 2010 08:57

Wysłany: Pon Sty 18, 2010 11:22
Oto co przyszło mo dzisiaj na pocztę


"Ty wierzysz, że Bóg jest jeden? Dobrze czynisz, demony również wierzą i drżą. Chcesz przeto poznać, nędzny człowieku, że wiara bez uczynków jest martwa? (Jk 2,19-20)

Żyjemy w czasach, kiedy wiara u wielu zamiera. Z jakiego powodu? Jedni mówią: Widziałem tyle nieprawości, tyle tragedii i zła, że nie mogę wierzyć, by wszystkim rządził dobry i sprawiedliwy Bóg. Inni twierdzą, że nie wierzą, ponieważ nie mogą wiary pogodzić ze swoim rozumem. Jakub zaś mówi, że są głębsze powody. Nie zależy to od naszych losów ani od naszego rozumu, lecz jest wynikiem tego, że nie obracamy w czyn naszej wiary.

Powieściopisarz rosyjski Mikołaj Leskow opisuje w opowiadaniu "Kuglarz Pamfalon", jak wysoki urzędnik cesarza Bizancjum wyrzekł się stanowiska, zaszczytów i dóbr, by jako święty słupnik prowadzić życie miłe Bogu. Im dłużej żył na swoim słupie, tym bardziej utwierdzał się w przekonaniu, że jest chyba jedynym człowiekiem w którym Bóg ma upodobanie. W samotności upajał się swoją pobożnością. Ale jakiś głos wezwał go, żeby poszedł do Damaszku i zobaczył Pamfalona. Po uciążliwej drodze i długim szukaniu znalazł wreszcie Pamfalona. Był przerażony, gdy okazał się on kuglarzem, który swoimi figlami zabawiał swawolny ludek i zarabiał dużo pieniędzy. Mimo to niczego się nie dorobił. Zawsze znajdowali się ludzie, którzy potrzebowali jego pomocy, a on nie odmawiał i pomagał szczerze i bezinteresownie. Święty poznał, że jego pobożność jest samolubstwem, Pamfalon zaś, przy całej lekkomyślności służył Bogu. Kochał bowiem ludzi nie słowami, lecz czynem.

Ap. Jakub wskazuje drogę do wiary czynnej w miłości. Tą drogą jest Chrystus, naśladowanie Go. Czynna miłość pomaga zachować wiarę i czyni ją autentyczną. Kogo Chrystus doprowadza do wiary, tego przemienia wewnętrznie. Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili (Ef 2,10). Wiara nie może ograniczać się do brania, bo wtedy jest martwa, tak jak pozbawione życia jest Morze Martwe, które pochłania wszystkie wody Jordanu. Nie ma odpływu i wszystko zatrzymuje dla siebie. Oto, na co umiera wiara.

Szukajcie Pana jak długo można Go znaleźć,
Wzywajcie Go jak długo jest blisko.
Niech grzesznik porzuci swoją drogę,
A mąż czyniący zło niech porzuci swoje zamiary
I niech zmierza do Pana,
A Pan ulituje się nad nim.

Roman Brandstaetter
---------------
ks. dr Alfred Jagucki, Tylko Jezus "
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Ciekawe teksty

Postprzez nika » Cz kwi 08, 2010 09:00

Wysłany: Pon Sty 18, 2010 22:52

Na moją pocztę przyszło to samo ale to bardzo piękne słowa

Ja jakis czas temu dostałam taką oto współczesną wersję Hymnu o miłości:


HYMN O MIŁOŚCI
(Medytacja współczesna)

Gdybym mówił tak,
Że byłbym słuchany przez miliony,
I był niezwykle popularny i podziwiany,
I miał wielkie wpływy
A miłości bym nie miał ?
- Byłbym niczym?

I gdybym organizował spektakularne wydarzenia
I głośne akcje charytatywne,
Lecz miłości bym nie miał ?
- Nic bym nie zyskał?

Miłość jest konkretna,
Wyraża się w służbie bliźniemu,
W pomaganiu mu,
Pochylaniu się nad nim w miłosierdziu?

Miłość jest szczodra i hojna,
Ofiarowuje to, co najcenniejsze,
A nie to, na czym zbywa;
Nie pyta o stan konta,
O tytuły ani stopnie naukowe, o kontakty?

Nie szuka prestiżu ani komplementów,
Nie lansuje siebie,
Nie ma względu na osoby,
Ani wizerunek?

Miłość jest serdeczna, życzliwa, otwarta,
Nie kalkuluje, nie kombinuje, nie przelicza,
Nie oczekuje odpłaty za dobro?

Miłość nie odwraca wzroku od cierpienia,
Od prawdziwych, codziennych, prostych potrzeb,
Miłość to nie zaspokajanie zachcianek,
Ani emocjonalne uniesienia,
Ani tani sentymentalizm?

Miłość wspiera, słucha, wybacza,
Podnosi na duchu;
Miłość daje szansę;
Miłość nikim nie pogardza,
Ale każdym się cieszy,
Nikogo nie wyklucza,
Nie odwraca się plecami;
Miłość nie zależy od nastroju,
Ciśnienia krwi czy okoliczności?

Miłość trwa jako ta,
Która jest fundamentem wszystkiego,
Bo jest u początku wszystkiego,
U początku naszego życia i naszego świata;
Miłość jest także kresem,
Niczym północ na zegarze,
Niczym ostatnia kartka w kalendarzu?
Jest pełnią,
Ostatecznym wymiarem
Ku któremu wszyscy zmierzamy,
Nawet jeśli nie jesteśmy tego świadomi?


Jak Wam się taka wersja podoba. Prawdę mówiąc je wolę oryginał ale słowa współczesne też piękne
nika
 
Posty: 61
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:18
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Ciekawe teksty

Postprzez Elżbieta » Cz kwi 08, 2010 09:01

Wysłany: Wto Lut 09, 2010 08:41

Dzisiaj dostałam na swoją pocztę wspaniały tekst, który również by pasował w rozważaniach biblijnych, ale dla porządku umieszczam go tutaj:


Dlaczego my i faryzeusze pościmy, a uczniowie nie poszczą? I rzekł im Jezus: Czyż mogą goście weselni się smucić, dopóki z nimi jest oblubieniec? (Mt 9,14-15)

Wszystkie religie moją swoich zwolenników, którzy je uważają za prawdziwe. Czy wiara chrześcijańska jest również jedną z wielu religii? Moim zdaniem wiara chrześcijańska nie jest "religią", gdyż cechą wszystkich religii jest to, że szukają Boga, czy Go może nie wyczują i nie znajdą. A my, chrześcijanie, wiemy, że nie jest On daleko od każdego z nas, albowiem w nim żyjemy i poruszamy się i jesteśmy (Dz 17,27-28). We wszystkich religiach ludzie wyciągają ręce, aby Boga ściągnąć do siebie, wiedząc, że tylko w Nim znajdą pokój i zbawienie. My zaś widzimy w Chrystusie rękę, którą Bóg wyciąga do nas, by nas przygarnąć do siebie, do domu ojcowskiego, gdzie Bóg będzie mieszkał z nami, gdzie otrze wszelką łzę z oczu i śmierci już nie będzie, ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie (Obj 21,4). W Jezusie Chrystusie sam Bóg zstąpił do nas.

Pewien wykładowca historii religii zapytał Sundar Singha:
- Czy pan znalazł w chrześcijaństwie coś, czego nie miał pan w swojej religii?
Odpowiedź brzmiała:
- Tak. Znalazłem Chrystusa.
- Wiem - odpowiedział nieco zniecierpliwiony profesor - ale chodzi mi o jakąś szczególną naukę lub w ogóle coś, czego pan przedtem nie posiadał.
Singha odpowiedział:
- Tą rzeczą szczególną, którą mam teraz, jest Chrystus!

Jeżeli mamy Chrystusa nie musimy się smucić i nie musimy pościć. Post jest wyrazem smutku, jest jednym z tych "dobrych uczynków", którymi ludzie we wszystkich religiach chcą sobie zjednać Boga. Przez post i inne własne zasługi nikt nie zbliży się do Boga. Rzeczą decydującą jest wiara, przyjęcia Jezusa Chrystusa. Tym różni się wiara chrześcijańska od innych religii. W Jezusie Synu Bożym, mamy pokój i zbawienie, to, czego pragną wyznawcy wszystkich religii. Kto uwierzy w Tego, który dla naszego zbawienia umarł i zmartwychwstał, ten nie może się smucić, podobnie jak goście weselni, dopóki jest z nimi oblubieniec.
Jezus - to imię najsłodsze na świecie,
Któremu nie ma równego.
To najcudowniejsze ze znanych kwiecie
Wzrosłe ze Słowa Bożego.

Leopold Staff
------------------------
ks. dr Alfred Jagucki, Tylko Jezus
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Ciekawe teksty

Postprzez nika » Cz kwi 08, 2010 09:03

Wysłany: Czw Lut 11, 2010 19:41
Bardzo króciutki ale bardzo mądry i piękny wiersz - modlitwa ks. bp. P. Anwailera:

"Sercem moim całym Ciebie, Panie, szukam
I do niebios Twoich wiarą moją pukam.

Nachyl się nade mną w swojej łaskawości
I co dzień mi wskazuj drogi Twej mądrości".
nika
 
Posty: 61
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:18
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  


Powrót do Odnaleźć Jezusa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron