Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Czy zostałem wybrany przez Boga do zbawienia ?

Czy zostałem wybrany przez Boga do zbawienia ?

Postprzez Tomasz » N sty 16, 2011 22:56

Heillosie - dlaczego w polu "wyznanie" wpisałeś "potępiony" - czy ktoś Cię potępił ?
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Transmisje Nabożeństw

Postprzez heillos » Pn sty 17, 2011 21:02

Proste... Nie zostałem wybrany (na razie?) przez Boga do zbawienia. Więc wyznaję moje potępienie. Póki (o ile w ogóle) Bóg nie uzna za stosowne mnie zbawić, takie wyznanie jest chyba najwłaściwsze.
heillos
 
  

Re: Czy zostałem wybrany przez Boga do zbawienia ?

Postprzez Tomasz » Pn sty 17, 2011 21:23

Proste... Nie zostałem wybrany (na razie?) przez Boga do zbawienia.


Bez urazy Heillosie - ale sądzę, że możesz być w bardzo dużym błędzie. Czy możesz uzasadnić, dlaczego tak sądzisz ?
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Czy zostałem wybrany przez Boga do zbawienia ?

Postprzez Elżbieta » Pn sty 17, 2011 23:27

A ja myślałam, że Bóg chce wszystkich zbawić i dlatego wysłał Swego Syna, aby odcierpiał nasze grzechy, ale jak Ty wiesz lepiej ...
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Czy zostałem wybrany przez Boga do zbawienia ?

Postprzez heillos » Wt sty 18, 2011 01:17

Owszem, Syna wysłał, ale wcale nie jest powiedziane, że ze zbawieniem dla wszystkich. Przez całe Pismo widać, że jednych wybiera do zbawienia, a innych nie. Wysłał, żeby zbawić wybranych. Mnie (na razie?) do tego grona nie wciągnął. Nie narodziłem się na nowo, nie chodzę z Bogiem a im więcej czytam Pismo, tym bardziej widzę, że moje serce zostało zatwardzone. A że w katolickie ,,no trudno, staraj się, a jak będziesz dobry, to zostaniesz zbawiony'' przestałem wierzyć, to wiem, że (przynajmniej na razie) jestem potępiony.
heillos
 
  

Re: Czy zostałem wybrany przez Boga do zbawienia ?

Postprzez Elżbieta » Wt sty 18, 2011 09:25

Tak uważasz? No to jeżeli tak doskonale wiesz, że Bóg nie chce dla Ciebie zbawienia, to powiedz mi co robisz tu na naszym forum ? Kto Ciebie tu skierował - szatan ? :mrgreen:
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Czy zostałem wybrany przez Boga do zbawienia ?

Postprzez Aleksander » Wt sty 18, 2011 11:41

Elżbieta napisał(a):Tak uważasz? No to jeżeli tak doskonale wiesz, że Bóg nie chce dla Ciebie zbawienia, to powiedz mi co robisz tu na naszym forum ? Kto Ciebie tu skierował - szatan ?:mrgreen:

Elżbieta pewnie nie miała na myśli, że na forum nie znajdziesz odpowiedzi. Nie pogonila, to taki obrazowy żart. Tak?
Myślę, że w twoich słowach kryje się raczej przekora. Nie jest to właściwy pogląd biblijny na predestynacje, lecz filozoficzny fatalizm. Nie mniej twoje słowa przypominają mi usprawiedliwienie Adama: obwinił Boga, bo to On dal mu Ewę, która go skusiła.
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Czy zostałem wybrany przez Boga do zbawienia ?

Postprzez Elżbieta » Wt sty 18, 2011 13:26

Oczywiście, że moim zamiarem nie było wyganianie kogokolwiek, tylko uświadomienie, że wszystkimi naszymi krokami kieruje Bóg, może czasem to co nas spotyka wydaje się niesprawiedliwe, niezrozumiałe, ale to nas popycha do Boga, tylko trzeba to przyjąć z wiarą i zaufaniem. To, że trafiłeś do nas świadczy, że jednak poszukujesz Boga, może sobie tego nie uświadamiasz, ale taka jest prawda. Dziwne i niepojęte są ścieżki Boga, ale trzeba Mu zaufać, a On wszystko dobrym uczyni
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Czy zostałem wybrany przez Boga do zbawienia ?

Postprzez heillos » Wt sty 18, 2011 14:57

Niestety twoje słowa to myślenie życzeniowe, nie mające poparcia w Piśmie. To nie jest tak, że każdego Bóg wiedzie do zbawienia. Najpierw miał swój mały Naród Wybrany, a pozostałych tępił, bo nie byli Wybrani. Później rozszerzył wybór ponadnarodowo (o ile to też nie jest tylko życzeniowe myślenie, bo może nadal zbawienie tyczy tylko Żydów), ale to nie tak, że wszyscy będą zbawieni. Tak naprawdę to niewielu będzie zbawionych patrząc na Pismo.
heillos
 
  

Re: Czy zostałem wybrany przez Boga do zbawienia ?

Postprzez Elżbieta » Wt sty 18, 2011 15:06

No to powiedz mi, co oznaczają te słowa :
"(15) ...aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. (16) Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. (17) Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony. (18) Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego. (19) A na tym polega sąd, że światłość przyszła na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność, bo ich uczynki były złe. (20) Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światłości i nie zbliża się do światłości, aby nie ujawniono jego uczynków. (21) Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego dokonane są w Bogu"
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Odnaleźć Jezusa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość