Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Od czego zacząć?

Od czego zacząć?

Postprzez Leo » Śr lut 12, 2014 22:28

Pytanie z pozoru błahe, a mnie nurtujące. Nie czuje się wyznawcą jakiejkolwiek religii chrześcijańskiej, chodzę czasami do kościoła, i chciałem kiedyś czytać Biblię większymi porcjami, ale zawsze odnajdowałem rzeczy które interesowały mnie bardziej. Chodzę do liceum, i Biblię omawiamy w małych porcjach na języku Polskim, ale to tylko analiza stosunkowo ważnych fragmentów. Na lekcji religii nie czuję, aby ktokolwiek z kolegów (tudzież całej młodzieży?) był zainteresowany religią. Ja nie jestem zresztą żadnym wyjątkiem. Moją wartością życiową którą wyznaje, to mogła by być wiara, gdyby nie środowisko w którym żyję.

Jedynie chyba pozostało chodzenie do kościoła słuchanie kazań. Ale też samemu chodzić w młodym wieku wydaje się niecodzienne, gdyby znaleźć chociaż drugą osobę z którą można przynajmniej raz w tygodniu pójść na tą mszę świętą... :wink:

Nie chcę wyjść na jakiegoś czuba. Nie czuje się wyznawcą religii katolickiej, ani jakiejkolwiek chrześcijańskiej. Formalnie, może jestem - ale nie znajduje oparcia, nie mam jak czcić Boga. W środowisku w którym żyję pozostaje mi tylko czczenie boga w kościele, i u siebie w domu samemu. Wierze, że po śmierci może nas czekać Królestwo Boże.

Jak myślicie, co powinienem (i inne osoby być może w podobnej sytuacji) zrobić w takiej sytuacji?
Leo
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr lut 12, 2014 22:11
wyznanie: Na razie brak.
  

Re: Od czego zacząć?

Postprzez Elżbieta » Śr lut 12, 2014 22:40

Witaj Leo, z chęcią bym CI pomogła, ale wydaje mi się , ze jesteś z Kościoła Katolickiego, a my jesteśmy Luteranami, więc nie wiem, czy rzeczywiście chcesz od nas pomocy.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Od czego zacząć?

Postprzez Leo » Śr lut 12, 2014 22:57

Jestem z kościoła katolickiego.
Leo
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr lut 12, 2014 22:11
wyznanie: Na razie brak.
  

Re: Od czego zacząć?

Postprzez Elżbieta » Śr lut 12, 2014 23:19

No właśnie tak sądziłam.
Co ja Ci mogę poradzić? Jeżeli szukasz tutaj pomocy, to mogę Ci poradzić jedynie, żebyś zaczął czytać Nowy Testament, ale nie od razu całość, ale najwyżej po jednym rozdziale i zapomnij o komentarzach , sam się zacznij nad tekstem zastanawiać. Co jeszcze?Zanim weźmiesz się do czytania, poproś Boga, by CI pomógł w Twoich poszukiwaniach - to naprawdę pomaga. Jeżeli czegoś nie będziesz mógł zrozumieć, albo coś Ci się wyda dziwne, to pytaj. Tutaj o wszystko można zapytać, a my w miarę naszym możliwości postaramy Ci się pomóc.
Życzę Ci By Duch Święty obudził w Tobie rzeczywiste pragnienie poszukiwań.
Serdecznie pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Od czego zacząć?

Postprzez weeebok » Pt lip 31, 2015 07:15

Witam sam zacząłem samodoskonalenie, długo byłem w dołku, nie mogłem się pozbierać, ale rozpocząłem terapię z psychoterapeutą , do tego pomógł mi zaprzyjaźniony ksiądz i staram się byc co raz lepszym człowiekiem, zobaczymy jak to wszytko wyjdzie.
weeebok
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt lip 31, 2015 07:11
wyznanie: prawoswany
  

Re: Od czego zacząć?

Postprzez Aleksander » Pt lip 31, 2015 21:58

Witaj Leo. Pomocnym jest przyłączenie się do grupy młodzieżowej w kościele. Wspólne dyskusje oraz wspolne spotkania są bardzo zachęcające i budujące. Właśnie tak ja postąpiłem 24 lata temu. Od tego momentu nigdy kościoła nie zostawiłem u wiary nie porzuciłem. Znalazłem też żonę i wychowałem prawie 3 dzieci też wierzących w Chrystusa.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Od czego zacząć?

Postprzez Klamka_82 » So lis 06, 2021 13:16

Poproś Boga o pomoc. Pomódl się szczerze, własnymi słowami zwróć się do Niego. Jeśli zrobisz to ze szczerością i otwartym sercem, On na pewno wysłucha Twojego wołania, przygarnie Cię i poprowadzi. Gdy już zaufasz mu w pełni na twojej drodze pojawią się ludzie, którzy będą szli z Tobą a nie tylko obok Ciebie.
W moim największym kryzysie życiowym, gdy już własnymi siłami (ani z pomocą innych ludzi: lekarzy, specjalistów, rodziny) nie potrafiłam sobie pomóc, zawołałam Boga o pomoc. Nie prosiłam aby mnie wyleczył czy naprawił moje zrujnowane życie. Poprosiłam Go po prostu o to, żeby pocieszył mnie i wskazał mi drogę ku sobie. Bóg spełnił moja prośbę. Zesłał na mnie Ducha Świętego i wtedy poczułam, że wszystkie troski, które do tej pory nie dawały mi normalnie funkcjonować przestały być straszne.
Jak bardzo w takiej sytuacji otwiera się serce, oczy i uszy człowieka, wie tylko ten, który tego doświadczył.
Leo pewnie już nie przeczyta tego co napisałam, ale może komuś innemu moje słowa dodadzą otuchy?
Klamka_82
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz lis 04, 2021 12:45
wyznanie: Chrześcijańskie
  


Powrót do Odnaleźć Jezusa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron