Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Trzy dowody istnienia Boga

Re: Trzy dowody istnienia Boga

Postprzez Tomasz » Wt sty 28, 2014 19:00

Chodzi o to, że to właśnie dusza artysty powoduje, że człowiek wierzy w to co chce. I to widać na przestrzeni lat. Ale religie są tak kolorowe jak kwiatki, a mają podstawę wraz z początkiem pierwszych artystycznych ludzi na świecie. Do tego czasu, gdy człowiek wie już więcej o świecie (rozwija nauke), i wie że można opisać wiele rzeczy (które kiedyś były określane jako... przypadki), można już wytłumaczyć. Ale wraz z nauką wiemy, że to mózg jest odpowiedzialny od tego, co sobie wyobrazi i co sobie myśli. Religia jest oparta na artystycznych wizjach sił nadprzyrodzonych. Problem jest tylko, by się przełamać i to zrozumieć - bo, jak sami powiedzieliście, nie ma materialnych dowodów na to, że bóg istnieje, a jest duże prawdopodobieństwo że człowiek go sobie po prostu wymyślił.


Jest koncepcja całkowicie odwrócona od wizji chrześcijaństwa i w zasadzie wcale nie nowa. W/g niej to człowiek stworzył sobie "boga", aby mieć jakieś odniesienie do życia, wartości i td. W istocie jest jednak całkowicie odwrotnie.
Myślę, że popełniasz tutaj podstawowy błąd próbując udowodnić istnienie Boga za pomocą rozumu, natomiast poruszamy się tutaj w zupełnie innym wymiarze. To mniej więcej tak, jakbyś próbował zmierzyć prąd elektryczny za pomocą linijki. Nie da się tego zrobić, bowiem używasz niewłaściwych narzędzi. Nie zmierzysz natężenia elektrycznego linijką, ekierką, czy też innymi tego typu przyrządami. Czy to jednak oznacza, że prąd nie istnieje ? Owszem - nie widzisz go, ale może Cię porazić, gdy dotkniesz przewodu. Podobnie jest z wiarą, jeżeli nie dotkniesz jej sercem, nie poczujesz jej.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Trzy dowody istnienia Boga

Postprzez Dawid90dd » Wt sty 28, 2014 20:08

Widzę że nadal wielu ludzi tutaj nic nie rozumie.

A co by człoiwk osiągnął bez pomocy Boga ?????? Ze samochod zbudował, samolot, satelite ? Wszystko przeminie, bo tak jest zapisane u Boga, nawet jak zbudują drabine do nieba.

Człowiek powstał z ewolucji, i ma to swoje materialne dowody. Nie ma pan tu żadnego pola do popisu, i na tym zakończę pańską desperacje jednym słowem.: Kropka.
Jako iż człowiek powstał z ewolucji, to właśnie on za pomocą rozumu (który również wywodzi się z ewolucji) zbudował pierwsze narzędzia, a potem, jak to pan wylicza: samochód, samolot, satelitę.


Ty który się mienisz mędrcem nie jesteś nawet maleńką drobinką , nawet maleńkim pyłkiem w ogromie tego świata, a uważasz, żeś już poznał tajemnice które nim rządzą, że już wiesz wiele więcej od tych co schylają głowy przed Stworzycielem tego wszystkiego.

Nie uważam, że poznałem tajemnice wszechświata, ale uważam, że poznają ją ludzie którzy wierzą w naukę - którzy ją rozwijają, którzy obserwują świat rzeczywisty a nie urojony.


Myślę, że popełniasz tutaj podstawowy błąd próbując udowodnić istnienie Boga za pomocą rozumu, natomiast poruszamy się tutaj w zupełnie innym wymiarze.

Jeżeli pan uważa, że nie można używać rozumu "do poznania boga", to znaczy że w boga wierzą ludzie... nierozumni??
A drugi problem polega na tym, że nie odkryjemy czy jest jakiś wymiar wyżej, lub czy coś w nim jest. To tak jak istota dwuwymiarowa w trójwymiarowym świecie, nie pozna trójwymiaru.
Dawid90dd
 
Posty: 9
Dołączył(a): So sty 25, 2014 00:54
wyznanie: bezwyznaniowy nonteista
  

Re: Trzy dowody istnienia Boga

Postprzez Elżbieta » Wt sty 28, 2014 20:42

Człowiek powstał z ewolucji, i ma to swoje materialne dowody.

Akurat ja na tym forum nieco różnię się w poglądach od niektórych tutaj piszących. Jestem zwolennikiem ewolucji, jednak to absolutnie mi nie przeszkadza w wierze w istnienie Boga, bo tak naprawdę nie jest możliwym określenie długości trwania poszczególnych dni stworzenia. Jeżeli niczego nie było, to i czasu również nie było, więc wszelkie określanie długości trwania poszczególnych dni nie bardzo mają sens. Oczywiście nie wszyscy muszą się z moją teorią zgodzić, jednak powtarzam, że teoria ewolucji nie przekreśla istnienia Boga.
Pragnę Ci jeszcze zwrócić uwagę na to, że nie dałeś mi odpowiedzi na moje pytanie, skąd się wzięły te najmniejsze cząsteczki z których stworzona jest materia. Skąd się wziął wielki wybuch, i co mogło wybuchnąć, jeżeli na początku nic nie było?
Ludzie już bardzo wiele potrafią, zgoda, nauka doszła do takich wyżyn, że pojedynczy człowiek nie jest w stanie ogarnąć jej nawet w małej cząstce. Wiemy jak jest zbudowana komórka, a nawet jak zbudowane są wszystkie organizmy, jednak nie potrafimy tej cząsteczki każdego organizmu ożywić. Nadal jesteś pewien, że człowiek swoim rozumem potrafi wszystko ogarnąć ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Trzy dowody istnienia Boga

Postprzez Tomasz » Wt sty 28, 2014 20:58

Jeżeli pan uważa, że nie można używać rozumu "do poznania boga", to znaczy że w boga wierzą ludzie... nierozumni??


Cały czas kręcisz się w kółko próbując mierzyć ten prąd elektryczny linijką ;) Boga możemy poznać tylko poprzez wiarę, a nie rozum. Bowiem rozum ludzki nie jest w stanie ogarnąć Boga. Podam inny przykład - jeżeli kogoś kochasz, czy kierujesz się rozumem ?

(na marginesie - na forum raczej nie zwracamy się do siebie per "pan")

Człowiek powstał z ewolucji, i ma to swoje materialne dowody.


Tutaj akurat wcale nie ma żadnych konkretnych dowodów. To jest również teoria oparta na pewnych założeniach i poszlakach.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Trzy dowody istnienia Boga

Postprzez Elżbieta » Wt sty 28, 2014 21:42

Człowiek powstał z ewolucji, i ma to swoje materialne dowody.


Tutaj akurat wcale nie ma żadnych konkretnych dowodów. To jest również teoria oparta na pewnych założeniach i poszlakach.


Prawdę powiedziawszy też słyszałam, że teoria ewolucji nie jest do końca pewna, ale jeszcze raz powtarzam, to nie jest absolutnie dowód przeciwko istnieniu Boga.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Trzy dowody istnienia Boga

Postprzez Dawid90dd » Wt sty 28, 2014 23:36

Przestańcie używać owe tanie chwyty erystyczne, które można się już nauczyć czytając wasze posty.
Dawid90dd
 
Posty: 9
Dołączył(a): So sty 25, 2014 00:54
wyznanie: bezwyznaniowy nonteista
  

Re: Trzy dowody istnienia Boga

Postprzez Dawid90dd » Wt sty 28, 2014 23:39

Rozmowa z wami to Propane Nightmare. Niemożliwa.

Wciąż te same tanie hasła, nie mówiące nic kompletnie o rzeczywistości. Pytania które nie mają odpowiedzi, ale które nie odnoszą się do niczego - tanie chwyty erystyczne, lub błędy intepretacyjne
Rozmawiajcie sobie sami. Błądźcie w cieniu. 8-)

Wycięto z powodu naruszenia regulaminu:
2. Treści propagujących nauki niezgodne z doktryną Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w R.P.
3. Treści propagujących tzw. teologie liberalne i progresywne, które uważamy za nauki diabelskie.
4. Agitacji do innych kościołów i związków wyznaniowych.
Dawid90dd
 
Posty: 9
Dołączył(a): So sty 25, 2014 00:54
wyznanie: bezwyznaniowy nonteista
  

Re: Trzy dowody istnienia Boga

Postprzez Elżbieta » Wt sty 28, 2014 23:51

A co Ty takiego nowego wnosisz do dyskusji ? Powiedziałeś coś konstruktywnego? Odpowiedziałeś na moje pytania ? Wybacz, nie zauważyłam, byś coś powiedział co by zawróciło mnie z mojej błędnej drogi. Więc chyba nadal będziemy "błądzić w cieniu"
A Tobie życzę, byś spotkał na swej drodze Tego , którego tak zwalczasz - a bywały takie wypadki, bywały, bo Bóg nie jest na tyle słaby by nie mógł największego niedowiarka przekonać o swoim istnieniu, tylko takie wypadki nie zawsze bywają bardzo miłe dla delikwenta
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Trzy dowody istnienia Boga

Postprzez Elżbieta » Śr sty 29, 2014 00:16

Jestem wystarczająco młody i gotowy do boju, by ruszyć z armią niepokonaną. Armią która będzie budować kolejne pokolenie, która nie będzie dyskutowała z taboretami, pytającymi "skąd się wziął ten kamień, a ta ziemia". ZIEMIA JEST I GŁAZ BYŁ, ot cała odpowiedź na filozoficzne pytania. Nigdy się nie dowiemy, bo to wymiar wyżej, ale jeszcze raz powtarzam
człowiek nie ma podstaw by tworzyć imaginacje wyższego wymiaru, wstawia w niego postacie które mu odpowiadają.

Tak, jesteś wystarczająco młody i bojowy, ale czy rozumny - nie wiem. Widziałam już takich jak Ty, tylko pamiętajże nie wiesz co Ciebie w życiu spotka, nie wypowiadaj więc słów, których w przyszłości możesz się wstydzić. Nie Ty pierwszy i nie Ty ostatni wyruszasz na bój przeciwko Bogu i nie ty ostatni w nim polegniesz :)

A na do pożegnanie dam Ci to :):
Niech ci błogosławi Pan i niechaj cię strzeże; niech rozjaśni Pan oblicze swoje nad tobą i niech ci miłościw będzie; niech obróci Pan twarz swoją ku tobie i niech ci da pokój.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Trzy dowody istnienia Boga

Postprzez Jacek » Śr sty 29, 2014 09:00

Ja zawsze ostrzegałem administracje strony, aby być czujny i bezwględnie wyrzucać z forum, ludzi ktorzy przychodzą siać zamęt, i zwątpienie. Przyzwalnie na niektore wypowiedzi na stronie Konfesyjni, mozna porównać niestety do niekontrolowanej psudodemokracji ktora zalegla sie w kosciołach luteranskich, a ktora na naszych oczach prowadzi do upadku tych kosciołow. Gdybym ja byl administratorem, nigdy bym nie pozwolil, aby jakis młody gniewny, zwolennik pseudo-nauki, starał się obalać podstawowe dogmaty chrezscijanstwa, na stronie ortodoxyjnej. Własnie czeste konflikty wywolywane na tej stronie sa spowodowane wielką tolerancja, osób nieprzychylnych stronie. Ale jak wczesniej powiedziałem, nie jest to moja strona, i nie zamierzam sie administracji wtrącać. Albowiem są pewne granice wypowiedzi , ktorych przekroczyć nie wolno.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Odnaleźć Jezusa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron