Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Modlitwy codzienne

Re: Modlitwy codzienne

Postprzez Elżbieta » Pt mar 26, 2010 01:58

Tomasz napisał: Wysłany: Nie Mar 07, 2010 00:11

Polecajmy Panu Bogu w modlitwie naszego kolegę-forumowicza o nicku "R!", który dzisiaj przeżywa uroczystość wstąpienia do naszego Kościoła.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy codzienne

Postprzez Elżbieta » Cz kwi 22, 2010 09:07

Obj. 11,15
Panowanie nad światem przypadło w udziale panu naszemu i Pomazańcowi jego i królować będzie na wieki wieków

Panie Boże, Stworzycielu nieba i ziemi! Jedynie Ty jesteś prawdziwym Bogiem i Tobie należy się cześć i chwała. Uwielbiłeś imię swoje w cudownych dziełach Twoich. Objawiłeś dobroć Twą i miłość w krzyżu Jezusa Chrystusa. Tobie i Synowi Twojemu w Twej świątyni niebieskiej oddają cześć aniołowie i zbawieni. Otwieram przed Tobą moje serce i wielbię imię Twoje.
Boże, czy zechcesz przyjąć ode mnie niegodnego pieśń chwały Twojej?
Jestem człowiekiem nieczystych warg. W moim sercu gnieździ się grzech i nieprawość. Daleka jest moja droga do życia w świętości, do którego mnie powołałeś. Boże Miłosierny, oczyść moje serce, poświęć je przez Ducha Świętego, abym mógł stanąć przed obliczem Twoim bez bojaźni i trwogi. Oczyść moje wargi,abym był godny wielbić Cię i chwalić w mojej pieśni. Przeprowadź mnie , Boże litościwy, przez bramę śmierci do królestwa życia wiecznego, abym wraz z wszystkimi wybranymi mógł wysławiać Cię na wieki. Amen.

"Z całego serca szukam Ciebie"
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy codzienne

Postprzez Elżbieta » Pt kwi 23, 2010 07:18

Ps 119,81
Dusz moja tęskni do zbawienia Twojego, oczekuje słowa Twojego.

Boże wszechmogący, dziękuję Ci , że stworzyłeś nas na wzór i podobieństwo swoje. Grzech zniszczył obraz Twój w każdym człowieku, narodzonym w naturalny sposób. A jednak w sercach dzieci Twoich pozostała iskra tęsknoty za Tobą. Roznieć ją, aby wszyscy ludzie zwrócili się ku Tobie i w Tobie znaleźli uciszenie w tym świecie pełnym niepokojów.
Panie, napełń i moje serce tęsknotą za Tobą, za powtórnym przyjściem Syna Twojego, za życiem w społeczności z Bogiem moim jedynym tu i teraz, a nade wszystko za bytowaniem w domu Twoim, gdzie nasz Zbawiciel poszedł przygotować nam miejsce. Spraw łaskawie, abym każdego dnia z radością pochylał się nad Biblią i tęsknie oczekiwał na Słowo Twoje, wszak przez nie mnie prowadzisz i w Duchu Świętym napełniasz mocą ku zbawieniu. Nic nie ukoi mojej tęsknoty tylko Słowo Twoje, gdyż przez nie zbliżasz się do mnie i rozpraszasz mroki i smutki mojego życia. Dusza moja oczekuje Słowa Pana mojego jedynego i tęskni do wiecznego zbawienia. Amen.

"Z całego serca szukam Ciebie"
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy codzienne

Postprzez Piotr » Wt maja 04, 2010 11:27

Kiedy się wydaje, że upadam

Panie, czy chcesz mi coś powiedzieć?
Bo...

Porażka nie oznacza, że przegrałem,
tylko że jeszcze nie odniosłem sukcesu.

Porażka nie oznacza, że nic nie zyskałem,
tylko że się czegoś nauczyłem.

Porażka nie oznacza, że jestem głupcem,
tylko że mam dość wiary, aby próbować.

Porażka nie oznacza, że mam się wstydzić,
tylko że ośmieliłem się próbować.

Porażka nie oznacza, że mam rezygnować,
tylko że muszę postępować w inny sposób.

Porażka nie oznacza, że jestem gorszy,
tylko że nie jestem doskonały.

Porażka nie oznacza, że straciłem czas,
tylko że mogę zacząć od nowa.

Porażka nie oznacza, że powinienem się poddać,
tylko że muszę bardziej się starać.

Porażka nie oznacza, że nigdy mi się nie uda,
tylko że muszę mieć więcej cierpliwości.

Porażka nie oznacza, że Ty mnie opuściłeś,
tylko że masz lepszy pomysł.

Amen.
Piotr
 
Posty: 241
Obrazki: 0
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:22
Lokalizacja: Bożenkowo
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Modlitwy codzienne

Postprzez Elżbieta » So maja 22, 2010 23:55

Dz. 2,1.4a
Gdy nadszedł dzień Zielonych Świąt, byli wszyscy razem na jednym miejscu. I napełnieni zostali wszyscy Duchem Świętym

Panie Boże, który przez usta proroków i Słowo Jezusa Chrystusa obiecałeś nam zesłać Ducha Świętego, dziękuję Ci, że wypełniłeś swoją obietnicę. Wylałeś swojego Ducha na uczniów Twojego Syna i Tchnieniem Ducha Prawdy nieustannie ożywiasz wierne sługi Twoje.
Boże, dziękuję Ci, ze przez Chrzest w imię Jezusa Chrystusa został mi dany zadatek Ducha Świętego. Przez Niego mogę umacniać się w wierze i pod Jego przewodnictwem podążać ku celowi, który wyznaczyłeś wszystkim Twoim dzieciom.
Boże Wszechmogący, pokornie proszę , spraw, bym nigdy nie zasmucił Twojego Ducha Świętego, ale był mu poddany i przez Niego uświęcał moje życie. Niechaj Duch Twój nieustannie przypomina mi prawdę, która przez Syna Twojego została zwiastowana światu, bym coraz lepiej poznawał zbawienną wolę Twoją i wielbił Cię z wdzięcznością i radością.
Wysłuchaj mnie łaskawie, Boże i Panie, przez Jezusa Chrystusa, który z Tobą i z Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków . Amen.

"Z całego serca szukam Ciebie"
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Modlitwy codzienne 1

Postprzez Kazimierz » Cz sie 16, 2012 15:42

Kochany Ojcze dziękuję Ci za ten przepięknie stworzony świat,który jest tylko cieniem wieczności.Idę do sklepu,przyjemne ciepło,słoneczko.Ludzie tacy uśmiechnięci-Dzień dobry,Dzień dobry....,śpiew ptaków.
Przyjdź Panie Jezu rychło, przyjdź.
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Refleksja na dziś

Postprzez Kazimierz » Pt sie 17, 2012 10:55

Kochany Ojcze ,Ty który zgłębiasz nasze serca dotykaj nas,naszych serc,żebyśmy się coraz bardziej otwierali na Ciebie,na Twoją miłość i w swoim postępowaniu zawsze kierowali się miłością.Wiesz jacy jesteśmy ułomni-Ty nas wspieraj,pocieszaj.
Prosimy Cię też otwieraj serca tych którzy Cię nie poznali.
Pocieszaj i napełnij pokojem wszystkich utrapionych,szczególnie będących na łożu śmierci,czy cięzko chorych.
Ty jedynie jesteś naszym Panem i władcą.Tobie nich będzie chwała,na wieki,wieków w imieniu Jezusa i Ducha Świętego.Amen
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Na nowy tydzień

Postprzez Kazimierz » Pn sie 20, 2012 07:57

Mam propozycję,że każdy kto chcę się przyłączyć do modlitwy niech napisze Amen
Co wy na to?

Kochany Ojcze ,Ty który zgłębiasz nasze serca dotykaj nas,naszych serc,żebyśmy się coraz bardziej otwierali na Ciebie,na Twoją miłość i w swoim postępowaniu zawsze kierowali się miłością.Wiesz jacy jesteśmy ułomni-Ty nas wspieraj,pocieszaj.

Chcemy być światłością świata,solą ziemi.Wiem jakimi jesteśmy i nie pozwól przede wszystkim byśmy popadli w pychę,ze coś możemy zawdzięczać sobie.Uwielbiamy Cię i wysławiamy.
Ojcze,chcemy być pomimo swej ułomności takimi pustymi narzędziami,za pomocą których będziesz budował swój Kościół.
Chcemy się wsłuchiwać w Twoją wolę i wskaż nam drogę w kierunku odrodzenia,wzmocnienia naszego Kościoła Luterańskiego.
Naucz nas przekazywać ewangelię w mocy Ducha,a nie w mądrości słowa.
Tobie,na chwałę a nam na wieczne zbawienie,przez Jezusa Chrystusa.Amen
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Na nowy tydzień

Postprzez Dredd » Pn sie 20, 2012 09:28

Amen.
Dredd
 
Posty: 176
Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 11:58
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
  

Re: Na nowy tydzień

Postprzez Elżbieta » Pn sie 20, 2012 19:07

Amen
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Codzienne intencje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości