Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Zerwany Ekumenizm

Co słychać u naszych braci z innych krajów

Re: Zerwany Ekumenizm

Postprzez Jacek » Cz kwi 08, 2010 00:43

Wysłany: Nie Lut 14, 2010 14:21
Pani Biskup- Dla mnie kobieta Biskup zakrawa na groteske i smesznosc i brak autorytetu EKD. W Bundesrepublice tzw. zdrowym kosciolem pozostanie SELK. EKD cierpi na chorobe liberalna.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Zerwany Ekumenizm

Postprzez Focjusz » Cz kwi 08, 2010 00:46

Wysłany: Nie Lut 14, 2010 18:43
Ja uważam że najwiekszym wrogiem chrześcijaństwa (w obecnych czasach) jest liberalizm i nadmierny modernizm
Focjusz
 
  

Re: Zerwany Ekumenizm

Postprzez Focjusz » Cz kwi 08, 2010 00:47

Wysłany: Nie Lut 28, 2010 14:56

Znalazłem nową informacje. Pozytywna . Jest wiec szansa na poprawę stosunków z EKD
http://www.ekumenizm.pl/content/article ... 618731.htm
Focjusz
 
  

Re: Zerwany Ekumenizm

Postprzez Jacek » Cz kwi 08, 2010 00:48

Wysłany: Nie Lut 28, 2010 23:14 Temat postu: Pani Kaesmann

Niektorzy Luteranie na jednym z forum; pochwalaja Pania Kaesmann pelniaca urzad Biskupa EKD; ze jest osoba z honorem. O ile mi wiadomo; osoba honorowa ; to taka osoba ktora kieruje sie wysoka postawa moralna; co jest zwiazane z scislym przestrzeganiem prawa. Pani Kaesmann/ opuszczam celowo tytul duchowny/ majac wyzsze teologiczne wyksztalcenie; bedac osoba na drabinie spolecznej na szczytach wladzy; swiadomie lamie prawo. I co niektorzy sie ciesza ze postapila z honorem; ustepujac ze stanowiska. No widac jak u niektorych osob slowo honor kojarzy sie z przyzwoleniem na swiadome popelnienie przestepstwa; a pozniej w razie wpadki tzw. HONOROWE USTAPIENIE ZE STANOWISKA.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Zerwany Ekumenizm

Postprzez Elżbieta » Cz kwi 08, 2010 00:53

Wysłany: Nie Lut 28, 2010 23:33

Vikingu, nie sądzę, by prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu było świadomym działaniem, tym bardziej, że jak można było przeczytać, stężenie alkoholu we krwi było dosyć wysokie.

Wydaje mi się, że jednak powinieneś wziąć sobie bardziej do serca 1Kor,13 . Nie oznacza to, że uważam że była biskup jest w porządku i jest bez winy, ale nie sądzę, że powinieneś pisać o niej z taką złością - to nie po Bożemu. Od osądzania jest Bóg, a nie Jego stworzenie.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Zerwany Ekumenizm

Postprzez Jacek » Cz kwi 08, 2010 00:54

Wysłany: Nie Lut 28, 2010 23:38 Temat postu: Pani Kaesmann

Ja nie jestem Biskupem. I gdy wipije jedno nawet piwo nie wsiade do samochodu; bo mam swiadomosc; jakie skutki to moze spowodowac. A na co ta Pani liczyla?. Przeciez z racji pelnienia wysokiego urzedu; przyslugiwal jej sluzbowy samochod z kierowca.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Zerwany Ekumenizm

Postprzez Elżbieta » Cz kwi 08, 2010 00:56

Wysłany: Nie Lut 28, 2010 23:43

może zbyt wiele wypiła i nie zdawała sobie sprawy z tego co robi
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Zerwany Ekumenizm

Postprzez Jacek » Cz kwi 08, 2010 00:58

Wysłany: Nie Lut 28, 2010 23:44 Temat postu: Pani Kaesmann

Czy Pani Kaesmann miala swiadomosc; ze ktos mogl niewinnie zginac; a ja mam sie nad Nia rozczulac w pieknych slowach?
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Zerwany Ekumenizm

Postprzez Jacek » Cz kwi 08, 2010 00:58

Wysłany: Nie Lut 28, 2010 23:47 Temat postu: Pani Kaesmann

No to jak mogla taka osoba kierowac Kosciolem EKD?. Przeciez to jest osoba nieodpowiedzialna.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Zerwany Ekumenizm

Postprzez Tomasz » Cz kwi 08, 2010 01:01

Wysłany: Nie Lut 28, 2010 23:54 Temat postu: Re: Pani Kaesmann

Viking napisał:
Niektorzy Luteranie na jednym z forum; pochwalaja Pania Kaesmann pelniaca urzad Biskupa EKD; ze jest osoba z honorem. O ile mi wiadomo; osoba honorowa ; to taka osoba ktora kieruje sie wysoka postawa moralna; co jest zwiazane z scislym przestrzeganiem prawa. Pani Kaesmann/ opuszczam celowo tytul duchowny/ majac wyzsze teologiczne wyksztalcenie; bedac osoba na drabinie spolecznej na szczytach wladzy; swiadomie lamie prawo. I co niektorzy sie ciesza ze postapila z honorem; ustepujac ze stanowiska. No widac jak u niektorych osob slowo honor kojarzy sie z przyzwoleniem na swiadome popelnienie przestepstwa; a pozniej w razie wpadki tzw. HONOROWE USTAPIENIE ZE STANOWISKA.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Zgadzam się w 100 % z Vikingiem. Mamy zachwycać się tym, jak jest honorowa i ustąpiła ze stanowiska ?. Przepraszam - ale w takich okolicznościach nie wyobrażam sobie innego zachowania. Był to jej obowiązek.
Nie wiem, czy ta cała sytuacja nie była przypadkiem jakimś znakiem dla EKD, że niestety Kościół ten poszedł w bardzo złym kierunku.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luteranizm na świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości