Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Zerwany Ekumenizm

Co słychać u naszych braci z innych krajów

Re: Zerwany Ekumenizm

Postprzez Elżbieta » Cz kwi 08, 2010 01:04

ysłany: Pon Mar 01, 2010 00:04
A czy ja mówiłam, że ustąpienie ze stanowiska nie było jej obowiązkiem ?
Też sobie nie wyobrażam innego zachowania, ale to wcale nie znaczy, że mamy na nią wylewać "kubeł pomyj" i tryskać nienawiścią
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Zerwany Ekumenizm

Postprzez Tomasz » Cz kwi 08, 2010 01:06

Wysłany: Pon Mar 01, 2010 00:16
Nie wylewamy pomyj jak również nie tryskamy nienawiścią. Jest nam bardzo przykro, że dzięki takim osobom inni będą teraz wylewać kubły pomyj na wszystkich Luteran.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Zerwany Ekumenizm

Postprzez Elżbieta » Cz kwi 08, 2010 01:08

Wysłany: Pon Mar 01, 2010 00:30
ja to tak odbieram , przykro mi
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Zerwany Ekumenizm

Postprzez Jacek » Cz kwi 08, 2010 01:15

Wysłany: Pon Mar 01, 2010 06:55 Temat postu: Do ELI

Niestety- To juz sie stalo. Teraz drwia i sie smieja z Luteran. A krytykowanie jej postawy - to zarzucanie nam zlosliwosci ?. Droga Elu - Jaki kubel pomyj?. Nawet gazety luteranskie na calym swiecie potrafia uzyc mocniejszych slow.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Zerwany Ekumenizm

Postprzez Elżbieta » Cz kwi 08, 2010 01:17

Wysłany: Pon Mar 01, 2010 08:19 Temat postu: Re: Do ELI

Viking napisał:
Niestety- To juz sie stalo. Teraz drwia i sie smieja z Luteran. A krytykowanie jej postawy - to zarzucanie nam zlosliwosci ?. Droga Elu - Jaki kubel pomyj?. Nawet gazety luteranskie na calym swiecie potrafia uzyc mocniejszych slow.
----------------------------------------------------------------------------------------------

Mat 18,21-35
Wtedy przystąpił Piotr do niego i rzekł mu: Panie, ile razy mam odpuścić bratu memu, jeżeli przeciwko mnie zgrzeszy? Czy aż do siedmiu razy? Mówi mu Jezus: Nie powiadam ci: do siedmiu razy, lecz do siedemdziesięciu siedmiu razy. Dlatego Królestwo Niebios podobne jest do pewnego króla, który chciał zrobić obrachunek ze sługami swymi. A gdy zaczął robić obrachunek, przyprowadzono mu jednego dłużnika, który był mu winien dziesięć tysięcy talentów. A ponieważ nie miał z czego oddać, kazał go pan sprzedać wraz z żoną i dziećmi, i wszystkim, co miał, aby dług został spłacony. Wtedy sługa padł przed nim, złożył mu pokłon i rzekł: Panie! Okaż mi cierpliwość, a oddam ci wszystko. Tedy pan ulitował się nad owym sługą, uwolnił go i dług mu darował. A gdy ów sługa wyszedł, spotkał jednego ze swych współsług, który był mu winien sto denarów; i pochwyciwszy, dusił go, mówiąc: Oddaj, coś winien. Wtedy współsługa jego, padłszy na kolana, prosił go mówiąc: Okaż mi cierpliwość, a oddam ci wszystko. On jednak nie chciał, lecz odszedł i wtrącił go do więzienia, dopóki nie odda długu. A współsłudzy jego widząc to, co zaszło, zasmucili się bardzo i poszedłszy, opowiedzieli panu swemu wszystko, co się stało. Wtedy przywołał go pan jego i rzekł mu: Sługo zły! Wszystek tamten dług darowałem ci, boś mnie prosił. Czy i ty nie powinieneś był zlitować się nad współsługą swoim, jak i ja zlitowałem się nad tobą? I rozgniewał się pan jego, i wydał go katom, żeby mu oddał cały dług. Tak i Ojciec mój niebieski uczyni wam, jeśli każdy nie odpuści z serca swego bratu swemu.

Modlitwa z Chin
Panie obudź swój Kościół
- a zacznij ode mnie
Panie buduj swój zbór
- a zacznij ode mnie
Panie ześlij pokój i poznanie Boga na ziemię
- a zacznij ode mnie
Panie przynieś wszystkim ludziom swoją miłość i prawdę
- a zacznij ode mnie

Modlitwa Pańska
... i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom...

Jan 13,35
Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie

1 Piotra 4,8
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów.

1 Jana 4,7-21
Umiłowani, miłujmy się nawzajem, gdyż miłość jest z Boga, i każdy, kto miłuje, z Boga się narodził i zna Boga. Kto nie miłuje, nie zna Boga, gdyż Bóg jest miłością. W tym objawiła się miłość Boga do nas, iż Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat, abyśmy przezeń żyli. Na tym polega miłość, że nie myśmy umiłowali Boga, lecz że On nas umiłował i posłał Syna swego jako ubłaganie za grzechy nasze. Umiłowani, jeżeli Bóg nas tak umiłował, i myśmy powinni nawzajem się miłować. Boga nikt nigdy nie widział; jeżeli nawzajem się miłujemy, Bóg mieszka w nas i miłość jego doszła w nas do doskonałości. Po tym poznajemy, że w nim mieszkamy, a On w nas, że z Ducha swojego nam udzielił. A my widzieliśmy i świadczymy, iż Ojciec posłał Syna jako Zbawiciela świata. Kto tedy wyzna, iż Jezus jest Synem Bożym, w tym mieszka Bóg, a on w Bogu. A myśmy poznali i uwierzyli w miłość, którą Bóg ma do nas. Bóg jest miłością, a kto mieszka w miłości, mieszka w Bogu, a Bóg w nim. W tym miłość do nas doszła do doskonałości, że możemy mieć niezachwianą ufność w dzień sądu, gdyż jaki On jest, tacy i my jesteśmy na tym świecie. W miłości nie ma bojaźni, wszak doskonała miłość usuwa bojaźń, gdyż bojaźń drży przed karą; kto się więc boi, nie jest doskonały w miłości. Miłujmy więc, gdyż On nas przedtem umiłował. Jeśli kto mówi: Miłuję Boga, a nienawidzi brata swego, kłamcą jest; albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi. A to przykazanie mamy od niego, aby ten, kto miłuje Boga, miłował i brata swego.

Judy 1,2
Miłosierdzie, pokój i miłość niech będą waszym udziałem w obfitości.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Zerwany Ekumenizm

Postprzez Focjusz » Cz kwi 08, 2010 01:21

Wysłany: Pon Mar 01, 2010 19:44

Najważniejsze że "Jej Ekselencja" M. Kaesmann ustąpiła z fukcji
Focjusz
 
  

Poprzednia strona

Powrót do Luteranizm na świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron