Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Dania - minister chce mieszac

Co słychać u naszych braci z innych krajów

Re: Dania - minister chce mieszac

Postprzez Jacek » Cz lis 24, 2011 21:48

Znow nieporozumienie. Jeszcze raz. Z jakiej racji osoba niebędąca czlonkiem panstwowego kosciola lutheranskiego, dyktuje kosciolowi komu ma udzielac slubow. Mam nadzieje ze ten farbowany Dunczyk rodem z Indii, dlugo nie posiedzi na stanowisku ministerialnym. Lewctwo nalezy zwalczac wszelkimi sposobami.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Dania - minister chce mieszac

Postprzez Witold » Wt gru 04, 2012 11:10

Przytoczę Wam wypociny jednego z "postępowych Chrześcijan" może zrozumiecie jakimi wartościami kierują się ci ludzie. Wypowiedź z facebooka:

Mateusz D. G. za wikipedia: ''Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce, na Synodzie Kościoła w roku 2011, przyjął do wiadomości projekt stanowiska Konferencji Biskupów w sprawie małżeństwa, rodziny i seksualności osób o orientacji homoseksualnej. Projekt wyraża brak zgody na błogosławienie par homoseksualnych oraz sprzeciw wobec ordynacji osób deklarujących orientację homoseksualną. Zaleca także objęcie opieką duszpasterską wszystkich osób, niezależnie od ich orientacji seksualnej'' HOMOFOBIA! A liczyłem, że u Was odnajdę Boga. Z dobrem nie macie nic wspólnego. Połączcie się od razu z KK, bo w niczym się od nich nie różnicie.


i jeszcze później:

Mateusz D. Gräulich Dlaczego przywłaszcza sobie Pani prawo do decydowania, który pogląd jest chrześcijański, a który nie? W Bilblii znajduje sie wiele fragmentów z którymi się nie zgadzam, sprzecznych z idea wolnosci, równosci i braterstwa, na której nowoczesna Europa jest zbudowana, polskim prawem i zasadami przyzwoitosci. Nie wiem tez, dlaczego utożsamia Pani milosc dwojga ludzi, odpowiedzialnosc za siebie, wzajemne oddanie z seksem (pomijam moje niezrozumienie dla poglądu, że seks dwojga kochajacych sie ludzi może byc postrzegany jako grzech). Ale to w ramach dygresji... Dyskusja nigdzie nie prowadzi, wiec pozwole sobie zadac tylko jedno pytanie w ramach poszerzenia mojej wiedzy o Waszej instytucji: dlaczego Kościół EA Danii błogosławi pary homo, a Kościół Polski się temu sprzeciwia?


Przepraszam jeśli naśmieciłem ale te wypowiedzi dobrze pokazują jaki rodzaj wiary prezentuje duża część homoseksualnych chrześcijan. Zamiast walczyć ze swoim grzechem najlepiej jest przekonać cały świat że to co robią jest dobre, to Biblia jest zła :shock:
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Dania - minister chce mieszac

Postprzez Elżbieta » Wt gru 04, 2012 11:27

Zamiast walczyć ze swoim grzechem najlepiej jest przekonać cały świat że to co robią jest dobre, to Biblia jest zła

Niestety to jest znana prawda. Dodam tylko, że oni twierdzą, że my źle odczytujemy Pismo Święte i że "stary konserwatywny i zacofany Bóg" powinien iść za ludzkością i zmienić swój światopogląd, bo człowiek jest postępowy
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dania - minister chce mieszac

Postprzez Jonah » Wt gru 04, 2012 16:02

Witold napisał(a):Przytoczę Wam wypociny jednego z "postępowych Chrześcijan" może zrozumiecie jakimi wartościami kierują się ci ludzie. Wypowiedź z facebooka:

Mateusz D. G. za wikipedia: ''Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce, na Synodzie Kościoła w roku 2011, przyjął do wiadomości projekt stanowiska Konferencji Biskupów w sprawie małżeństwa, rodziny i seksualności osób o orientacji homoseksualnej. Projekt wyraża brak zgody na błogosławienie par homoseksualnych oraz sprzeciw wobec ordynacji osób deklarujących orientację homoseksualną. Zaleca także objęcie opieką duszpasterską wszystkich osób, niezależnie od ich orientacji seksualnej'' HOMOFOBIA! A liczyłem, że u Was odnajdę Boga. Z dobrem nie macie nic wspólnego. Połączcie się od razu z KK, bo w niczym się od nich nie różnicie.


i jeszcze później:

Mateusz D. Gräulich Dlaczego przywłaszcza sobie Pani prawo do decydowania, który pogląd jest chrześcijański, a który nie? W Bilblii znajduje sie wiele fragmentów z którymi się nie zgadzam, sprzecznych z idea wolnosci, równosci i braterstwa, na której nowoczesna Europa jest zbudowana, polskim prawem i zasadami przyzwoitosci. Nie wiem tez, dlaczego utożsamia Pani milosc dwojga ludzi, odpowiedzialnosc za siebie, wzajemne oddanie z seksem (pomijam moje niezrozumienie dla poglądu, że seks dwojga kochajacych sie ludzi może byc postrzegany jako grzech). Ale to w ramach dygresji... Dyskusja nigdzie nie prowadzi, wiec pozwole sobie zadac tylko jedno pytanie w ramach poszerzenia mojej wiedzy o Waszej instytucji: dlaczego Kościół EA Danii błogosławi pary homo, a Kościół Polski się temu sprzeciwia?


Przepraszam jeśli naśmieciłem ale te wypowiedzi dobrze pokazują jaki rodzaj wiary prezentuje duża część homoseksualnych chrześcijan. Zamiast walczyć ze swoim grzechem najlepiej jest przekonać cały świat że to co robią jest dobre, to Biblia jest zła :shock:



Te wspisy jasno pokazją, to, o czym kiedyś tutaj pisałem. Osoby homoseksualne są narcystyczne. Mówią, że szukają Boga, a tak naprawdę szukają siebie, szukają potwierdzenia i akceptacji dla swoich grzesznych zachowań, czego nie znajdują gdzie indziej. Szukają rozgrzeszenia bez upamiętania.
We wczesnych Kościele, gdy ktoś chciał do niego wejść, musiał odczekać pewien czas (okres katechumenatu) i pokazać, że pragnie zerwać z grzechem i dotychczasowym życiem. Homoseksualiści chcą wchodzić do Kościoła bez tego. Chcą słyszeć Ewangelię, ale zamykają uszy na Prawo.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Dania - minister chce mieszac

Postprzez skomplik » Wt gru 04, 2012 17:17

Wie ktoś może jak sprawa z Danii się zakończyła?
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Dania - minister chce mieszac

Postprzez Jacek » Wt gru 04, 2012 23:15

Niestety w Danii zezwolono na sluby homo, ale pod warunkiem ze zgodzi sie proboszcz parafii i biskup diecezji. Odmowiła podpisania dokumentu diecezja Roskilde/konserwatywna/ tak ze niema obowiązku. Podobnie jest w Szwecji w Svenska Kyrkan, gdzie ksiadz moze odmowic slubu, ale musi wskazac parafie gdzie tego obrzydlistwa dokonują
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Dania - minister chce mieszac

Postprzez Aleksander » So gru 08, 2012 13:00

Tomasz napisał(a):Vikingu - czas na rozdział Kościoła od państwa. Taka sytuacja jest chora. Nieważne - lewica, prawica, centrum - żaden polityk nie powinien wtrącać się do Kościoła i co gorsza nim rządzić.

Tomaszu, a mi się wydaję, że Pismo nie mówi o wyraźnym podziale Kościoła i państwa. To, nie połączenie obu instytucji jest problemem, lecz ludzi rzadzący tymi instytucjami. Ludzie, chcą zniekształcić Kościól i Ewangelię. Wyzwania są przy modelu rozdzielonym, jak i połączonym.
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Dania - minister chce mieszac

Postprzez Maksymilian » N kwi 07, 2013 17:12

http://www.ekumenizm.pl/article.php?sto ... y=Du%F1ska
Kolejne malinki :/.

Jacku piszesz, że masz skrajne poglądy prawicowe możesz przybliżyć trochę to stwierdzenie do jakiejś doktryny politycznej ?
Maksymilian
 
  

Poprzednia strona

Powrót do Luteranizm na świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron