Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Dania - minister chce mieszac

Co słychać u naszych braci z innych krajów

Re: Dania - minister chce mieszac

Postprzez Paweł » Śr lis 23, 2011 22:07

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/ ... zny__17090

Oczywiście jesteśmy w pełnej wspólnocie ambony i ołtarza :(
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: Dania - minister chce mieszac

Postprzez fiodor » Śr lis 23, 2011 22:12

To kolejny przykład pokazujący anarchroniczność rozwiązania nazywanego "Kościołem państwowym".
fiodor
 
Posty: 47
Dołączył(a): Śr lut 23, 2011 14:22
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Dania - minister chce mieszac

Postprzez jagna » Cz lis 24, 2011 16:58

Ale po co cytowanie Frondy? Dla Frondy jesteśmy heretykami nie uznającymi Jedynego Słusznego Kościoła z Wyłącznością na Jezusa. I choćby w świecie powstało mnostwo pięknych luterańskich inicjatyw, to i tak opiszą coś co nas oczerni.
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Dania - minister chce mieszac

Postprzez jagna » Cz lis 24, 2011 17:01

A co do meritum - modlić się o opamiętanie i siłę dla Duńczyków, co nam pozostaje?
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Dania - minister chce mieszac

Postprzez Tomasz » Cz lis 24, 2011 19:39

Ale po co cytowanie Frondy? Dla Frondy jesteśmy heretykami nie uznającymi Jedynego Słusznego Kościoła z Wyłącznością na Jezusa.


Nie mniej na tym portalu trafiają się czasami teksty warte przeczytania. We wskazanym konkretnie artykule nie ma nic o "Jedynym Słusznym Kościele".

A co do meritum - modlić się o opamiętanie i siłę dla Duńczyków, co nam pozostaje?


To na pewno. Jednak postawa wobec takich zachowań powinna być bardzo zdecydowana. Uważam, że należałoby natychmiast zerwać unię z duńskim Kościołem i potępić szatańskie nauki jakimi został on opętany.

Jednak niestety przyjmuje się zasadę "nie ingerowania w sprawy wewnętrzne" innych kościołów. Ale ich wybryki kładą cień na cały luteranizm - a ponadto, jak zaznaczył Paweł - jesteśmy z nimi w unii, czyli nie jest to już taka czysto wewnętrzna sprawa.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dania - minister chce mieszac

Postprzez Paweł » Cz lis 24, 2011 20:32

jagna napisał(a):Ale po co cytowanie Frondy?

Bo nigdzie indziej się o tym nie dowiesz.
I choćby w świecie powstało mnostwo pięknych luterańskich inicjatyw, to i tak opiszą coś co nas oczerni.

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/ ... ijan_15168
http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/ ... acji_16531
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: Dania - minister chce mieszac

Postprzez Tomasz » Cz lis 24, 2011 21:04

W uzupełnieniu tego co napisał Paweł - przedstawiam jeden z komentarzy dot. jednego z podlinkowanych artykułów

Wbrew pozorom wiele dobrych faktów, które wydarzyło się w Kościele Katolickim było inspirowanych protestantyzmem. Duch św. działa w tych Kościołach i z tej perspektywy pozytywnie również na nas katolików Oczywiście uważam, że należy być świadomym swojej własnej tożsamości, bo synkretyzm prowadzi jedynie do zamieszania.


Ale to tak na marginesie wątku.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dania - minister chce mieszac

Postprzez Jacek » Cz lis 24, 2011 21:34

Co dotego dunskiego ministra, imigranta z Indii , nie będe sie tu wyrażal ze względu na moje skrajnie prawicowe poglady. Dziwi mnie jednak ze na temat lutheranskiego kosciola/panstwowego/ Danii , zabiera glos osoba nie będąca lutheraninem. Z kolei co tyczy Frondy, tez nie mozna uogolniać, poniewaz ideolog i tworca Frondy arcy-katolicki red. Tomasz Terlikowski pozytywnie wyrazal sie na temat niektorych dokumentow dotyczących moralnosci wydanych przez konserwatywny lutheranski Synod Missourii.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Dania - minister chce mieszac

Postprzez jagna » Cz lis 24, 2011 21:38

Tomasz napisał(a):Nie mniej na tym portalu trafiają się czasami teksty warte przeczytania. We wskazanym konkretnie artykule nie ma nic o "Jedynym Słusznym Kościele".


A komentarze widziałeś? Fronda ma linię jaką ma. Dno i kilo mułu, jak Fakty i Mity, ino w drugą stronę.

Paweł napisał(a):Bo nigdzie indziej się o tym nie dowiesz.


Ja się dowiedziałam. Nie pamiętam gdzie, chyba na stronie Wyborczej.
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Dania - minister chce mieszac

Postprzez Tomasz » Cz lis 24, 2011 21:41

Dziwi mnie jednak ze na temat lutheranskiego kosciola/panstwowego/ Danii , zabiera glos osoba nie będąca lutheraninem. Z kolei co tyczy Frondy, tez nie mozna uogolniać


Viking ma tutaj pewnie na myśli Januariusa. Ale na forum każdy może wyrażać swoje zdanie bez względu na swoją przynależność wyznaniową.

Zgodzę się natomiast z drugim stwierdzeniem dot. Frondy.

Jagno - ja nie bronię tutaj Frondy, ale staram się być obiektywny. Wiem jaki charakter ma ten portal, ale to jednak nie oznacza, że wszystko co tam jest napisane to śmieci i szambo.
Na marginesie muszę powiedzieć, że o wiele bardziej od Frondy drażnią mnie pewne inne strony, które mienią się być luterańskimi.
Fronda to przy nich perfumeria :wink: .
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luteranizm na świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron