Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

POSMIEWISKO W KOSCIELE LUTERANSKIM FINLANDII

Co słychać u naszych braci z innych krajów

POSMIEWISKO W KOSCIELE LUTERANSKIM FINLANDII

Postprzez Jacek » Wt mar 08, 2011 17:23

Czytajac portal Ekumenizm, i artykul w nim zawarty pt. Pierwsza kobieta biskup w Kosciele Luteranskim Finlandii pani Askola. Jej wypowiedzi mnie przerazaja, i jezscze bardziej popychaja mnie w obiecia fundamentalizmu lutheranskiego. Dla niej rodzina to takze homo, np. dwie kobiety wychowujace dziecko. Twierdzi ze kosciol musi isc z duchem czasu. A ja twierdze ze czas zastosowac srodki drastyczne. Twierdzi ze przeciwnicy ordynacji kobiet to waska nic nieznaczaca grupka ludzi.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: POSMIEWISKO W KOSCIELE LUTERANSKIM FINLANDII

Postprzez Tomasz » Wt mar 08, 2011 19:21

Pani "biskup" jest w błędzie. Tylko ile czasu będzie potrzebowała aby to zrozumieć.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: POSMIEWISKO W KOSCIELE LUTERANSKIM FINLANDII

Postprzez Wędrowiec » Wt mar 08, 2011 20:16

Czyżby jakieś podwaliny feminizmu?
Wędrowiec
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr sty 19, 2011 16:25
Lokalizacja: Polska
wyznanie: Rzymskokatolickie
dyplomy: 2
  


Powrót do Luteranizm na świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron