Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Łotwa zniosła ordynację kobiet

Co słychać u naszych braci z innych krajów

Łotwa zniosła ordynację kobiet

Postprzez Maksymilian » N cze 05, 2016 13:39

Maksymilian
 
  

Re: Łotwa zniosła ordynację kobiet

Postprzez Elżbieta » N cze 05, 2016 14:20

Alleluja dla kogo? Dla Łotyszy czy dla redaktora? Po tym artykule poczułam wielki niesmak. Oczywiście to bardzo dobra wiadomość tylko że podana tak jak by autor potępiał wydarzenia na Łotwie
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Łotwa zniosła ordynację kobiet

Postprzez Maksymilian » N cze 05, 2016 15:06

Redaktor redaktorem, ale chciałem się podzielić radosną nowiną ;).
Maksymilian
 
  

Re: Łotwa zniosła ordynację kobiet

Postprzez Elżbieta » N cze 05, 2016 15:52

Dobrze by było żebyśmy nie musieli przechodzić tej samej drogi, tz żebyśmy nie musieli kiedyś cofać
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Łotwa zniosła ordynację kobiet

Postprzez Iwona » N cze 05, 2016 22:52

Maksymilianie uprzedziłeś mnie ;) też chciałam zalinkować ten artykuł D. Bruncza; choć paskudny w formie i stylu, ale treść optymistyczna.

Elzbieto , nie, my nie będziemy się cofać. Bp Zwierzchnik nie ma już na to czasu, bo sekretarz SFL, nasz dr L., pisze zapewne ponaglenia ze Szwajcarii . Obawiam się, że szybko zostanie zaakceptowany pomysł/opcja dr Adama Krzykowskiego (linkowałam dwa dni temu) dot. kompromisu miedzy ZA i PRZECIW, polegającego na rozszerzeniu uprawnień diakonek. Zrobią to odgórnie, przy niekwalifikowanej większości i będzie po herbacie ......."Spirala milczenia" przeciwników Ordynacji chyba nie wyjdzie na dobre....
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Łotwa zniosła ordynację kobiet

Postprzez Maksymilian » Pn cze 06, 2016 16:46

Na pewno przez jakiś czas nie usłyszymy o ordynacji kobiet na prezbiterów. Na jesień będą wybory do synodów diecezji, a potem jak mniemam do synodu ogólnego.
Maksymilian
 
  

Re: Łotwa zniosła ordynację kobiet

Postprzez Iwona » Wt cze 07, 2016 09:25

O Ordynacji może nie usłyszymy, ale rozszerzyć uprawnienia dla diakonek można i bez Ordynacji oficjalnej. Na jedno wyjdzie ;))
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Łotwa zniosła ordynację kobiet

Postprzez Elżbieta » Wt cze 07, 2016 10:52

No tak, można rozszerzać, ale czy parafianie muszą się na to godzić? Przecież jeżeli zaprotestują to diakonka nie będzie mogła poprowadzić liturgii komunijnej i nawet biskup nie będzie mógł nic zrobić :-)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Łotwa zniosła ordynację kobiet

Postprzez Maksymilian » Wt cze 07, 2016 11:08

Mnie ciekawi dlaczego nie przestrzega się Pragmatyki Służbowej i daje się możliwość prowadzenia liturgii komunijnej diakonom.
Maksymilian
 
  

Re: Łotwa zniosła ordynację kobiet

Postprzez Elżbieta » Wt cze 07, 2016 13:35

To już musisz zapytać u źródła
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Luteranizm na świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości