Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Pastorzyca

Co słychać u naszych braci z innych krajów

Pastorzyca

Postprzez Witold » Pn kwi 21, 2014 22:06

Ostatnie dwa dni spędziłem u moich teściów. W pokoju w którym sypiamy podczas odwiedzin leżał na stole numer "wysokich obcasów", dodatku sobotniego do gw. na okładce pani w koloratce z tatuażami na rękach.

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obc ... uazem.html

A oto niektóre ciekawe fragmenty:

W swojej książce piszesz, że wielu z twoich parafian, zwłaszcza gejów, usłyszało w innych kościołach, że nie są mile widziani. U ciebie - przeciwnie.

Jezus nigdy nie wspomniał o homoseksualistach, za to mówił o kochaniu bliźniego swego jako o najważniejszym przykazaniu - a moim zdaniem nie ma różnicy, kogo kochasz. Święty Paweł też pisał: "Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie", a ja bym dodała "geja i heteroseksualisty". Te rozróżnienia w oczach Boga są bez znaczenia. Tylko my nadajemy im znaczenie. A w moim kościele to nie jest problem. Prawdopodobnie 20-25 proc. parafian to osoby queer.


Masturbacja?

Ponownie - im więcej wiemy o naszym ciele, tym lepiej nim rozporządzamy. Dla mnie potępianie masturbacji jest trochę jak powiedzenie, że nie powinno się wycierać nosa, oddawać moczu czy się pocić. To jedna z rzeczy, które robi ciało. Nie ma w tym nic złego i nie ma się czego wstydzić, tak po prostu jesteśmy zbudowani. Wszystko ku chwale bożej, bo w końcu stworzono nas na obraz i podobieństwo Boga.


i jeszcze te swoje chore poglądy nazywa luteranizmem :x
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Pastorzyca

Postprzez Jakub1234 » Wt kwi 22, 2014 05:17

A ona nie była przypadkiem metodystką? Ciekawe czy czytała Biblię,bo chyba mamy inne wersje :shock:
Jakub1234
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pn sty 13, 2014 18:46
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: de facto KEA,de iure KRK
  

Re: Pastorzyca

Postprzez Witold » Wt kwi 22, 2014 07:42

w wywiadzie określiła siebie luteranką.

najgorsze są posty pod artykułem. ludziom podoba się wiara w Boga którego każdy z osobna definiuje i każdy z osobna wybiera sobie ważniejsze fragmenty biblijne. Jedyna osoba rozsądnie się wypowiadająca dostała dużo negatywnych ocen.
Złe jest też że libertyńskie głąby czytają takie wypowiedzi rzekomej luteranki i wyrabiają sobie zdanie na temat luteranizmu jako ostoi dla wszelkich dziwactw do której mogą dołączyć w poszukiwaniu pochwały za to że są jacy są i zmienić się nie dadzą.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Pastorzyca

Postprzez Elżbieta » Wt kwi 22, 2014 07:49

Jeżeli chodzi o miłość bliźniego i nie dyskryminowanie nikogo w parafii, to się zgodzę, bo Jezus kazał kochać bliźniego swego, jednak to wcale nie oznacza akceptację czynów homoseksualnych.

A Metodyści, posługują się taką samą Biblią jaką i my się posługujemy i jednak nie uogólniajmy , bo ja znam Metodystów bardzo konserwatywnych, którym na pewno niczego nie można zarzucić
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Pastorzyca

Postprzez Witold » Wt kwi 22, 2014 15:36

Elżbieto, miłość miłością, ale tak samo możemy powiedzieć: jesteś cudzołożnikiem? alkoholikiem? złodziejem? nie walcz ze swoimi słabościami. rób co Ci się podoba, Jezus i tak cię kocha...

Porównajmy z 1Koryntian 6:9

No ja mam inne rozumienie Ewangelii niż ta pani.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Pastorzyca

Postprzez Elżbieta » Wt kwi 22, 2014 16:33

Witoldzie, chyba źle mnie zrozumiałeś , ja wcale nie mówiłam, że mamy godzić się z tym wszystkim. Kochać, czy raczej miłować bliźniego, wcale nie oznacza akceptowanie jego postępowania - złego postępowania
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Pastorzyca

Postprzez Witold » Wt kwi 22, 2014 17:22

ogólnie wiedziałem o co Ci chodzi ale chciałem uściślić :wink:
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Pastorzyca

Postprzez anolis » Śr kwi 23, 2014 09:05

Ta pani założyła sobie swój kościół - i niech się w to bawi dalej.
Nikt o zdrowych zmysłach nie uzna kościoła tej pani za Kościół luterański, a już na pewno nie czytelnicy GW.
anolis
 
  

Re: Pastorzyca

Postprzez Maria » Śr kwi 23, 2014 13:05

Czy można w jakiś sposób zabronić dziwnym, bliżej nieokreślonym "kościołom" używania i nadużywania określenia "protestancki"? Osoba, która nie orientuje się w podziałach, nie wie, czym się różni wiara od wyznania, wrzuca wszystko do przysłowiowego jednego worka. (Tak w nawiasie, szkoda, że w naszym kraju nie ma zajęć dotyczących religioznawstwa w szkole.) Najłatwiej postawić wspólny mianownik wszystkiemu co nie jest KrK i opinia gotowa, słyszałam osobiście pod swoim adresem: sekta, łatwa religia, naginanie pisma i tłumaczenie na własne potrzeby. Boli.
Maria
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 13:55
wyznanie: Chrześcijanka E- A
  

Re: Pastorzyca

Postprzez Witold » Śr kwi 23, 2014 13:52

Maria napisał(a):Czy można w jakiś sposób zabronić dziwnym, bliżej nieokreślonym "kościołom" używania i nadużywania określenia "protestancki"? Osoba, która nie orientuje się w podziałach, nie wie, czym się różni wiara od wyznania, wrzuca wszystko do przysłowiowego jednego worka. (Tak w nawiasie, szkoda, że w naszym kraju nie ma zajęć dotyczących religioznawstwa w szkole.) Najłatwiej postawić wspólny mianownik wszystkiemu co nie jest KrK i opinia gotowa, słyszałam osobiście pod swoim adresem: sekta, łatwa religia, naginanie pisma i tłumaczenie na własne potrzeby. Boli.


Nikt nie zastrzegł tej nazwy :)

tak jak napisał(a?) anolis, "niech się w to bawi". Postawa tej pastorki mnie irytuje ale również cieszy. Z jednej strony denerwuje mnie to że nazywa siebie samą luteranką, protestantką przez co robi złą reklamę naszemu wyznaniu. W ten sposób teściowa może mi powiedzieć "widzisz synuś do jakiego kościoła się udałeś?". Z drugiej strony może to i dobrze że ma swój własny kościół. Zamiast starać się zatruwać inne kościoły heretycy tworzą własne. Tak jak w mówił Pan Jezus "ślepiec ślepego prowadzi".

Podobny "kwiatek" na naszym polskim podwórku to wolny kościół reformowany:
http://www.wolnykosciol.pl/

Głową tego kościoła jest działacz ruchu LGBT:
http://www.youtube.com/watch?v=PMaoAwjK5aA
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szymon_Nie ... 82acz_LGBT)

Oglądanie tego człowieka to dobra rozrywka :D

Powiedział on kiedyś:
Religią interesowałem się od dzieciństwa. Przez całą podstawówkę chciałem zostać księdzem katolickim. Kiedy jednak odkryłem w sobie homoseksualizm, zrozumiałem, że nie ma dla mnie miejsca w instytucji, która jawnie dyskryminuje gejów i lesbijki. Im dłużej interesowałem się historią Kościoła rzymskiego tym bardziej przekonywałem się o jego hipokryzji i zakłamaniu. Definitywnie zrezygnowałem z praktykowania wiary rzymskokatolickiej.

http://pl.wikiquote.org/wiki/Szymon_Niemiec

I w sumie w pewnym względzie szanuję go że nie szerzy zgorszenia na łonie starych kościołów, a stworzył sobie własny :wink:

Minusem jest jednak to że gdy kiedyś szukałem inf o KER cięgle wyskakiwały mi informacje o tym dziwnym kościółku.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Następna strona

Powrót do Luteranizm na świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron