Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Ordynariat luterański

Co słychać u naszych braci z innych krajów

Re: Ordynariat luterański

Postprzez winston » Cz lut 07, 2013 15:07

Witold napisał(a):Podczas gdy wielu luteran się nie żegna Ty oceniasz takie zachowanie jako sekciarskie.

Powody nieżegnania uznaję za sekciarskie. Nie doczytałeś.



Witold napisał(a):To nie jest atak?

Nie



Witold napisał(a):W innych wątkach uchylałeś się od odpowiedzi pisząc że nie będziesz ze mną dyskutował bo bluźnię.

Nie dlatego, że bluźnisz (bo dla ciebie to nie jest bluźnierstwo), tylko dlatego, ze jesteś agresywny i zamiast spokojnie dyskutować wolisz sączyć jadem. Widzę, że nienawidzisz krk, ale na potrzeby dyskusji mógłbyś trochę spuścić z tonu.




Witold napisał(a):ja gdybym wszedł na forum katolickie i zapytał się o fatimę zostałbym od razu ukamieniowany (takie mam przynajmniej wrażenie).

Błędne odnosisz wrażenie.
winston
 
Posty: 119
Dołączył(a): Cz gru 20, 2012 16:13
Lokalizacja: Cieszyn
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Ordynariat luterański

Postprzez winston » Cz lut 07, 2013 15:12

Witold napisał(a): Mam jednak nadzieję że dostrzeżesz kiedyś ile fałszu jest w KRK i rzekomych objawieniach. Życzę Ci tego z całego serca.

Dostrzegam problemy Kościoła. Nie był i nie jest wolny od grzechu. Nie był i nie jest wolny od błędów. Tak to bywa z ludźmi - są grzeszni i błądzą.
winston
 
Posty: 119
Dołączył(a): Cz gru 20, 2012 16:13
Lokalizacja: Cieszyn
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Ordynariat luterański

Postprzez Elżbieta » Cz lut 07, 2013 15:32

Winstonie, pamiętaj jednak, że jesteś na luterańskim forum i tak naprawdę nie wolno Ci propagować nauk niezgodnych z naszym Kościołem
Dział III
Korzystanie z Forum
§ 16. Posty nie mogą zawierać:
2. Treści propagujących nauki niezgodne z doktryną Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w R.P.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Ordynariat luterański

Postprzez winston » Cz lut 07, 2013 15:33

Elu... a w którym miejscu to ja coś propaguję ..? Proszę cię...
winston
 
Posty: 119
Dołączył(a): Cz gru 20, 2012 16:13
Lokalizacja: Cieszyn
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Ordynariat luterański

Postprzez Witold » Cz lut 07, 2013 15:44

Widzę, że nienawidzisz krk, ale na potrzeby dyskusji mógłbyś trochę spuścić z tonu.


nie nienawidzę tylko dostrzegam wiele nieprawidłowości.

Dostrzegam problemy Kościoła. Nie był i nie jest wolny od grzechu. Nie był i nie jest wolny od błędów. Tak to bywa z ludźmi - są grzeszni i błądzą.


Jeśli to jest komentarz na temat objawień maryjnych to się cieszę że widzimy to samo. Pomyśl jednak czy warto w takim kościele trwać.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Ordynariat luterański

Postprzez Elżbieta » Cz lut 07, 2013 16:13

winston napisał(a):Elu... a w którym miejscu to ja coś propaguję ..? Proszę cię...

poczytaj sobie wszystko co napisałeś w tym temacie. Zaznaczam, że nie dałam Ci upomnienia, tylko ostrzegłam
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Ordynariat luterański

Postprzez winston » Cz lut 07, 2013 16:28

Poczytałem i nie dostrzegam propagowania nauk niezgodnych z KEA. Chętnie przyjmę ostrzeżenie ale prosiłbym dołączyć cytat. Sądzę jednak, że jak zwykle przesadzasz.
No chyba, że stwierdzenie, iż w mojej opinii katolicy nie są bałwochwalcami, jest nadużyciem, Ale nie wydaje mi się, żeby KEA traktował bałwochwalstwo katolików jako doktrynę.. No ale nie znam się :roll:
winston
 
Posty: 119
Dołączył(a): Cz gru 20, 2012 16:13
Lokalizacja: Cieszyn
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Ordynariat luterański

Postprzez Elżbieta » Cz lut 07, 2013 17:14

Przecież napisałam, że nie udzielam ostrzeżenia mimo, ze usiłujesz szerzyć nauki niezgodne z naukami KEA - bodaj te na temat drugiego przykazania.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Ordynariat luterański

Postprzez damianon » Cz lut 07, 2013 17:50

Moje twierdzenie broni się brakiem wersetów.

:lol: padłem. Winstonie, masz złote usta.
Ja też uważam, że schizma jest niebiblijna jednak można powiedzieć, że w schizmie jest Kościół "Katolicki".
damianon
 
Posty: 215
Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 15:42
Lokalizacja: Olkusz
wyznanie: w drodze do KE-A
  

Re: Ordynariat luterański

Postprzez Jacek » Pt lut 08, 2013 21:25

Obserwójąc tok rozmow w sprawie ordynariatów na tej stronie pozwoliłem się wlączyć. Po pierwsze; Ordynariat dla konserwatywnych luteran to wielki niewypał Watykanu, a to ze względu na to, ze konserwatywni luteranie z liberalnych kościołow przejda szybko do Synodu Missourii, i Wisconsin. Problem na tej stronie polega na tym ze zabierają się za temat nadgorliwi neofici, i to jest poważny problem. Prócz Tomasza i Jonaha, nie widze odpowiednich osób do rozmowy z Winstonem. Winston ma prawo błądzić. Jego wypowiedż w sprawie jednosći koscioła, przyświeca mu idea zjednoczonego chrześcijaństwa, i nie jest to propagowanie i nawracanie do KrK, bo sam wyraża sie krytycznie o KrK. Chciałbym przypomnieć szanownej klienteli ze Swiatowa Federacja Luterańska, podczas rozmów na lini SFL- KrK nie podważyła urzędu papieskiego, ale pod wieloma warunkami jest w stanie go uznać.Winstonie- wbrew opini KrK nie jest jednolity, wyatrzcy pojezdzic po świecie i przekonać sie jak wyglada rzymski-katolicyzm w wielu krajach. Niestety w Polsce spotykamy najgorsza odmianę rzymskiego-katolicyzmu, tzw, ludowego, podczymywanego przez sekciarzy i szrlatanów rodem z piekła w postaci O. Rydzyka. Twoim zadaniem jest działanie na rzecz przywrócenia prawdziwej twarzy Rzymskiemu- katolicyzmowi, o ktore walczył Refomator Kś.Dr. Marcin Luter, to on chciał prawdziwego katolicyzmu, bez sprzedawania urzędów koscielnych, i mianowania kardynałow paroletnich gówniarzy z dobrych domów.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luteranizm na świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron