Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Poświęcenie Kościoła w Pałądze (Litwa)

Co słychać u naszych braci z innych krajów

Poświęcenie Kościoła w Pałądze (Litwa)

Postprzez Tomasz » N sie 19, 2012 22:23

Artykuł i zdjęcia z poświęcenia Kościoła w Połądze (lit. Palanga). Kościół powstał przy wsparciu Synodu Missouri. Liczba luteran na Litwie sięga 20 000.

Piękny przykład tego jak Kościół może i powinien się rozwijać. Niezależnie od tego jak jest mały i doświadczony przez historię.

Tyle, że Litwini poszli w jasnym konfesyjnym - luterańskim kierunku. I widać, że Kościół który jest świadomy swojej tożsamości, a zarazem wierny temu co wyznaje - a więc Pismu Świętemu, ma szanse na rozwój.

http://abc3miscellany.blogspot.com/2012/07/palanga-lutheran-church-dedication.html

Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Poświęcenie Kościoła w Pałądze (Litwa)

Postprzez Jacek » Pn sie 20, 2012 20:00

Cieszy dynamika wzrostowa na Litwie. I na szczescie dzieki Synodowi Missourii, bo SFL, napewno zapewnilaby obsade na poswiecenie kosciola w postaci Kobiet-ksiezy, albo jeszcze gorzej
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Poświęcenie Kościoła w Pałądze (Litwa)

Postprzez Maksymilian » N kwi 07, 2013 17:03

Dziwne, że Kościół na Litwie ma inter komunię z Missouri, a należy do ŚFL :/ może mi ktoś to wyjaśnić, bo on też należy do Wspólnoty Porvoo.
Maksymilian
 
  

Re: Poświęcenie Kościoła w Pałądze (Litwa)

Postprzez Tomasz » N kwi 07, 2013 17:19

Nie tylko Kościół na Litwie. Do MRL należy również min. Kościół Australii, który jest także członkiem ŚFL. Jest to jak najbardziej możliwe, bowiem MRL nie jest aż tak rygorystyczna jak Konfesyjna Konferencja Luterańska (Synod Wisconsin).
Natomiast niech ktoś mnie wytłumaczy, dlaczego my nie mamy wspólnoty z Missouri czy SELK, a mamy z KER i KEM ?
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Poświęcenie Kościoła w Pałądze (Litwa)

Postprzez Maksymilian » N kwi 07, 2013 19:44

http://www.luteranie.pl/nowosci/drugi_d ... u,850.html

Nie wiem :/ dziwią mnie unie sakramentalne i akty o współpracy między kalwinami i luteranami, kiedy sami luteranie nie są spójni :/. Metodyści są ciekawi, tacy dziwni :).


Gdzie najdynamiczniej w Europie rozwija się luteranizm, a gdzie w Polsce ?
Maksymilian
 
  


Powrót do Luteranizm na świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron