Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Co się śpiewa?

Przedstawiamy nasze parafie i ich historie

Co się śpiewa?

Postprzez blaisee » Śr maja 02, 2018 10:33

W aktualnej parafii do ktorej uczeszczam ksiadz spiewa oczywiscie "Kyrie Eleison", a pozatym takze slowa przed komunia "Bierzcie i jedzcie (...)" oraz blogoslawienstwo na koncu "Niech Cie blogoslawi Pan i niechaj cie strzeze (...)". To jest powszechne ze spiewa sie te slowa? Bo jakos mnie to na poczatku zaskoczylo bo wydaje mi sie ze zawsze ksiadz je wypowiadal a nie spiewal, ale moze jakos nie zwrocilem wczesniej na to uwagi?
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Co się śpiewa?

Postprzez Grzegorz » Śr maja 02, 2018 12:49

To już zależy od parafii. "Kyrie eleison" się prawie zawsze śpiewa (spotkałem tylko jednego księdza, który te słowa wypowiadał), natomiast w przypadku słów konsekracji i błogosławieństwa końcowego jest różnie.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Co się śpiewa?

Postprzez Elżbieta » Śr maja 02, 2018 14:11

Ja też spotkałam jednego księdza nieśpiewającego, ale w jego wypadku to rzeczywiście lepiej, bo on całkowicie nie miał głosu :P
Co do Błogosławieństwa - różnie bywa, ja jednak wolę mówione z odpowiednią dykcją, niż śpiewane. Do tego trzeba mieć bardzo dobry i silny głos, a z tym różnie bywa :P
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Co się śpiewa?

Postprzez blaisee » Cz maja 03, 2018 07:52

TO czyli dobrze mi sie wydawalo ze wczesniej sie z tym nie spotkalem. Zreszta nawet w filii podlegajacej pod ta parafie ci sami ksieza nie spiewaja tylko wypowiadaja.
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  


Powrót do Nasze parafie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości