Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

List otwarty ks. Jana Grossa

Rozmowy o wydarzeniach z życia codziennego Kościoła

List otwarty ks. Jana Grossa

Postprzez Krzysztof » Wt cze 15, 2010 13:29

Na pokrewnym forum luterańskim ukazał się list otwarty ks. Jana Grossa odpowiadający na niesprawiedliwe słowa, jakie padły w odniesieniu do Wspólnoty Liturgicznej św. Pawła Apostoła w artykule pana Henryka Dominika "Błoto", jaki okazał się w ostatnim numerze "Zwiastuna Ewangelickiego".

http://luteranie.phorum.pl/viewtopic.ph ... faac3#9095
Krzysztof
 
Posty: 75
Dołączył(a): Pt kwi 23, 2010 17:55
wyznanie: luteranin z przekonania
dyplomy: 2
  

Re: List otwarty ks. Jana Grossa

Postprzez Paweł » Wt cze 15, 2010 13:51

Bardzo się cieszę że ks. Gross napisał ten list. Jest to chyba pierwszy oficjalny, udostepniony na tak szeroka skalę głos przedstwiciela Wspólnoty. Ten list wyjaśnia wiel kwestii i obala sporo fałszywych ocen nt. Wspólnoty
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: List otwarty ks. Jana Grossa

Postprzez Tomasz » Śr cze 16, 2010 23:18

Czytałem artykuł w Zwiastunie i byłem przerażony tym - w jak obraźliwy, niesprawiedliwy i całkowicie rozmijający się z prawdą sposób został potraktowany ruch wysokokościelny. Mam wrażenie, że autor nie zadał sobie trudu, aby zapoznać się z tematem a swoją opinię oparł wyłącznie na plotkach i subiektywnych ocenach innych. Mam nadzieję, że wkrótce ukażą się przeprosiny i odpowiednie sprostowanie.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: List otwarty ks. Jana Grossa

Postprzez Jacek » So paź 16, 2010 18:30

Treść wykasowano - trochę delikatniej proszę wypowiadać się na tym forum
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: List otwarty ks. Jana Grossa

Postprzez Tomasz » So paź 16, 2010 19:01

To już dosyć stary temat. Ks. Gross napisał list otwarty do Henryka Dominika w tej sprawie (postaram się go odnaleźć w sieci)
Jesteśmy oburzeni treścią artykułu Henryka Dominika, ale bardzo Cię proszę Vikingu o stonowanie wypowiedzi. Używanie słownictwa jakim się posłużyłeś jest bardzo nie na miejscu.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: List otwarty ks. Jana Grossa

Postprzez Tomasz » N paź 17, 2010 20:29

Przepraszam Cię Vikingu - link do listu ks. Grossa znajduje się oczywiście w poście Krzysztofa. Wczoraj byłem w bardzo entuzjastycznym nastroju po głosowaniu nad ordynacją kobiet, że coś mnie zaćmiło :)
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  


Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron