Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Diakonki mogą odprawiać komunię

Rozmowy o wydarzeniach z życia codziennego Kościoła

Re: Diakonki mogą odprawiać komunię

Postprzez anolis » N paź 23, 2016 00:03

Przecież nikt nikogo na siłę w Kościele nie zatrzyma... jaką masz alternatywę? Na razie żadnej. Pojawi się jakaś - zobaczymy. Jak ktoś ją zorganizuje. A organizatora na razie nie widać.
anolis
 
  

Re: Diakonki mogą odprawiać komunię

Postprzez Iwona » N paź 23, 2016 11:15

Anolisie,
moją alternatywą jest NADZIEJA i ufność Bogu, że nie dozwoli sprowadzić Chrystusowego Koscioła Lutra do rangi instytucji religijnej.
Po co komu Kościól, który chce być TAKI JAK ŚWIAT ? (=feministyczny jazgot, homopropaganda, małżeństwa gejów...)

ps. A ja będę na razie postępowac tak, jak to opisał Jonah. Omijać nabożeństwa prowadzone przez kobiety. I podobnie jak Jonah mam nadzieję, że perspektywa polaczenia się KEA z KER będzie tym chlustem zimnej wody, który obudzi naszych wyznawców z letargu.
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Diakonki mogą odprawiać komunię

Postprzez Maksymilian » N paź 23, 2016 17:52

Droga Iwono!
1.Nie twierdzę, że oszaleliście.
2.Warszawa z punktu widzenia kościoła luterańskiego to margines (bez obrazy), główne skupisko ewangelików to Śląsk.
3.Biedacy nie jako ubodzy, tylko godni pożałowania.
Maksymilian
 
  

Re: Diakonki mogą odprawiać komunię

Postprzez Iwona » N paź 23, 2016 23:05

Maksymilianie;
wybacz, muszę zakwestionować.

pkt.2 Warszawa z punktu widzenia kościoła luterańskiego to margines (bez obrazy), główne skupisko ewangelików to Śląsk.

No tak, tylko nie można zapominać, że na tym "marginesie" jest zlokalizowana siedziba Biskupa zwierzchnika, Centrum Luterańskie i Chrzescijańska Akademia Teologiczna, główna kuźnia duchowych kadr Koscioła Luterańskiego w Polsce.
Zaś ostatnie wydarzenia pokazały że "Śląsk, główne skupisko ewangelików", czyli ILOŚĆ nie przeszła, niestety, w JAKOŚĆ. My, warszawiacy, bardzo liczyliśmy na diecezję cieszyńska i śląską, że zatrzymają ten nowoczesny trend w KEA, ale się zawiedliśmy.
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Diakonki mogą odprawiać komunię

Postprzez Grzegorz » Śr lis 16, 2016 01:20

Win32 napisał(a):Pochodna, teraz to już daleko odleciałeś.Jeżeli mówisz "zupełnie serio",to wstrzymaj się z takimi radami - też mówię na serio!


Masz rację, teraz mi głupio, że wygłosiłem taką opinię. Nie wiadomo kto to czyta i czy nie daj Boże ktoś nie zacząłby rozkręcać jakiegoś sekciarskiego ruchu. Nieodpowiedzielne jest pisać takie rzeczy; „z każdego nieużytecznego słowa, które ludzie wyrzekną, zdadzą sprawę w dzień sądu.” [Mt 12, 36]
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Poprzednia strona

Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron